Pereiti į pagrindinį turinį

Ketvirtadienio vakarą melomanus džiugino Bobby McFerrinas

2013-06-14 10:27
Ketvirtadienio vakarą melomanus džiugino Bobby McFerrinas
Ketvirtadienio vakarą melomanus džiugino Bobby McFerrinas / Dainiaus Labučio nuotr.
Turinys

Birželio 13-osios vakarą Vilniuje koncertavo gyva muzikos legenda Bobby McFerrinas.

Kartu su puikių muzikantų grupe jis pristatė naująją savo programą – vos prieš mėnesį išleistą albumą „spirityouall“. Kaip prieš koncertą sakė pats McFerrinas, jis tiesiog įsimylėjęs šių muzikantų grupę ir su ja koncertuodamas jis jaučiasi taip gerai, tarsi plaukiotų meduje.

Bobby McFerrino koncertui „Siemens“ arenos salė buvo transformuota į gerokai jaukesnę ir teatrą primenančią erdvę. Gausiai susirinkusi publika, muzikanto gerbėjai ir melomanai nepaliko nei vienos tuščios vietos – koncerto klausėsi virš 4000 žmonių. Vilniaus publika pasitiko Bobby McFerriną gausiomis ir itin šiltomis ovacijomis bei kartu su juo pasinėrė į nuostabią muzikinę kelionę, kuri pakerėjo savo nuotaika, natūralumu, magiška ramybe ir ypatingu jautrumu.

Naujajame albume „spirityouall“ Bobby McFerrinas grįžo prie amerikietiškosios muzikos ištakų – spiričiuelų. Pats būdamas labai tikintis (nors tai jam netrukdo pokštauti ir būti linksmu), spiričuelus jis išgyvena kaip meilę, tokiu būdu jis šlovina Dievą. Tačiau Bobby McFerrino atliekami spiričuelai nėra vien religinės giesmės, tai – įvairiausių žanrų muzikos sintezė, kurią apjungia muzikanto talentai: nuostabaus grožio ir šilumos sklidinas balsas bei gebėjimas improvizuoti ir interpretuoti. Jokio kūrinio jis neatlieka du kartus vienodai, tad ir vakarykštis koncertas buvo tarsi naujai išgyventa šventė net ir albumą klausiusiems muziko gerbėjams.

Vilniuje Bobby McFerrino pasirodymą su grupe surengė šiemet 10-mečio jubiliejų pažymintys „Vilniaus festivaliai“. Didžiausius bei reikšmingiausius kultūros ir meno festivalius Vilniuje vienijančiai įstaigai prieš koncertą sveikinimą perdavė Vilniaus miesto meras Artūras Zuokas. Be šio koncerto organizatoriai šiemet ketina surengti dar keletą specialių ir išskirtinių renginių.

Po koncerto Bobby McFerrinas su visa grupe prisijungė prie 10-mečiui skirto pobūvio „Skybar‘e“, kur muzikantų laukė staigmena: žinodamas Bobby McFerrino meilę ir dėmesį vaikams, Vytauto Labučio vadovaujamas vaikų džiazo ansamblis čia nustebino itin nuotaikinga savo muzikine programa.