Quantcast

Božolė – lašelis Prancūzijos Vilniuje

Lapkričio 21 d., trečiąjį lapkričio ketvirtadienį, visas pasaulis švenčia prancūzišką Božolė šventę. Populiarumą ji įgyja ir Lietuvoje.

Božolė – jaunas prancūziškas vynas, kurio pavadinimas kilo iš Božolė srities Pietų Burgundijoje vardo. Šiuo žodžiu taip pat vadinama tradicinė jauno vyno ragavimo šventė Prancūzijoje. Joje bandoma nuspėti kitų metų vyno tendencijas. Tokį vyno ragavimo renginį organizuoja ne viena kavinė Vilniuje.

Jau aštuonerius metus Božolė šventę rengia "Vyno klubas". Agnė Martinėnaitė, "Vyno klubo" renginių organizatorė, tvirtino, kad kiekvienas restoranas ar klubas šią šventę švenčia savaip. Vieno būdo, kaip šventė turėtų būti organizuojama, nėra.

"Renginys mokamas. Į bilieto kainą mūsų atveju įeina taurė božolė vyno, karštasis patiekalas, kuris yra būdingas Prancūzijai ir derinamas prie božolė vyno", – sakė A.Martinėnaitė. Taip pat renginyje svečiams organizuojamos įvairios pramogos: šokių pasirodymai, gyvos muzikos koncertai.

Pašnekovė atkreipė dėmesį, jog gali atrodyti, kad Božolė nėra prabangi, iškilminga šventė. "Vis dėlto Božolė yra tokia labiau Prancūzijos kaimų šventė", – tvirtino ji. Todėl prie vyno patiekiami atitinkami patiekalai. Tai gali būti kad ir dešrelės su kopūstais bei bulvėmis.

"Tai toks nuotaikingas, laisvo stiliaus renginys, skirtas pasibūti, pasišnekėti, paragauti kitų metų vyno ir bandyti nuspėti, kokį derlių prognozuoja božolė", – renginio esmę trumpai apibūdino A.Martinėnaitė.

Praėjusiais metais "Vyno klubo" organizuotą Božolė šventę aplankė beveik 200 žmonių. Skaičius gana įspūdingas, bet pašnekovė tvirtino, kad didžioji dalis svečių apsilanko puikiai žinodami, kur jie eina ir ko iš tokio renginio tikėtis. "Užklydėlių tikrai nebūna daug. Žinoma, šiek tiek einančių pro šalį užeina, nes pamato, kad kažkas linksmo vyksta. Bet šiaip dažniausiai žmonės būna susiplanavę, užsiregistravę. Jie žino, ko jie ateina ir ko laukti", – sakė A.Martinėnaitė.

Tiesa, pirmieji Božolė renginiai tokio didelio svečių dėmesio nesulaukdavo. "Tai ateina galbūt su metais. Viską daro įdirbis. Tavo kvietimas, pastangos ir žmonių žinojimas", – svarstė renginių organizatorė.

Vilniaus mokytojų namai pasirinko šiek tiek kitą Božolė šventės aspektą. Šia švente siekiama apsilankiusius Mokytojų namų svetainėje supažindinti su pačia Prancūzija.

Šis renginys – ciklo "Pasaulio šventės" dalis. Renginio organizatorės Karolinos Meginytės teigimu, kiekvienu renginiu siekiama svečiams pristatyti Europos ar pasaulio valstybės ypatumus: Labiausiai viską bandome perteikti per būtent tos šalies pagrindines, didžiausias, šventes. Turėjome kinų Naujuosius metus, švedų Valpurgijos naktį, itališką Sagrą, airių Patriko dieną. O dabar turėsime prancūzus ir jų tradicinę Božolė." Renginyje bus pristatyta ne tik Božolė, bet ir kitos tradicinės Prancūzijos šventės.

Božolė bus galima paragauti ir daugelyje kitų Vilniaus vyninių bei kavinių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių