J. Narkevičius ragina savivaldybes grąžinti žaliąsias rodykles

Savivaldybėms laukiant atsakymų iš Transporto kompetencijų agentūros dėl žaliųjų rodyklių grąžinimo visam laikui, susisiekimo ministras Jaroslavas Narkevičius ragina miestus pasinaudoti galimybe jas grąžinti bent laikinai.

„Kol vyks derinimai, kol vyks vertinimai, lentelės gali būti pakabinamos. (...) Nemanau, kad čia didelis veiksmas pakabinti ir nuimti“, – antradienį Žinių radijui sakė J. Narkevičius.

Penktadienį įsigaliojo Transporto kompetencijų agentūros parengta žaliųjų lentelių įrengimo metodika – nustatyti nauji reikalavimai, kada galima grąžinti rodykles. Tai sukėlė savivaldybių pasipiktinimą, nes derinimas dėl lentelių grąžinimo gali užtrukti ir tris mėnesius.

Reaguodamas į Vilniaus vicemero Vytauto Mitalo komentarus, jog sostinės savivaldybė nenori „pirmyn-atgal kabinėjimo“, o nori  „greitai ir aiškiai susitarti“, susisiekimo ministras sakė, kad reikia elgtis „sąžiningai vairuotojų atžvilgiu“.

Nemanau, kad čia didelis veiksmas pakabinti ir nuimti.

„Manau, reikėtų sąžiningai elgtis vairuotojų atžvilgiu. Net jei mėnesį bus naudingiau vairuotojams naudotis, tai galėtų ir vieną mėnesį būti pakabintos“, – komentavo ministras.

„Reikia įvertinti, kur reikia pakabinti. Jei tas įvertinimas bus geras, tai nereikės nukabinti“, – pridūrė jis.

Naikinti žaliąsias rodykles Susisiekimo ministerija pasiūlė dar 2014-aisiais, remdamasi Kaune kelerius metus vykdytu tyrimu. Jis, pasak ministerijos, parodė, kad sankryžose su žaliosiomis rodyklėmis kyla daugiau avarijų, per kurias žūva ar sužalojami žmonės.

Rodyklės panaikintos nuo sausio, tačiau savivaldybėms pasipiktinus dėl išaugusių transporto spūsčių, Vyriausybė sprendimą atšaukė.

Žaliosios rodyklės leidžia automobiliams sukti į dešinę ir degant raudonam šviesoforo signalui, prieš tai sustojus prie sankryžos ir įsitikinus, kad tai netrukdo pėsčiųjų, kitų transporto priemonių eismui ir saugumui.NAUJAUSI KOMENTARAI

vidmantas

vidmantas portretas
Gal galima suzinoti kas toki sprendima prieme jas nuimti .Negali taip buti kad atejo naujas ministras neturi naudingu pasiulymu arba reike kazkam duoti darbo tai prstume nesamone.O visi kas vairuoja automobilius turi mokytis is naujo .Tik Lietuvoje taip gali atsitikti nes geru ideju nera o parodyti kad dirbi reike.

...

... portretas
O kada geltonas rodykles 'prisabačinsit'?..

Direktyvos direktyvom

Direktyvos direktyvom portretas
bet biški galvoti tai reikia
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių