Quantcast

Abejonės išsklaidytos: kitais metais Vilniuje koncertuos roko gigantas P. Gabrielis

  • Teksto dydis:

Spėjimas, jau kurį laiką nedavęs ramybės Lietuvos melomanams, šiandien virsta tikrove. Šį rytą patvirtinta, kad kitų metų pavasarį mūsų šalyje pirmą kartą koncertuos vienas žymiausių ir labiausiai gerbiamų planetos atlikėjų Peteris Gabrielis. Dainininkas, kompozitorius ir prodiuseris savo pasaulinių gastrolių „Back To Front“ koncertą gegužės 16 dieną surengs „Siemens“ arenoje.

Peteris Gabrielis mėgsta elgtis neįprastai. Originaliais sprendimais ir muzikoje, ir scenografijoje, ir bendravime su gerbėjais garsėjantis artistas prieš dvi savaites savo interneto svetainėje užsiminė, kad kitais metais pasirodys ir Lietuvoje.

Žinia sukėlė nemenką audrą socialiniuose tinkluose – Lietuvos melomanai ir nemažai žinomų atlikėjų aptarinėjo šią užuominą, spėliodami, kada ir ar tikrai įvyks šis koncertas.

Šiandien spėlioti nebereikia – bilietai į gegužės 16 dieną vyksiantį Peterio Gabrielio pasirodymą bus pradėti platinti jau šią savaitę.

„Tai – išskirtinis menininkas, kurio koncertą pamatyti privalu kiekvienam tikram melomanui, o pristatyti – garbė kiekvienam koncertų rengėjui. Džiaugiamės, kad po ne vienus metus trukusių derybų pagaliau galime pranešti džiugią žinią Lietuvos publikai – Peteris Gabrielis apsilankys mūsų šalyje, jo pasirodymas neabejotinai bus vienas ryškiausių 2014-ųjų kultūros įvykių“, - sako koncertą organizuojančios agentūros „Live Nation Lietuva“ atstovas Deividas Afarjanc.

Peteris Gabrielis - britų dainininkas, kompozitorius, prodiuseris, festivalių rengėjas ir pilietinio gyvenimo aktyvistas, pelnytai laikomas viena ryškiausių pastarųjų kelių dešimtmečių muzikos figūrų. Buvęs grupės „Genesis“ vokalistas, nuo 1977-ųjų vystantis sėkmingą solinę karjerą – šešių „Grammy“, trylikos MTV, specialaus Nobelio premijos laureatų įsteigto „Taikos žmogaus“ prizo ir daugybės kitų apdovanojimų laimėtojas.

Jo hitai „Sledgehammer“, „Don't Give Up“, „Digging In The Dirt“, „Red Rain“, „Solsbury Hill“, „Blood Of Eden“, „In Your Eyes“, „Shock The Monkey“, „Games Without Frontiers“ ir daugybė kitų yra puikiai žinomi visiems geros muzikos mėgėjams.

Roko mąstytojas, vienas tikrųjų muzikos pasaulio inteligentų kiekviename savo koncerte sukuria aukščiausios kokybės muzikinę dovaną klausytojams. Būtent toks yra didžiulės sėkmės jau sulaukęs jo koncertų turas „Back To Front“. 2012-ųjų rudenį Kanadoje prasidėjusios gastrolės sulaukė tokio gerbėjų dėmesio, kad buvo pratęstos šįmet, o kitais metais bus surengtas dar vienas jų etapas.

Pažymėtina, kad Peteris Gabrielis – gana retai koncertuojantis atlikėjas, dėl kurio pasirodymų kovoja daugelio pasaulio miestų kultūros renginių organizatoriai. Per šiuos dvejus metus surengti tik 34 turo „Back To Front“ pasirodymai. Jų kulminacija spalio pabaigoje tapo du pasirodymai pilnutėlėje didžiojoje Londono O2 arenoje.

Žurnalo „Time“ vienu įtakingiausių planetos žmonių vadinamas Peteris Gabrielis dar 1967-aisiais, būdamas vos 17-os, su bendraminčiais subūrė grupę „Genesis“. Šis muzikantų kolektyvas greitai sulaukė populiarumo. Gerbėjams ypač įsiminė originalūs dainų tekstai, įdomus Peterio balsas ir neįprastas jo scenos įvaizdis – dainininkas į sceną eidavo persirengęs šikšnosparniu, gigantiška gėle ir pasipuošęs ryškiu grimu.

1975-aisiais, gerbėjų nuostabai, Peteris Gabrielis paliko išgarsėjusią grupę – dainininko pareigas joje perėmė būgnininkas Philas Collinsas. Pats Peteris pradėjo solinę karjerą – ji pažymėta daugybe įspūdingų pasiekimų.

Jau pirmasis solinis Peterio singlas „Solsbury Hill“ įrodė, kad šis dainininkas ir be buvusių bendražygių turi ką pasakyti – 1977-aisiais išleista daina tapo vienu populiariausių Peterio repertuaro kūrinių, iki šiol skamba visuose jo koncertuose, yra perdainuota daugybės atlikėjų ir įtrauktą į ne vieno filmo garso takelį (tarp jų – ir juostos „Vanilinis dangus“ su Tomu Cruise'u ir Penelope Cruz).

Šio kūrinio sėkmę pratęsė ilga virtinė sėkmingų solinių albumų ir hitų, o taip pat – teatrališki koncertai, kurie jau yra apipinti legendomis. Per ilgą karjerą dainininkas yra išbandęs daugybę scenos triukų – skraidė virš scenos ant lynų, dainavo didžiuliame peršviečiamame burbule ir vaikščiodamas specialia pakyla, pakibęs žemyn galva. Kiekvienas jo pasirodymas – subtilus ir įspūdingas tiek akims, tiek ausims įvykis.

Kitas svarbus jo kūrybos akcentas – neprilygstami vaizdo klipai, kuriems panaudojamos naujausios technologijos. Pavyzdžiui, 1986-aisiais pasirodęs klipas „Sledgehammer“ su tiems laikams revoliucingais animacijos sprendimais pelnė net devynis MTV apdovanojimus. Tai – daugiausia kartų transliuotas vaizdo klipas šio kanalo istorijoje.

Dainininkas nuolat stebina naujais projektais. Jis yra sukūręs muziką eilei filmų (tarp jų – kino gurmanų puikiai žinomam „Paskutinis Kristaus gundymas“), įkūręs muzikos festivalį WOMAD, kuris populiarino įvairių šalių „world“ muzikos atlikėjus, įrašų studiją ir leidyklą „Real World“, novatorišką interneto įrašų parduotuvę, įgyvendinęs daugybę kitų įdomių sumanymų.

Originalų mąstymą atskleidžia jo pastarųjų metų projektai. Tarp jų – albumas „New Blood“, kuriame Peteris nutolo nuo įprasto roko skambesio ir žinomus kūrinius atliko su orkestru. Taip pat – du neįprasti, vienam ciklui priklausantys albumai „Scratch My Back“ ir „And I'll Scratch Yours“. Pirmajame iš jų Peteris įrašė kitų atlikėjų dainas – nuo veteranų Paulo Simono ir Lou Reedo iki naujųjų laikų roko didvyrių „Elbow“ ir „Arcade Fire“. Šių metų rugsėjį išleistoje antrojoje projekto dalyje „And I'll Scratch Yours“ šie atlikėjai įrašė po vieną Peterio Gabrielio dainą.

Tiesa, koncerte Vilniuje Peteris atliks labiau įprastą programą – dviejų valandų šou metu dainininkas su savo muzikantų grupe atliks per visą savo karjerą sukurtus populiariausius kūrinius, o taip pat – visas 1986-aisiais išleisto albumo „So“ dainas.

„Ivor Novello“ apdovanojimas, skiriamas geriausiems britų dainų kūrėjams, Britų muzikos industrijos ikonos titulas, įšventinimas į Rokenrolo šlovės salę (kartu su grupe „Genesis“) - tai tik dalis išskirtinės pagarbos šiai muzikos garsenybei simbolių. Nepaisant to, atlikėjas išlieka stebėtinai kuklus – jo karjeroje nėra jokių skandalų, scenoje su publika jis bendrauja šiltai ir inteligentiškai.

„Tikiu, kad muzika yra gyvas organizmas, kuris vystosi savo keliu. Publika iš menininko gauna šį veiksmą, o ne baigtą produktą. Kiekviename koncerte dainos įgauna naujų spalvų“, - filosofiškai apie savo kūrybą kalba Peteris Gabrielis.

Ilgą karjeros kelią nuėjęs atlikėjas – vis dar idėjų ir azarto kupinas menininkas, savo muzikos burtais 2014-ųjų gegužės 20-ąją pirmą kartą nustebinsiantis Lietuvos publiką.

Peterio Gabrielio koncertą pristato didžiausias Baltijos šalių koncertų organizatorius „Live Nation Lietuva“, artimiausiu metu žiūrovus pakviesiantis į Eltono Johno kalėdinį koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje, „Vaya Con Dios“ atsisveikinimo koncertą, Turkijos šokio meistrų „Fire Of Anatolia“, žymaus britų komiko Russello Brando šou, Glenno Millerio orkestro koncertą, Italijos Giuseppe Verdi teatro orkestro, Robertino Loreti ir Šv.Kristoforo kamerinio orkestro, Lenkijos scenos karalienės Marylos Rodowicz, Ukrainos roko lyderių „Okean Elzy“, Rusijos repo žvaigždžių „Kasta“, aktorių Gošos Kucenko, Venjamino ir Alikos Smechovų pasirodymus, vieno žymiausių pasaulio džiazo gitaristų Pato Metheny koncertą, cirko šou „Mother Africa“, legendinės airių muzikos grupės „Clannad“ pasirodymą ir daugybę kitų renginių.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ne

Ne portretas
na, Claptonas - ne koks "lakštingala", o jau su kirkorovais lyginti tai visai ne į temą. Aišku, Gabrieliui - tik Kaune koncertuoti, į Vilnių tegu Depechai varo :) Nesakau, kad Scorpions, Stewart savo saulėlydy yra pasiekimas, bet, kai džiazo virtuozas Pat Metheny per "Kaunas Jazz" kažkokiam užkampy koncertuoja, tai - TOTAL KOŠMAR. Luka, nors Kauno miesto pavadinimą iš didžiosios parašyk, o jei jo negerbi, tai nėr ko ir Def Leppard'ų čia laukti :)

Luka

Luka portretas
Vėl sunervavot. Kodėl Vilniuje? Kaip kirkoravai, eltonai, claiptonao ar kitokios "lakštingalos" tai kaune grietinėlei, kai normaliai kas kaip DEpešai, Skorpionai, Stiuartas tai Vilniuj. Nu atvežkit pvz Def Leppardus sumokėsiu bele žalgirio arenos kainom bele kiek. Pernai naujiems buvo Sweetai, o šiemet...
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių