Įspūdingą sceną „Depeche Mode“ koncertui Vilniuje montuos net 3 dienas

Artėjant garsiosios britų grupės „Depeche Mode“ viešnagei Vilniuje, aiškėja vis daugiau detalių apie liepos 27 dieną Vingio parke vyksiantį koncertą. Grupės gerbėjų laukia įspūdingas šou, kuris vyks net 47 metrų pločio scenoje – didžiausioje iš visų, kuriose „Depeche Mode“ yra tekę koncertuoti Lietuvoje. Darbininkai, sumontuosiantys ir išmontuosiantys sceną, Vingio parke dirbs net penkias dienas.

Gegužės pradžioje Nicoje startavęs pasaulinis koncertų turas „Delta Machine Tour“, kurio metu grupė jau aplankė 19 miestų 13-oje valstybių, pamažu artėja prie Lietuvos.

Šį savaitgalį grupė surengs pasirodymus Maskvoje ir Sankt Peterburge, vėliau – Stokholme ir Kijeve, tada vėl vyks į Vakarų Europą, iš kurios liepos pabaigoje atkeliaus į Lietuvą.

Koncertuose, kuriuos lydi puikūs gerbėjų atsiliepimai, grupė naudoja kelias skirtingų dydžių scenas, kurioms sumontuoti prireikia keleto dienų – kol „Depeche Mode“ koncertuoja vienoje šalyje, kitoje jau ruošiamasi grupės pasirodymui. Taip bus ir Lietuvoje – devyniais dideliais vilkikais scenos įranga į Vilnių bus atgabenta likus keturioms dienoms iki pasirodymo, kai grupė dar viešės Lenkijoje.

Jai sumontuoti ir išmontuoti Lietuvoje bus samdoma per šimtą darbininkų, panaudotas 80 tonų svorį pakelti galintis kranas. Trys dienos bus skirtos scenos sumontavimui, dvi – išmontavimui.

Nuo scenos į žiūrovų minią nusidrieks 15 metrų podiumas, scenos gilumoje bus įrengti keli didžiuliai ekranai. Juose bus gyvai transliuojami koncerto vaizdai ir demonstruojamos ilgamečio „Depeche Mode“ bendražygio, garsaus režisieriaus ir fotografo Antono Corbijno sukurtos vaizdo projekcijos. Beje, pats Antonas, kuris ne tik yra sukūręs dešimtis „Depeche Mode“ vaizdo klipų, bet ir režisavęs keletą kino filmų, apsilankė jau keliuose šio turo koncertuose – galbūt šios meno pasaulio garsenybės sulauksime ir Lietuvoje. Dar du didžiuliai ekranai bus įrengti scenos pakraščiuose.

„Scena, kurioje „Depeche Mode“ gros Vilniuje, bus ženkliai įspūdingesnė už tas, kurios buvo įrengtos ankstesniems grupės pasirodymams Lietuvoje. Ji beveik trigubai didesnė už scenas, kurios naudojamos uždarose arenose.

„Depeche Mode“ koncertas – tai ne tik muzika, bet ir tikras spektaklis. Lietuvoje grupės rengiamas šou technikos parametrais nenusileis pasirodymams Berlyne ar Paryžiuje“, - sako grupės koncertą rengiančios kompanijos „Live Nation Lithuania“ atstovas Deividas Afarjanc.

Įsibėgėjęs „Depeche Mode“ koncertų turas jau padovanojo džiugias akimirkas daugiau nei pusei milijono žiūrovų.

Daugiau nei 80 tūkstančių žiūrovų talpinančiame Paryžiaus „Stade De France“ stadione praėjusį savaitgalį vykusį koncertą Prancūzijos spauda įvardijo kaip „ypač kokybišką ir ultraseksualų“.

„Ši grupė – nerūdijanti. Grupė, kurios pasiklausyti renkasi visi – nuo jaunų gotų iki turtuolių. Viena geriausių grupių pasaulyje. Koncertas kartais priminė religinę ceremoniją – toks publikos atsidavimas“, - konstatavo Prancūzijos dienraštis „Le Figaro“.

„Stadionas buvo pilnas, nors „Depeche Mode“ teko atlaikyti sunkią konkurenciją – tą patį vakarą „Bercy“ arenoje koncertavo prancūzų scenos dievaitis Johnny Hallyday, švenčiantis 70-mečio jubiliejų“, - rašo leidinys „Le Parisien“.

Šią savaitę pasaulinis „Depeche Mode“ turas stabtelėjo Hamburge – į koncertą šio miesto futbolo stadione taip pat buvo parduoti visi 45 tūkstančiai bilietų.

„Ekstzaė pilnutėlėje arenoje. Nors grupės nariai – įkopę į šeštą dešimtį, „Depeche Mode“ - gyvas garso organizmas, o ne veteranai, besiilsintys ant senų hitų ir laurų. Dainininko Dave'o Gahano balsas – krištolinio tyrumo. Pagrindinis dainų autorius Martinas Gore'as, beje, apsirengęs ne taip beprotiškai, kaip esame įpratę – kaip ir Dave'as, jis vilki elegantišką liemenę.

„Depeche Mode“ - grupė, kuriai nereikia laimėti „Grammy“, kad įtiktų net ir priekabiausiems kritikams. Jie jau seniai žaidžia savo lygoje. Tai iš tiesų išskirtinių popmuzikos džentelmenų lyga“, - reziumuoja Hamburgo leidinys „Hamburger Abendblatt“.

Beje, viešnagės Vokietijoje metu „Depeche Mode“ atsiėmė „platininio“ disko apdovanojimą už albumą „Delta Machine“ - šioje šalyje jis jau parduotas daugiau nei 200 tūkstančių egzempliorių tiražu. Apdovanojimas muzikantams įteiktas prieš pat pasirodymą pilnutėliame Miuncheno olimpiniame stadione. Dukart „platininiu“ šį pavasarį išleistas albumas jau tapo Lenkijoje bei Vengrijoje, „auksiniu“ - Italijoje, Ispanijoje ir Švedijoje.

Pilnus stadionus vieną po kito šturmuojantys „Depeche Mode“ liepos 27-ąją savo gerbėjus pasveikins ir Vilniuje.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

 • Vilniuje laikinai sustabdyta dviejų viešojo maitinimo įmonių veikla
  Vilniuje laikinai sustabdyta dviejų viešojo maitinimo įmonių veikla

  Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl grubių higienos pažeidimų savaitgalį buvo laikinai sustabdyta UAB „Salero“ kavinės (Vilniaus g. 39 / Klaipėdos g. 6, Vilnius) veikla. UAB „Salero“ kavinės veiklą nutarta laikina...

 • Rožinis „Nedelsk“ autobusėlis atvyksta į Vilnių <span style=color:red;>(vietos ir laikas)</span>
  Rožinis „Nedelsk“ autobusėlis atvyksta į Vilnių (vietos ir laikas)

  Liepos 12-13-ą dienomis geriausių Lietuvos onkologų ir sveikatinimo projekto „Nedelsk“ koordinatorių komanda šiais metais nemokamai tikrins bei konsultuos moteris dėl krūties vėžio Vilniaus mieste. Susitikimų metu gydytojai pasakos apie šios lig...

 • Į teisiamųjų suolą sėsiantis R.Adomavičius nori grįžti į miesto tarybą
  Į teisiamųjų suolą sėsiantis R.Adomavičius nori grįžti į miesto tarybą

  Nuo Vilniaus miesto savivaldybės tarybos nario ir kelių įmonių stebėtojų tarybos nario pareigų dar trims mėnesiams nušalintas prekyba poveikiu įtariamas sostinės vicemeras Romas Adomavičius nori panaikinti jam taikomus apribojimus. Socialdemokrata...

 • Vokiečių gatvė turi  atnaujintą  fontaną
  Vokiečių gatvė turi atnaujintą fontaną

  Vilniuje pradėjo veikti suremontuotas Vokiečių gatvės fontanas. „Džiaugiuosi, kad vis daugiau privačių įmonių, žmonių, prisijungia prie projekto „Dovana Vilniui“ ir padeda gražinti miestą", - sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas. Fontanas ...

  2
 • „Air Lituanica“ rugpjūtį skraidins į Berlyną
  „Air Lituanica“ rugpjūtį skraidins į Berlyną

  Lietuvos kapitalo skrydžių bendrovė „Air Lituanica“ rugpjūčio pradžioje pradės skraidinti į Berlyną. Šių metų rudenį „Air Lituanica“ iš Vilniaus oro uosto pradės skrydžius ir į Maskvą, Miuncheną ir Prahą. „Tikimės pasiekti apie ...

  2
 • Jaunesni nei 1,5 metų vaikai priimami ne į visus Vilniaus darželius
  Jaunesni nei 1,5 metų vaikai priimami ne į visus Vilniaus darželius

  Kai kurie Vilniaus darželiai nepriima vaikų, kuriems nėra pusantrų metų, rašo „Lietuvos žinios“. Valdininkų teigimu, jaunesnių vaikų grupes leidžiama sudaryti tik tuose darželiuose, kurie atitinka higienos normas. „Atsižvelgiant į tėvų p...

 • ES sveikatos ministrai tarsis, kaip kovoti su rūkymu
  ES sveikatos ministrai tarsis, kaip kovoti su rūkymu

  Pirmadienį Vilniuje prasideda neformalus dviejų dienų Europos Sąjungos (ES) šalių sveikatos apsaugos ministrų susitikimas, kuriame ketinama aptarti kovą su rūkymu ir vyresnio amžiaus žmonių gerovę. „Vis dažniau sveikatos apsaugos sistemos susi...

  1
 • Mokslo centre kartu darbuosis ir studentai, ir mokslininkai
  Mokslo centre kartu darbuosis ir studentai, ir mokslininkai

  Vilniuje, vadinamajame Saulėtekio slėnyje, šalia šiemet atidarytos Vilniaus universiteto bibliotekos, netrukus prasidės naujo mokslo centro statybos. Rugpjūtį prasidėsiančioms statyboms jau gręžiami poliai. Šioje Saulėtekio slėnio vietoje statom...

 • Kita Valstybės dienos „džiaugsmų“ pusė
  Kita Valstybės dienos „džiaugsmų“ pusė

  Valstybės dienos rytą  Vilniuje policija rado dvi išniekintos Lietuvos Respublikos valstybės vėliavos. Apie 8 val. Švitrigailos gatvėje rasta viena trispalvė buvo nulaužtu kotu. Pareigūnai pastebėjo ir kitą sunaikintą valstybės simbolį - kab...

  4
 • Daugiabučio namo kieme Vilniuje rastas sprogmuo
  Daugiabučio namo kieme Vilniuje rastas sprogmuo

  Šeštadienio rytą daugiabučio namo kieme Vilniuje rastas daiktas, panašus į sprogmenį. Įtariama, kad 10 val. 35 min. Grigiškėse, Šviesos g., aptiktas radinys - granatos sprogdiklis. Policijos pareigūnai daiktą, panašų į sprogmenį, išsiv...

Daugiau straipsnių