Quantcast

Atšaukiamas melomanų liaupsinamo Piano.lt vasaros festivalio baigiamasis koncertas

  • Teksto dydis:

Penkiais aukšto lygio koncertais sostinės muzikos gurmanus sužavėjęs Piano.lt vasaros festivalis baigiamojo akordo nesutrenks. Rugpjūčio 30 d. Vilniaus paveikslų galerijos kieme turėjęs nuskambėti įspūdingas festivalio uždarymo renginys neįvyks. Festivalio organizatorių teigimu, koją pakišo pagrindinio koncerto dirigento iš Estijos Erki Pehk liga.

Baigiamojo koncerto ašis turėjo būti vienas svarbiausių austrų kompozitoriaus J. Haydno vokalinių–instrumentinių kūrinių „Metų laikai“. Šį kūrinį turėjo atlikti Akademinis Baltarusijos teleradijo kompanijos choras, kurio skambesys pasaulio koncertų salėse įvardijamas kaip fenomenalus. Choras laukiamas daugelyje rimtosios muzikos festivalių, nuolat koncertuoja Vatikane, Vokietijoje, Rusijoje ir kitose šalyse.

Koncerte taip pat ruošėsi pasirodyti tokios Lietuvos muzikos pažibos kaip operos dainininkas, profesorius Vladimiras Prudnikovas, Lietuvoje mažiau žinomas, bet užsienyje pripažinimo sulaukęs ir prestižinėse salėse laukiamas tenoras Algirdas Janutas, tarptautinių konkursų laurus skinanti dainininkė Raminta Vaicekauskaitė. Šioms muzikinėms pajėgoms turėjo vadovauti žymiausias estų dirigentas Erki Pehk.

Šis muzikantas yra Estijos nacionalinės operos dirigentas, Talino muzikos mokyklos dėstytojas, Estijos valstybinės premijos laureatas, šiuolaikinė ir klasikinę užsienio ir estų kompozitorių muziką populiarinantis daugelyje Europos šalių. Apie savo ligą E. Pehk pranešė iki koncerto vos kelioms dienoms. Organizatoriai nebeturėjo galimybės pakeisti rimtosios muzikos žvaigždės, tad buvo priversti koncertą atšaukti.

„Atsiprašome visų geros muzikos gerbėjų, tačiau dėl nuo mūsų nepriklausančių aplinkybių paskutinį koncertą turėsime praleisti. Kadangi iš šio renginio daug tikėjomės tiek mes, tiek melomanai, tokia žinia išties nemaloni. Tad garantuojame, jog skolą grąžinsime su kaupu kituose festivaliuose“, - sakė Piano. Lt organizatorius, muzikantas ir dirigentas Aleksandras Šimelis.

Penkis koncertus Vilniaus senamiesčio erdvėse dovanojęs Piano.lt vasaros festivalis spėjo suburti gausią gerbėjų kompaniją ir pelnyti melomanų liaupses. „Iškiliausi Lietuvos ir užsienio atlikėjai dovanoja nepakartojamas muzikines vasaros akimirkas“, „keri netikėtumais“, „subtiliai atveria muzikos pasaulio klodus“, „labai jaukus, šiltas ir savas“, „puikiai dera klasika ir svingas, liaudies melodijos ir džiazo virtuozų improvizacijos“, „gera muzika pavergia“ – tokie epitetai po festivalio koncertų liejosi iš kultūros ministro Šarūno Biručio, Vilniaus miesto mero Artūro Zuoko, susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus ir kitų daugiau ar mažiau garsių muzikos mylėtojų lūpų.

Pasak A. Šimelio, geros muzikos galia išties gali pavergti, ir tai su kaupu įrodė trečiasis Piano.lt festivalis. „Festivalio paslaptis paprasta – visų pirma tai pripažintos muzikos žvaigždės, antra kruopščiai atrinkti kūriniai, originalus ir virtuoziškas jų atlikimas. Mūsų koncertuose viešpatauja tik gera muzika – matyt toks paprastumas ir nuoširdumas imponuoja klausytojams. Manau, nebūtina būti melomanu, kad gebėtum atskirti grūdus nuo pelų. Pakanka tik įsiklausyti į muziką“, - svarstė muzikantas ir dirigentas.

Jo teigimu, festivalio įdirbis niekur nedings. „Ateityje ketiname muzikos gurmanus palepinti aukšto lygio, skoningai parinkta ir pasaulinio masto žvaigždžių atliekama muzika“, - tvirtino A. Šimelis.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių