Vilniuje prasideda kasmetinė studijų mugė

Tarptautinėje profesinių ir aukštųjų mokyklų parodoje abiturientai bei visi norintieji studijuoti galės sužinoti, kur įgyti profesiją, tobulinti kvalifikaciją, kaip planuoti ir siekti karjeros, praneša Švietimo ir mokslo ministerija.

Parodoje dalyvaus apie 190 universitetų, kolegijų, profesinio mokymo centrų ir verslo mokyklų iš 15 pasaulio šalių: Lietuvos, Australijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Kanados, Latvijos, Lenkijos, Olandijos, Prancūzijos, Rusijos, Rusijos, Šveicarijos, Vokietijos.

Pasirodys visi Lietuvos universitetai ir kolegijos, per 70 profesinio rengimo ir verslo mokyklų, kalbų kursus rengiančios, tarptautinių programų organizacijos, apie 40 užsienio mokymo įstaigų.

Per tris dienas bus surengta daugiau nei 100 renginių apie karjeros planavimą, verslumo ugdymą, studijas Lietuvoje ir užsienyje, studijų kokybę, tarptautinius egzaminus, asmenybės tobulėjimą.

Anot „Litexpo“ pranešimo, šių metų parodos akcentas – jaunimo verslumo skatinimas.

„Esame įsitikinę, kad apie verslo valdymą turėtų būti kalbama jau mokykloje. Moksleiviai visada turi daug kūrybingumo ir idėjų, kurios yra labai vertingos verslui. Tik reikia žinoti kelius, kaip tas idėjas įgyvendinti. Parodoje kalbėsime apie tai, kaip svarbu tikėti savo idėja, kaip ją pristatyti, kaip tapti “sėkmingu„, kokias turėti asmenines savybes ir kompetencijas, reikalingas šiandieniniam verslui, pasakosime kaip siekti finansinės nepriklausomybės, supažindinsime su bendraamžiais, kurie verslą pradėjo mokyklos suole, mokysime išsikelti ateities tikslus ir planuoti karjerą“, - teigia parodų rūmai.

Ketvirtadienį rengiamos mechatronikos varžybos, kuriose dalyvaus profesinių mokyklų ir kolegijų komandos. Jomis siekiama skatinti susidomėjimą inžinerinėmis studijomis ir propaguoti šiuolaikinių technologijų patrauklumą.

Penktadienį vyks Švietimo ir mokslo ministerijos organizuojama konferencija. Joje Švietimo ir mokslo ministerijos atstovas pristatys visas baigus mokyklą atsiveriančio pasirinkimo galimybes, Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendram priėmimui organizuoti atstovas informuos apie priėmimą į aukštąsias mokyklas, Valstybinio studijų fondo atstovas supažindins su valstybės teikiama finansine parama studentams, Nacionalinio egzaminų centro atstovas praneš, ką svarbu žinoti apie 2013 metų brandos egzaminus, Mokslo ir studijų analizės ir stebėsenos centro atstovas kalbės apie studijų Lietuvoje pasirinkimo ypatumus.

Lietuvos profesinio mokymo įstaigos pristatys įvairių sričių šiandienos darbo rinkoje reikalingas specialybes ir profesijas, tokias kaip automobilių diagnostika ir remontas, transportas, viešbučių, restoranų paslaugos, inžinerinė pramonė ir energetika, žemės ūkis ir maisto pramonė, statyba ir medienos technologijos, sveikatinimo paslaugos, floristika, kirpimas, kosmetologija, visažistų, masažuotojų specialybės, senieji tradiciniai dailieji amatai, juvelyrika, reklama ir poligrafija, fotografija, mechatronika.

Taip pat vyks drabužių kolekcijų, šukuosenų, aksesuarų ir papuošalų pristatymai, floristikos, gyvūnų priežiūros pamokos, automobilių dažymo improvizacija.

Vienuoliktoji studijų mugė vyks iki šeštadienio.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių