Dainininko J. Cockerio atminimui rengiamas koncertas sostinės bažnyčioje

 • Teksto dydis:

Gegužės 20-ąją anglas roko ir bliuzo atlikėjas Joe Cockeris švęstų 72 gimtadienį. Birželio 7 d. Vilniuje, šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamas Joe atminimo koncertas, skambės laikui nepavaldžios jo dainos.

Projektą „Joe Cockerio legenda“ inicijavo muzikantas Ramūnas Difartas, kartą dėl susitikimo su pasauline žvaigžde pusę dienos trynęsis stadiono užkulisiuose.

„Buvau visuose jo koncertuose Lietuvoje. Kai pirmą kartą Joe Cockeris turėjo pasirodyti Vilniaus „Žalgirio“ stadione, laukiau jo nuo vidurdienio, – pasakoja R. Difartas. – Vienas tuomet nuvažiavau, teko ilgokai pasitrinti. Cockerį atvežė tiesiai į stadioną, kai jau buvo pritemę. Mačiau, kaip jis išlipo, bet nebespėjau kompakto pakišti, kad pasirašytų. Tačiau tuo koncertu buvau labai patenkintas, viskas skambėjo puikiai, atmosfera buvo nereali. Mane tai tiesiog sužavėjo.“

Ramūnas Difartas – daugelio televizijos projektų, festivalių bei konkursų dalyvis, gitaristas ir vokalistas, kurio balso spalva, vokalinis charakteris tikrai primena Joe.

Sero Cockerio dainas R. Difartas visada nešiojosi širdyje. Ir buvo ne vienas toks: lietuvį supantys profesionalai taip pat gerbė autentiškąjį anglą ir šlovino jo indėlį į pasaulio muzikos lobyną.

„Joe muzika man prilipo dūšioje ir sėdi ten. Radau bendraminčių, net jaunesnių žmonių, kuriems Cockerio muzika irgi yra nuostabi. Po jo mirties pradėjome kalbėtis apie tai. Sutarėme surengti ne kokį nors „tribute“ projektą, kai siekiama ir išoriškai pakartoti atlikėją, bet labiau atminimo vakarą, – sako R. Difartas. – Praėjusiais metais šią programą sugrojome Kauno miesto šventėje, amfiteatre ant Nemuno kranto. Premjera sulaukė didžiulio susidomėjimo ir daugybės gerų atsiliepimų. Nutarėme važiuoti toliau, be to, ir Vilnius vis klausinėjo – kada, kada. Man pasirodė, kad labai graži vieta tokiam renginiui – šv. Kotrynos bažnyčia. Joe Cockerio muzika turi gylį, svorį, jo dainų negali groti bet kur.“

Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje koncertas „Joe Cockerio legenda“ vyks birželio 7 d. Programoje skambės populiariausiais hitais tapę kūriniai: „You can leave your hat on“, „Unchane my heart“, „You are so beautiful“, „With a little help from my friends“ ir kt.

Projekto muzikantų sąstatas taip pat vertas pagarbaus reveranso: būgnus talžys džiazo artistu vadinamas Arvydas Joffė, klavišais ir bosine gitara gros broliai Motiejus ir Mykolas Bazarai. Pritariančiosios vokalistės – Aušra Difartė ir Vaiva Venslovienė. Vakaro puošmena taps kylanti žvaigždutė – saksofonistė Anahit Sargsyan.

Joe Cockeris gimė 1944-aisiais ir gyveno audringą gyvenimą tol, kol meilė žmonai ir jųdviejų dienos nuosavoje rančoje Kolorado valstijoje jį maloniai prigesino. Cockerio biografijoje minimi fantastiškai kontrastuojantys faktai, tokie kaip istorinis koncertas Vudstoko festivalyje ar skandalas dėl kvaišalų Australijoje ir – koncertas JAV prezidento George’o Busho (vyresn.) inauguracijos proga, „Grammy“ statulėlė bei britų monarchės Elžbietos II jam suteiktas riterio titulas.

Savo gerbėjus roko veteranas J. Cockeris visiems laikams paliko 2014-aisiais, likus porai dienų iki Kalėdų. Seras Paulas McCartney tuomet pasakė, kad jis labai mylėjo šį „Šiaurės berniūkštį“.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių