Kurzemėje latviai nepralenkiami

Praėjusį savaitgalį prie senovinių Sieksitės rūmų finišavo tradicinis „Kurzemės ralis“ – svarbiausias šių metų Latvijos automobilių sporto renginys.

Dvi dienas trukusiame Latvijos atvirojo automobilių ralio čempionato penktajame etape, kartu su juo vykusiame Šiaurės Europos zonos (NEZ) taurės trečiajame etape ir Baltijos šalių taurės (Baltic Cup) trečiajame etape dalyvavo 66 ekipažai. Tarp jų buvo ir 8 Lietuvos vairuotojai.

Geriausią rezultatą tarp mūsiškių pasiekė Vytauto Švedo ir Žilvino Sakalausko ekipažas, užėmęs ketvirtąją vietą bendroje įskaitoje ir antrą N4 klasėje.

Šiose lenktynėse triumfavo vienas talentingiausių Latvijos ralio meistrų Ivaras Vasaraudis su šturmanu Valdžiu Sperdžiu, vairavęs „Mitsubishi Lancer WRC“ automobilį. Jis įtikinamai laimėjo visus aštuonis greičio ruožus (bendras jų ilgis 128 km), įveikęs beveik pusantros minutės greičiau nei artimiausias persekiotojas Martinšas Būčinšas su šturmanu Renarsu Franciu, važiavusiu su „Mitsubishi Lancer EVO 9“.

Ant trečiojo garbės pakylos laiptelio užkopė Latvijos ralio įžymybė Ivaras Caunė su Vladimiru Barinovsu, kuriam V.Švedas pralaimėjo mažiau nei tris sekundes. Kaunietis atsargiai pradėjęs lenktynes ir po pirmųjų greičio ruožų užėmęs tik 10-ąją vietą, kiekvieną vėlesnį tarpinį finišą pasiekdavo vis aukštesnėje bendros įskaitos pozicijoje. Itin greitas jis buvo paskutiniuose dviejuose etapuose. Ilgiausiame – 24,39 km ilgio – lenktynių epiloge V.Švedas WRC bolidą pilotavusiam I.Vasaraudžiui pralaimėjo viso labo 7,42 sek., toli už nugarų palikdamas būrį tituluotų Latvijos ralio meistrų.

9-ąją vietą Kurzemėje užėmęs Sauliaus Girdausko ir Pauliaus Urbono ekipažas su „Mitsubishi Lancer EVO 9“ šias lenktynes pavadino nesėkmingomis. Daugkartiniai Lietuvos ralio čempionai itin daug laiko prarado pirmąją varžybų dieną, kai sustreikavo automobilio reduktorius ir sportininkai tris greičio ruožus įveikė turėdami tik du varančiuosius ratus. Tai lėmė, kad antrosios dienos kovas Saulius pradėjo būdamas 20 pozicijoje, lyderiui pralaimėdamas 1 min. 12 sek. Sutvarkius automobilį S.Girdauskas ralį baigė devintas, I.Vasaraudžiui pralaimėjęs 3 min. 30 sek.

Tryliktą vietą bendroje įskaitoje užėmė ralio specifiką perprasti bandantis žiedinių lenktynių meistras Ramūnas Čapkauskas su Tomu Šipkausku. Nugalėtojams jie pralaimėjo beveik 4 min. 40 sek. Dvidešimtas liko Audriaus Višniausko ir Edvino Pagirskio ekipažas.

Kiti sportininkai iš Lietuvos – Dominykas Butvilas su Greta Germanavičiūte („Subaru Impreza“), Gediminas Maškauskas su Modestu Urbučiu („Subaru Impreza“) ir Egidijus Savickas su Dainium Starkum („Ford Focus“) finišo nepasiekė dėl avarijų ir techninių gedimų.

Iš viso Kurzemės ralį baigė 38 ekipažai.