Quantcast

Eufonijos virtuozui S. Meadui ir egzotiškajai Misai Akahoshi diriguos U. Vaiginis

  • Teksto dydis:

„Sunku  įsivaizduoti, kad eufonija, toks ne itin populiarus ir iš pirmo žvilgsnio net nerangus instrumentas virtuozo rankose gali skambėti neįtikėtinai jautriai ir lanksčiai lyg smuikas“, - taip apie pasaulinio garso eufonininko Steveno Meado (Didžioji Britanija) muzikavimą atsiliepia tūkstančiai  gerbėjų įvairiausiose pasaulio šalyse. Koncertinė šio menininko geografija tokia plati, jog vien tik iki gruodžio vidurio Stevenas Meadas koncertuos Vokietijoje, Didžiojoje Britanijoje, Nyderlanduose, JAV, Hong Konge ir Japonijoje.

Puiki proga išgirsti eufonijos garsenybę nusišypsos ir Lietuvos klausytojams – lapkričio 17 d. menininkas gros Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje drauge su Valstybiniu pučiamųjų instrumentų orkestru „Trimitas“ (vyr. dir. U.Vaiginis). Koncertas ypatingas dar ir tuo, jog jame taip pat dalyvaus viena geriausių Japonijos eufonininkių egzotiškoji Misa Akahoshi. Koncerto programoje G. Richardso, Ph. Sparko, A.Hazo, A.Reedo, H.Clarke, G. Bize ir kt. kūriniai.

Stevenas Meadas ne veltui laikomas vienu žymiausių pasaulio eufonininkų, kurio koncertų, rečitalių laukiama garsiausiose pasaulio koncertų salėse. Tai - eufonininkas virtuozas, reikšmingai prisidėjęs prie šio instrumento populiarinimo ne tik savo šalyje, bet ir visame pasaulyje. Jis taip pat žinomas Didžiosios Britanijos dirigentas  ir pedagogas, meistriškumo kursus rengiantis visuose kontinentuose. Menininkas kasmet surengia mažiausiai 75 solinius koncertus su garsiais pasaulio orkestrais. Jis ne kartą grojo su  Vokietijos Štutgarto filharmonijos orkestru, geriausiais Norvegijos, Suomijos, Lenkijos, JAV, Japonijos orkestrais.

Steveno Meado  repertuare - žinomų  kompozitorių – M. Ellerbio, T. Agardo-Nilseno, V. Cosma, G. Richardso, Dž. Rymano, R. Rudino, Ph. Sparko ir daugelio kitų – premjeriniai kūriniai.  O G. Richardso „Pilatus“, T. Agardo Nilseno „Koncertas eufonijai ir orkestrui“, Dž. Rymano „Sonata eufonijai“, M. Ellerbio „Koncertas“ parašyti specialiai Stevenui Meadui.
Muzikas plačiai žinomas ir kaip tarptautinių konkursų bei  festivalių vertinimo komisijų narys.  Jis yra vienas daugiausiai kompaktinių plokštelių išleidžiančių eufonininkų. Glaudžiai bendradarbiauja su profesionaliais Europos kolektyvais – “Sound-Inn-Brass” (Austrija), “Classic Quint et”, “Italian Trombone Quartet” ir kt.

Muzika Stevenui Meadui lemtinga ne tik profesine, bet ir asmeninio gyvenimo prasme – teisėjaujant konkurse Korėjoje sutikta talentinga jauna eufonininkė ir kompozitorė iš Japonijos Misa Akahoshi nuo to laiko drauge su žymiuoju muzikantu ir scenoje, ir gyvenime. Koncerte Vilniuje menininkai duetu atliks ne vieną aukščiausio meistriškumo reikalaujantį kūrinį.

„Tie, kas išgirsta eufoniją pirmą kartą, visada labai stebisi, kodėl šio instrumento negirdėjo anksčiau ir lieka pakerėti jo žavesio bei charizmos“, - sako visame pasaulyje žinomas eufonijos virtuozas Stevenas Meadas. Visus – ir tuos, kas puikiai žino šio instrumento galimybes ir tuos, kam šis instrumentas neabejotinai bus malonus atradimas – kviečiame į koncertą „Karmen fantazija“.


Lapkričio 17 d. 19 val.

Lietuvos nacionalinės filharmonijos Didžioji salė (Aušros Vartų g. 5)

Valstybinis pučiamųjų instrumentų orkestras „Trimitas“ (vyr. dir. U.Vaiginis)
Steven Mead (eufonija, Didžioji Britanija)
Misa Akahoshi (eufonija, Japonija)

Bilietus platina – ticketpro.lt ir Nacionalinės filharmonijos bilietų kasaNAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių