Quantcast

Dėl pinigų stygiaus stringa kultūros reforma

 Svarbiausių kultūros įstaigų vadovai aiškinosi, kaip įgyvendinamos prieš dvejus metus Seime priimtos kultūros politikos gairės. Konstatuota, kad vis delsiama didinti kultūros darbuotojų atlyginimus, reforma stringa dėl pinigų stygiaus ir institucijų nesusikalbėjimo.

Kultūros darbuotojų atlyginimai – vieni mažiausių šalyje. Prezidentės patarėja, inicijavusi kultūros įstaigų vadovų susitikimą, teigė, kad per tą laiką, kol kalbama apie atlyginimų kultūros darbuotojams didinimą, jie pakelti socialiniams darbuotojams, Finansų ministerijos pavaldžioms institucijoms.

„Turiu apgailestauti, kad per šį laiką Vyriausybė nesugebėjo priimti ryžtingo sprendimo ir deklaruojamaVyriausybės pozicija yra tik retorika, ji tikrai neatsispindi priimamuose sprendimuose“, – pareiškė Prezidentės patarėja Rūta Kačkutė.

Prezidentės patarėjai teigiant, kad pasigendama permainų kultūros paveldo srityje, kultūros viceministras pristatė planuojamą paveldo institucijų reorganizaciją. Pasak viceministro, Lietuvoje įsigali kontrastai: pavyzdinė restauracija ir daug nykstančių istorinių pastatų.

„Investuotojas nori daug ką keisti ir, be abejo, keičiant yra patiriama nuostolių. Tačiau turint omenyje, kad šiandien nebėra išteklių toliau teisingai, idealistiškai puoselėti paveldą, būtina kalbėti, kaip, kažką prarandant, kuo daugiau išsaugoti“, – dėstė kultūros viceministras Gediminas Rutkauskas.

Siūloma reorganizuoti Kultūros paveldo departamentą ir komisiją. Taip pat – įsteigti patariamąją tarybą prie ministerijos. Paveldosaugininkai sako, kad jie dirbtinai priešinami su visuomene.

„Jeigu architektas leidžia sau projektuoti itin drastišką statinį, kurio kartais net tik architektūra nesižiūri, bet netgi nesilaikoma nustatytų reglamentų, tai natūralu, kad paveldo apsaugos institucija imsis veiksmų – juk ji tam ir yra skirta, kad rūpintųsi paveldo apsauga“, – aiškino Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė.

Meno kūrėjų asociacijos pirmininkas Kornelijus Platelis susitikime sakė, kad galima sugalvoti daug reformų, tačiau jeigu kultūrai nebus skirta daugiau pinigų, pastangos bus bevaisės.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių