- diena.lt inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Nors motociklininkų sezonas artėja į pabaigą, šis metų laikas vienu aspektu jiems yra itin palankus. Rinkos tyrimai liudija, kad rudenį – palankiausias metas vairuotojams įgyvendinti svajonę ir įsigyti motociklą arba pasikeisti senąjį į geresnį modelį.
Brangiausi – gegužę
Automobilis gali būti naudojamas ištisus metus, pernelyg nesukant galvos, kaip jis prisitaikys prie kintančių oro sąlygų. Su motociklais viskas kitaip, todėl žiemą daugelyje šalių jie stovi nenaudojami. Tiesa, motociklų kainos rinkoje kur kas mažesnės nei automobilių, tačiau kokybiškos dviratės transporto priemonės taip pat reikalauja nemažų investicijų. Kaip išsirinkti kainos ir kokybės santykį atitinkantį motociklą?
Pasak specialistų, ne sezono metu motociklų kainos būna mažesnės, todėl verta tuo pasinaudoti.
„Didžiausias naudotų motociklų pasirinkimas būna pavasarį. Sezono pradžioje kainos pakyla, todėl, siekiant sutaupyti, verta pirkti motociklą vėlyvą rudenį arba ankstyvą žiemą“, – patarė „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis.
Motociklų ir automobilių istorijos patikras teikiančios platformos atstovo žodžiais, vidutinės naudotų motociklų kainos mažiausios būna nuo spalio iki vasario. Kovo pradžioje kainos pradeda kilti ir aukščiausią tašką pasiekia gegužę.
Naudotas vietoj naujo
Motociklų gamintojai pastaraisiais metais susidūrė su tomis pačiomis problemomis kaip ir automobilių pramonė. Tiekimo krizė ir lustų trūkumas lėmė kainų augimą ir smarkiai išaugusius pristatymo terminus. Renkantis naudotą motociklą galima išvengti šių kliuvinių, drauge neprarandant pinigų dėl spartaus naujos transporto priemonės nuvertėjimo.
Dažniausiai apgadinami „Yamaha“ motociklai, tačiau brangiausiai atsieina „Triumph“ motociklų remontas – vidutiniškai 9,3 tūkst. eurų.
Kaip žinia, per pirmuosius keletą metų motociklas nuvertėja labiausiai. Vėliau nuvertėjimas sulėtėja ir motociklo vertė krinta tolygiai.
Atsižvelgdami į šiuos aspektus, dauguma pirmojo motociklo ieškančių pirkėjų renkasi naudotą modelį vietoj naujo. Vidutinis platformoje tikrinamo potencialaus pirkinio amžius – 10,7 metų.
Nauji motociklai neretai turi gamybos defektų, kurie vėliau išsprendžiami, todėl šios problemos senesnių modelių nekamuoja. Žinoma, perkant naudotą gaminį reikia atsižvelgti ir į tam tikras rizikas.
Patarimas: motociklą geriausiai pirkti vėlyvą rudenį, o pavasarį už tą patį modelį mokėsite brangiausiai. J. Kalinsko / BNS nuotr.
Istorija iškalbinga
Kaip ir naudotų automobilių rinka, antrinė motociklų rinka nėra skaidri. Neretai, siekdami kuo daugiau uždirbti, pardavėjai slepia motociklo defektus ir klastoja ridą.
Išanalizavus patikros platformoje tikrintų motociklų ataskaitas paaiškėjo, kad net 50 proc. jų buvo patekę į eismo įvykį. Dažniausiai apgadinami „Yamaha“ motociklai, tačiau brangiausiai atsieina „Triumph“ motociklų remontas – vidutiniškai 9,3 tūkst. eurų.
16,7 proc. visų „carVertical“ tikrintų motociklų rida suklastota. Internete peržiūrėjus naudotų motociklų skelbimus, matyti, kad daugumos jų rida siekia 10–20 tūkst. km, nors realiai ji gali būti dešimt kartų didesnė.
Viena vertus, pirkėjai turėtų vengti apgadintų motociklų dėl savo pačių saugumo – net ir nedideli mechaniniai pažeidimai gali turėti įtakos valdymui ir sukelti skaudžių padarinių. Kita vertus, žinant apie transporto priemonės žalas, galima suderėti geresnę kainą.
Kitas svarbus dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį istorijos ataskaitoje, ar motociklas nebuvo vogtas. „carVertical“ duomenys rodo, kad daugiausia motociklų pavagiama Ukrainoje, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje ir Rumunijoje.
Svarbu atminti, kad patikrinti potencialaus pirkinio istoriją neužtenka – prieš sudarant sandorį svarbu nuvežti motociklą apžiūrai į profesionalų motoservisą.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Sostinėje pamiršus sumokėti už automobilio stovėjimą, „baudai“ bus skirta savaitė
Nuo sekmadienio Vilniuje ilgėja vietinės rinkliavos – „baudos“ už nesumokėtą automobilių stovėjimą apmokėjimo terminas: ją bus galima sumokėti nebe per tris paras, o per savaitę. ...
-
Nuo spalio pradžios automobilių numeriai bus paženklinti Lietuvos herbu – Vyčiu16
Nuo spalio valstybės įmonės „Regitra“ išduodami naujo dizaino automobilių numerio ženklai bus su Lietuvos valstybės herbu – Vyčiu. ...
-
Neeilinio policijos reido rezultatai: saugos diržų nesegi net autobusų vairuotojai3
Pareigūnai stabdė autobusus ir tikrino jų keleivius. Nors reidas buvo nukreiptas į keleivius, bausti dėl diržų nesegėjimo teko ir pačius autobusų vairuotojus. Tokių įkliuvo net keli, praneša LNK. ...
-
Siūlo baudas už privačioje vietoje pastatytą automobilį: tektų pakloti ir kelis šimtus eurų10
Seimo nariai konservatoriai Vilnius Semeška ir Andrius Vyšniauskas siūlo skirti baudas vairuotojams, palikusiems automobilį svetimoje stovėjimo vietoje. ...
-
Karas dėl vietos automobiliui: gyventojų išmonė atima žadą31
Centrinėse miesto gatvėse pastatyti automobilį kartais būna misija „Neįmanoma“, bet čia galioja taisyklė – kas pirmesnis, tas gudresnis. Tačiau daugiabučių kiemų situacija kur kas sudėtingesnė. Gyventojai stengiasi įvairiais b...
-
Šalyje – greičio matuoklių bumas: kelia klausimą, ar jie pastatyti teisingose vietose11
Šalies keliuose viena po kitos dygsta įvairios kameros, fiksuojančios tiek mašinų greitį, tiek numerius. Kelių direkcija sako, kad radarai skirti avaringumui mažinti ir drausmei didinti, praneša LNK. ...
-
Paradoksas: greičio matuoklių daugėja, bet ir žuvusiųjų eisme – net trečdaliu daugiau12
Kurį laiką mažėję žuvusiųjų skaičiai šalies keliuose vėl šoko į viršų. Ypač skaudžių eismo įvykių būta pavasarį. Trečdalis nelaimių įvyksta dėl per didelio greičio, o jį viršija ir išgėrę ir blaiv...
-
„Regitros“ tvarka piktina būsimus vairuotojus: diskriminuoja neišlaikančius egzamino iš pirmo karto?42
Jei „Regitroje“ iš pirmo karto nepasisekė išlaikyti praktinio egzamino, gali tekti jį laikyti pakartotinai ne tada, kai patogu, o tuomet, kai pasiūlo sistema. Būsimi vairuotojai piktinasi, kad, antrą kartą registruojantis laikyt...
-
Laukiniai gyvūnai sėja nuostolius keliuose12
Susidūrus su laukiniais gyvūnais kelyje, padariniai būna skaudūs – stipriai apgadinamos transporto priemonės, žūsta gyvūnai ar net žmonės. Antroje rugsėjo pusėje prasideda laukinių žvėrių poravimosi metas, todėl gyvūnai turi mažiau bai...
-
Tautos mėgstamiausi: visureigiai už 10 tūkst. eurų4
Vieša paslaptis, kad vadinamieji parketiniai visureigiai užkariauja vis didesnę mūsų rinkos dalį. Vieni vairuotojai juos renkasi vietoj vienatūrių, kiti – vietoj universalų. Kokį SUV modelį rinktis, jei planuojate transporto priemonei i&...