Quantcast

Simbolinis V.Marcinkevičiaus sugrįžimas

DMN inf.

„Sentimentalu sugrįžti į ten, iš kur esi išėjęs“, - personalinės parodos atidaryme Kaune teigė dailininkas Vilmantas Marcinkevičius. Lietuvoje ir užsienyje žinomas menininkas personalinę tapybos ir grafikos darbų parodą surengė Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete.

Šioje institucijoje prieš du dešimtmečius V.Marcinkevičius mokėsi dailės kūrinių restauravimo ir konservavimo paslapčių. Neoekspresionistu tituluojamas ir tarptautiniu mastu pripažintas menininkas, simboliškai sugrįždamas į Kauną, pristato dvylika solidaus formato tapybos ir grafikos darbų. Parodos naujovė - mažiau V.Marcinkevičiaus talento gerbėjams pažįstami grafikos darbai, mat dailininkas labiau žinomas kaip ryškių tapybos kūrinių autorius. Parodos kuratorius ir J.Vienožinskio menų fakulteto Dailės katedros vedėjas Arvydas Martinaitis juokavo, esą iš pradžių net nesupratęs, kad tai - grafikos kūriniai - tokiais tapybiškais potėpiais pasižymi V.Marcinkevičiaus paveikslai.

„Nors mano kūriniai eksponuojami Londone, Danijoje, Kaune, dar nežinia, kuri paroda yra svarbesnė,“ - buvusiems dėstytojams, kolegoms, meno gerbėjams šiltų žodžių negailėjo V. Marcinkevičius, teigiantis, kad pripažinti savo ištakas jam yra garbė. „Rodos, galima bakstelti į ryškesnį vardą pirštu, ir visi su šia mokykla susiję - Jonas Gasiūnas, Antanas Obscarskas, Juozas Statkevičius, Sandra Straukaitė“, -  vardijo V.Marcinkevičius.

Pasak dailininko, iš tuometinių dėstytojų išmoktos pirmosios tapybos ir piešimo pamokos, atskleistos techninės žinios leido užtikrintai jaustis žengiant tolesniu keliu, dalyvaujant tarptautinėje meno erdvėje. V. Marcinkevičius bendradarbiauja rengiant meno projektus Lietuvoje ir užsienyje. Neseniai pasibaigė pora mėnesių trukusi personalinė V. Marcinkevičiaus paroda Nacionaliniame Farerų salų meno muziejuje. Šiuo metu menininkas ruošiasi dar vienai didelei personalinei parodai Danijoje, kurioje prieš daugiau nei dešimtmetį prasidėjo menininko kelias į tarptautinį pripažinimą.

V. Marcinkevičius yra tapęs Danijos karališkąją šeimą bei kitus žymius asmenis. Ypatingo dėmesio sulaukė, kai 2004 metais nutapė Danijos karalystės princesės Aleksandros ir princo Joachimo portretus, kas paskatino menininko tarptautinį pripažinimą.

2008 metais V. Marcinkevičius pateikė savo kūrinius atviriausiam, didžiausiam (darbų kiekiu) ir atrankos kriterijais visiškai nevaržomam „Saatchi Showdawn“ konkursui, kuris rengiamas „Saatchi Online“ ir yra vienas didžiausių menininkų socialinių tinklalapių pasaulyje. V.Marcinkevičiaus kūrinys „XXI a. Madona“, nurungęs konkurse virš 30000 meno kūrinių, 2009 metais jo kūrinys įgijo galimybę būti eksponuojamas galerijoje „Saatchi“ Londone.

Dailininko tapybos ir piešinių parodą J. Vienožinskio menų fakulteto kamerinėje salėje (A.Mackevičiaus g. 27, Kaunas) galima aplankyti iki lapkričio 17 dienos, darbo dienomis, 9 - 16 val.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių