Quantcast

Balsių Mitologiniam parkui - penkeri

  • Teksto dydis:

Vilniaus miestas gali didžiuotis unikalia vieša erdve - Balsių Mitologiniu parku.

Bendruomenės iniciatyva Balsiai tapo išskirtiniu pavyzdžiu savo gyvenamosios erdvės formavime. Šiemet spalį sukanka penkeri metai nuo tos dienos, kai parkas pradėjo savo kultūrinį gyvenimą. Šia proga ryt, spalio 17 dieną mielai kviečiame menininkus, rėmėjus ir kaimynus, prisidėjusius prie šios gražios idėjos pasidžiaugti prasmingu rezultatu.

Per tokį neilgą laikotarpį turėjome labai daug aktyvios veiklos. Parkas tapo gana ryškiu akcentu bendruomenės gyvenime, jame vyko net keturi Tarptautiniai granito skulptūros simpoziumai, kurių metu sukurta 13 granitiniu skulptūrų. Skulptoriai parko suolų simpoziume parkui sukūrė net 8 ąžuolinius meniškus suolus. Erdvė, kurią suprojektavo architektas Eduardas Lozuraitis, tapo mėgstama vieta pasivaikščioti, susitikti su draugais, surengti muges bei tradicines bendruomenės šventes. Masiškiausiuoise renginuose "Užgavėnėse" ir "Balsių bendruomenės šventėje" paprastai dalyvauja daugiau nei 2000 gyventojų ir svečių. Parkas tapo kultūros židiniu atokioje bendruomenėje, į kurios šventes įsiliejo ir naujos mokyklos kolektyvas. Čia savo pasiekimus pristato mokyklos neformalaus ugdymo būreliai, koncertuoja mokyklos choras ir etnokultūriniai kolektyvai.

Mitologinio parko idėją puoselėjome nuo 2003 metų, kai dar tik besikuriantis Balsių mikrorajonas buvo be asfaltuotu gatvių, apšvietimo, mokyklos ir kitos infrastruktūros. Talkų metu sodinome medžius, tikėdami savo svajonės prasme ir gražia ateitimi, kuria patys ir sukursime.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių