Nežymūs psichikos sveikatos sutrikimai nebebus kliūtimi vairuoti automobilį

 • Teksto dydis:

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu atnaujinus vairuotojų psichikos sveikatos tikrinimo reikalavimus, transporto priemonių vairavimui reikšmingos įtakos neturinčios ligos, tokios kaip lengvos formos nuotaikos sutrikimai, manija ar depresija, tam tikros fobijos ir neuroziniai sutrikimai, nebebus kliūtimi gauti teisę vairuoti.

Kaip praneša Sveikatos apsaugos ministerija (SAM),  tais atvejais, kai pacientai serga sunkesnėmis nuotaikos sutrikimų formomis, dėl jų galimybės vairuoti motorines transporto priemones individualiai spręs gydytojai.

Prie ligų, kurios neleidžia vairuoti motorinių transporto priemonių, taip pat nebus priskiriami valgymo, miego, įpročių ir potraukių sutrikimai, po gimdymo atsirandantys psichikos ir elgesio sutrikimai bei tam tikri elgesio sindromai, susiję su fiziologiniais sutrikimais ir fiziologiniais veiksniais.

Norint atlikti sveikatos apžiūrą, būtiną vairavimo teisėms gauti, pas psichiatrą apsilankyti vis tiek reikės, tačiau sąrašas psichikos sutrikimų, kuriems esant negalima vairuoti, yra gerokai sutrumpėjęs.

Kaip ir anksčiau, vairuotojo pažymėjimai nebus išduodami asmenims, turintiems tam tikrų sutrikimų, pasireiškiančių psichozėmis, taip pat kai kurių asmenybės sutrikimų, kurie labai trikdo nuovoką, elgesį ar sugebėjimą prisitaikyti. Išimtis bus taikoma tik tais atvejais, kai pateikiama gydytojo psichiatro išvada ir prireikus reguliariai atliekamos medicininės apžiūros.

Vairuotojų profesionalų sveikatai kai kurių psichikos ir elgesio sutrikimų atvejais, kaip ir ankstesniame reglamentavime, taikomi griežtesni ribojimai nei nesusijusių su ūkine veikla transporto priemonių vairavimo kategorijoms.

Spręsdamas individualiai dėl paciento teisės vairuoti, sveikatos patikrinimą atliekantis gydytojas turės atsižvelgti į tiriamojo psichikos ir charakterio ypatumus, adaptacijos kokybę, patologinio proceso grįžtamumą ir jo progresavimą bei kitus veiksnius.

Sprendžiant individualiai dėl psichikos ir elgesio sutrikimų bus galima skirti trumpesnį pakartotino sveikatos tikrinimo laikotarpį.

Ankstesniame teisės akte buvusios nesunkios psichikos ligos, neturinčios įtakos vairavimo įgūdžiams užkirsdavo kelią psichologinės ar psichiatrinės pagalbos gavimui vairuojančių asmenų tarpe.  Vairuotojai, ypač profesionalai, buvo linkę nesikreipti pagalbos, slėpti ligas ar psichologines problemas, gydytis privačiai. Psichikos ligų, trukdančių gauti teisę vairuoti, skaičiaus mažinimas sudaro pagrindą kovai su psichikos ligų stigmatizacija Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Na nieko sau :)

Na nieko sau :) portretas
Įsakymus sveikatos apsaugos ministras Dulkys ,už kurį atsakomybę prisiėmė konservatorių veidas ponia Šimonytė :))) Dulkys ne medikas iš kur jam žinoti ar tiksliai jam pataria patarėjai ? :)) Narkotikų dekriminilizavimas , alkoholis laisvai ir dar gatvėje " lengvi " ? Joooo....konservliberalai tiesiu taikymu mus nuves į " gerovės valstybę " . Padorūs turės emigruoti ? Kas vyksta ? Kokie atmatos rinko tokią valdžią ?

padėtis rimta

padėtis rimta portretas
senukai neretai renkasi mirti automobilyje ir taip neapsunkinti namiškių, todėl sėdasi vairuoti net po 65 metų; epileptikai taip pat gali vairuoti, tačiau nesunku įsivaizduoti, kur jie "nuvairuoja" priepuolio metu, narkomanės dozei pristigusios irgi puola prie vairo ir varo skersai skverus ir šaligatvius, per žmones ir šuniukus kiaurai, kai tik horizonte šviečiasi norima dozė kvaišalų, alkoholikai iki artimiausio kibiro alaus nuvežiuotų ir prūdų, užšalusių ežerų paviršiais iki artimiausios karčiamos... na, taip,. tokioje aplinkoje tikrai normalus asmuo už vairo jokiu būdu nesėda - juk koks pavojus: gatvėse automobilius vairuoja šliaukas numetę epileptikai ir didelių pilvų nebesukišantys už vairo pijokai bei papirosus supuvusiose burnose įsispraudusios narkomanės su degtukų kūdumo kojikėmis bei plokščiais kaip tarkos pasturgaliais... jo, nuvažiuos jie visi "toli".

Pil.

Pil. portretas
Pasaulio pabaiga, kas bus kaip durniai sėdės už vairo.Dabar jau problema su rūkančiais ,narkomanais ar kitus nukripimus turinčiais vairuotojais.Juk jie yra neprognozuojami.Kas dedasi,žūsta avarijose nekalti ,sveiki žmonės.Manau neturi būti leista sėsti už vairo su miankiausiais nukripinais,nes tai liečia kitus ,sveikus žmones .Kaimynė ,virš 80 ,pasikalbejus su ją jauti psichikos nestabilumą, minčių ir nuomonės, būsenos kaitas. Atrodo kad ji pasimeta savo mintyse ,elgesyje,tuo pačiu keičiasi jos veiksmai. Kaip tokiam žmogui galimą leisti vairuoti mašiną, nesuprantu.
VISI KOMENTARAI 12
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių