Paskui bėglius – su kino kamera

Holivudo technikos arsenale yra automobilių, kurie patys neatlieka kvapą gniaužiančių triukų, tačiau prisideda prie režisierių, operatorių ir aktorių pastangų, kad vėliau žiūrovai aikčiotų iš nuostabos.

Filmavo ne vien J.Bondą

Automobilių su specialia įranga garaže – "Porsche Cayenne Turbo", "Mercedes-Benz ML63 AMG", BMW X5 M, "Ford Edge ST", "Ford Raptor", "Buggy Off-Road", "Polaris RZR", "Yamaha YXZ".

Didesne filmų, kuriuos kuriant dalyvavo, kolekcija gali pasigirti "Porsche" ir "Mercedes-Benz" – tai ir epopėja apie superagentą Jamesą Bondą, veiksmo trileriai apie Jasoną Bourne'ą ar "Greitų ir įsiutusių" bei postapokaliptiniai "Pašėlusio Makso" epizodai.

Papildomas visureigių bagažas – moderni filmavimo technika su kompiuteriais, kameromis, fotoaparatais, apšvietimo įranga.

Visureigiai patobulinti – sustiprinta važiuoklė ir kėbulas, didesnės galios variklis. Papildomas bagažas – moderni filmavimo technika su kompiuteriais, kameromis, fotoaparatais, apšvietimo įranga.

"Porsche Cayenne Turbo" – su 3,6 l darbo tūrio 300 AG V6 varikliu, 8 laipsnių automatine pavarų dėže. "Mercedes-Benz ML63 AMG" – su 6,3 l darbo tūrio 555 AG V8 varikliu.

Bagažinėje – operatorius

Ekipažą įprastai sudaro penki asmenys: vairuotojas, trys operatoriai – filmavimo kameros krano ir pačios kameros bei fotoaparatų, filmo užsakovų atstovas ir specialistas, atsakingas už fokusuojamą vaizdą bei maršrutą (jeigu filmuojamos ilgai trunkančios lenktynės, gaudynės).

"Porsche Cayenne Turbo", taip pat "Mercedes-Benz ML", BMW X5 M, "Ford Edge ST" ir kiti kino industrijai naudojami automobiliai nudažyti grėsminga juoda matine spalva, o žibintai užklijuoti plėvele – kad būtų išvengta nepageidaujamų šviesos atspindžių.

"Labiausiai užjaučiu vaizdo fokusavimo operatorių – jis dažniausiai įsitaiso bagažinėje, ten didelio komforto nėra, o filmuojant gaudynes, ypač miestų gatvėse, dideliu greičiu atliekami mūsų manevrai būna itin agresyvūs ir ne visiems lengvai pakeliami", – sakė vairuotojas Dougas Rubberis.

Gaudynių lyderiai

Į efektingiausiai gyvai nufilmuotų (ne kompiuteriais sumontuotų) automobilių lenktynių ir gaudynių dešimtuką pateko net trys "Greitų ir įsiutusių" juostos, o labiausiai žiūrovų širdžių ritmas šokteli stebint "Pašėlusį Maksą".

Eksperimento sumanytojai rodė filmų mėgėjams ekstremalias scenas ir, atsižvelgdami į žiūrovų kraujospūdžio bei širdies pulso pokyčius, sudarė emocingiausių epizodų su bėgliais ir juos besivaikančiais personažais reitingą.

Filmas lyderis – "Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias" ("Mad Max: Fury Road").

Į pirmą penketuką taip pat išrinkti "Greitų ir įsiutusių" ("Fast and Furious") 6-asis ir 7-asis filmai bei "Roninas", "Vaikis ant ratų" ("Baby driver").NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių