Vilniuje neveikia gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema?

Šiuo metu sostinėje nėra galiojančios sutarties su įmone, kuri pavojaus atveju būtų atsakinga už gyventojų įspėjimą ir sirenų įjungimą.

Sutartis kurią su teleradiokompanija „Hanza“ buvo sudariusi savivaldybė baigė galioti praėjusių metų gruodžio 22 d. ir iki šiol nėra sudaryta. Tad teoriškai jeigu šiuo metu įvyktų ekstremali situacija nė viena iš mieste esančių sirenų nesuveiktų.

Tai, kad nauja sutartis nėra sudaryta patvirtino ir Vilniaus savivaldybė. Vilniaus savivaldybės Saugaus miesto departamento direktoriaus pavaduotojas Administracinės veiklos skyriaus vedėjas  Julius Morkūnas pranešė, kad Viešasis pirkimas įvyko ir artimiausiu metu bus pasirašyta sutartis, kuris galios metus su galimybe pratęsti vieneriems metams.

„Viešasis pirkimas įvyko. Šiuo metu Savivaldybėje derinamas sutarties projektas, o po to bus pasirašyta sutartis. Ji galios 1 metus. Su galimybe pratęsti 1 metus, o po to dar vienerius metus“, - teigė J. Morkūnas.

Į klausimą „Ar suveiktų mieste ši sistema (sirenos), jeigu būtų toks poreikis?“, J. Morkūnas atsakė lakoniškai  - „taip“. Valdininkas nepaaiškino, nei kas, nei kaip įgalintų tos sistemos veikimą. Tik dar kartą patikino, kad gyventojai bus informuoti, o esant reikalui suveiks visos sirenos.

„Suveiks visos 69 sirenos. Gyventojai taip pat bus informuoti per nacionalinę radiją ir televiziją, per Radijo centrą, mobiliaisiais telefonais“, - teigė J. Morkūnas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Klausimas

Klausimas portretas
O kam reikalinga ta perspėjimo sistemą?????? Tarybiniais laikais gamyklos ir organizacijos turėjo įrengtas slėptuves individualios apsaugos priemones.Viso šito dabar nėra kaip nėra pastovaus gyventoju švietimo ką reikia daryti pavojaus atvejais.Ar turi mokymo įstaigos ,ligoninės ir t.t. evakuacijos planus.?Ar mokomi žmonės naudotis apsaugos priemonėmis ? Kaip turi elgtis žmogus technogenines katastrofos ar stichinės nelaimės metu,kokie turi būti elementarus veiksmai? Gal būt tokie planai ir egzistuoja kažkur seifuose bet gyventojai to nežino.Tai koks skirtumas kaukia ta sirena ar ne jeigu tai tik garsas dėl ataskaitos? Švietimo ministerija suranda pinigu religiniu pasakų pamokom ir karinio ruošimo paskaitom bet mokinti išgyventi nenori niekas.Ar nors vienas televizijos kanalas bando transliuoti švietėjišką programą ? Ne! O vaizdo medžiagos apie taifūnu,gaisru,laivų ir lėktuvų katastrofas pilna ir specialistu galinčiu pakomentuoti bei paaiškinti užtenka.Matyt pelningiau rodyti peliuką Mauzerį ir svaigti iš klouno Ramanausko-Greitai kalbu apie š....
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių