Quantcast

Energetikos ir technikos muziejus klaus lankytojų „Kurį kelią renkiesi TU?“

  • Teksto dydis:

Lapkričio 7 d. 16 val. Energetikos ir technikos muziejuje (Rinktinės g. 2, Vilnius) atidaroma Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektas-paroda „Sustok, akimirka žalinga!“. Parodą kūrusi muziejaus komanda kreipiasi į vilniečius su šūkiu „Kurį kelią renkiesi TU?“

Parodoje specialiai sukurtuose ekologiškuose ekspoziciniuose stenduose pristatomi du egzistuojantys vartojimo scenarijai-segmentai. Gerąjį scenarijų, kuomet vartotojas sąmoningai atiduoda buitinę techniką perdirbimui, iliustruoja muziejinė, Lietuvoje pagaminta buitinė technika, iš perdirbtos elektronikos įrangos išgaunamos antrinės žaliavos, vizualinė medžiaga.

Blogasis scenarijus – sąmoningas ar nesąmoningas elgesys, kenkiantis aplinkai,  – iliustruojamas vizualine medžiaga bei savavališkai ardomos buitinės technikos objektais, faktais ir statistika. Parodos organizatoriai stengiasi į vilnietį kreiptis jo gimtąja kalba – lietuviškai, rusiškai, lenkiškai. Kiekvieną vartojimo segmentą lydi kompozitoriaus Gintaro Sodeikos sukurti muzikiniai kūriniai. Lankytojai parodą kviečiami nemokamai lankyti iki lapkričio 29 d.

Kasmet į Vilniaus sąvartynus kartu su komunalinėmis atliekomis išmetama apie 2000 tonų smulkiosios buitinės technikos. Veikiant krituliams, iš irstančių elektros prietaisų išsiskiria sunkieji metalai, freono dujos, gyvsidabris ir kitos pavojingos medžiagos. Tai teršia vandenį, dirvožemį, augalus, kenkia ne tik žmonėms, bet ir kitiems gyviems organizmams. Žalą aplinkai žmogus daro ir neapdairiai savo jėgomis ardydamas buitinę techniką.

Energetikos ir technikos muziejaus žalioji veikla: 2011 m. kartu su UAB „EMP Recycling“ surengta akcija „Atiduok seną „plytą“ perdirbti!“, atidarytas smulkios buitinės technikos surinkimo punktas, 2012 m. VšĮ „Mes darom“ ir susivienijimas ŽALI.LT muziejų įtraukė į „Žaliąjį Vilniaus žemėlapį“.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių