Ministerija atidėjo terminą naujoms automobilių vaistinėlėms įsigyti

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) iki 2023-iųjų vidurio atidėjo terminą naujoms automobilių vaistinėlėms įsigyti.

Kaip ketvirtadienį pranešė SAM, dėl karo Ukrainoje sutrikus gamybos ir logistikos procesams, šiuo metu rinkoje stebimas atnaujintos komplektacijos pirmosios pagalbos rinkinių trūkumas.

„Atsižvelgdama į tai, Sveikatos apsaugos ministerija nusprendė atidėti terminą, iki kurio vairuotojai turėtų atnaujinti vaistinėles savo automobiliuose, iki 2023 m. liepos 1 dienos“, – sakoma ministerijos pranešime.

Terminas atsinaujinti vaistinėles atidėtas jau trečiąjį kartą – anksčiau terminas buvo šių metų sausio 1 diena, jis buvo pratęstas iki balandžio 1-osios, dar vėliau – iki 2023-iųjų sausio 1-osios.

Poreikis atnaujinti vaistinėlių turinį, pasak ministerijos, iškilo, nes reikalaujama automobilinių greitosios pagalbos rinkinių sudėtis nesikeitė jau 18 metų, o per šį laiką pasikeitė šios pagalbos teikimo principai.

Atnaujintos sudėties pirmosios pagalbos rinkinyje, skirtame automobiliams, atsiranda spaudžiamasis tvarstis, ledo maišeliai, turniketai, skirti arteriniam kraujavimui stabdyti, ir vienkartinė veido kaukė gaivinimui – dirbtinio kvėpavimo atlikimui.

Pirmosios pagalbos mokymų metu vairuotojai jau dabar yra mokomi naudotis naujos sudėties pirmosios pagalbos rinkinio priemonėmis.

SAM atkreipia dėmesį, kad vairuotojai, turintys pirmosios pagalbos rinkinius, atnaujintus 2019-aisiais, turi tik pasipildyti savo vaistinėlių rinkinį dviem turniketais. Jei vaistinėlės rinkinys pirktas anksčiau minėtosios datos, vairuotojas privalo įsigyti naują rinkinį.NAUJAUSI KOMENTARAI

tiesiai sviesiai

tiesiai sviesiai portretas
Ministerija atidėjo terminą svogerio biznio prasukimui...

cha

cha portretas
O kur laikyti tą ledą , kad neištirptų ? Gal jau sukūrė kas netirpstantį ledą ? Vairuoju jau 48 metus, bet tos vaistinėlės taip nei kartą ir neprireikė. Kartą, tiesa, reikėjo gesintuvo ( prieš 20 metų) . Užsidegė priešais važiavęs BMV. Tai gal 20 tų standartinių gesintuvėlių išpūtėm- ir jokio efekto. Kaip degė- taip dega. Atbėgo fūristas su dideliu, metro ilgio gesintuvu - ir per dvi sekundes užgesino.... Žodžiu, tiek tos vaistinėlės, tiek gesintuvai ( dabar irgi turėsim kasmęt pirkti naują) tai tik švogerių biznis ir daugiau nieko. Kaip ir tie kvaili elektriniai defibriliatoriai. Kaip čia dar neliepia kiekvienam jo nešiotis su savim? Manau, sulauksim ir šito prie šitos durnių valdžios....

Dar vienas būdas

Dar vienas būdas portretas
Duoti uždidirbti "saviems,"
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių