Prieš ralio čempionatą – repeticija Ignalinoje

Automobilių ralio entuziastai naują sezoną pradėjo lenktynėmis Ignalinos apylinkėse, o vietos gyventojai pareiškė pretenzijų dėl sudarkytų kelių.

Startavo ir kaimynai

Neįskaitinėse Lietuvos ralio varžybose "Ignalina Cup" jėgas išmėgino ne vien mūsų šalies, bet ir Latvijos bei Lenkijos lenktynininkai.

Sėkmingiausiai pasirodė Martyno Samsono ir Ervino Snitko ekipažas su "Ford Fiesta N5+" automobiliu, aštuonis greičio ruožus (iš viso 56,5 km) įveikęs per 31 min. 36,90 sek.

"Važiuoti sportiniu režimu buvo labai linksma – reikėjo tvirtai laikyti vairą", – atsiėmęs Ignalinos rajono mero Justo Rasiko taurę sakė M.Samsonas.

Antrą vietą užėmė Miko Marczykas ir Simonas Gospodarczykas ("Škoda Fabia Rally2 Evo", 32 min. 09,90 sek.), trečią – Vladas Jurkevičius ir Aisvydas Paliukėnas ("Škoda Fabia Rally2 Evo", 32 min. 25,00 sek.).

"Tai buvo testas prieš "Rajd Polski" varžybas, kurios mums bus pačios svarbiausios. Ignalina nudžiugino labai specifiniais greičio ruožais, tai didelis organizatorių nuopelnas. Be to, ralis buvo labai konkurencingas", – kalbėjo Lenkijos čempionas M.Marczykas.

Kai kurie žmonės nerimavo dėl kelių. Po varžybų buvo baisoka, tačiau pirmadienio rytą keliai jau buvo greideruojami.

Rūpesčių neišvengė

Kai lenktynininkai išsidalijo trofėjus, Ignalinos rajono Ceikinių seniūnijos seniūnas Saulius Zabolevičius pripažino, kad lenktynės sukėlė tam tikrų nepatogumų vietos gyventojams.

"Tądien negalėjo važiuoti žemės ūkio technika. Kai kurie žmonės nerimavo dėl kelių. Aš pats šeštadienio vakarą, po varžybų, ten važiavau, buvo baisoka, tačiau pirmadienio rytą keliai jau buvo greideruojami. Negaliu pasakyti jokios pastabos, nes šiandien padaryta tvarkingai, net ir visos sankryžos sulygintos, nepalikta velėnų, akmenų. Suprantame, kad taip giliai išvagoti keliai, paviršutiniškai palyginti greiderio, po ilgesnio lietaus taps klampesni. Tada kreipsimės į organizatorius, teks papildomai vežti žvyro ir remontuoti, bet tai – jų pareiga", – svarstė S.Zabolevičius.

Aplinkybės: prie žvyrkelių įsikūrusių sodybų gyventojai skirtingai reagavo į lenktynininkus. E. Babelio / „Rally Ignalina“ nuotr.

Planuoja penkis etapus

Lietuvos automobilių sporto federacijos (LASF) varžybų kalendoriuje numatyta, kad šalies ralio čempionatas turėtų startuoti birželio 4–5 d. Kelmės rajone.

Antrąjį etapą planuojama surengti liepos 9–10 d. Mažeikių rajone, trečiąjį – rugpjūčio 6–7 d. Rokiškio rajone, ketvirtąjį– rugsėjo 10–11 d. Elektrėnų apylinkėse, penktąjį – spalio 1–2 d. Zarasų rajone.

2020 m. Lietuvos automobilių ralio čempionatą laimėjo Vaidotas Žala ir Andris Malniekas, važiavę "Škoda Fabia R5".NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių