Europos motociklų kroso čempionato varžybos: prizus išsivežė lietuvių varžovai

Aleksandrijos trasoje Šiauliuose surengtose Europos motociklų kroso čempionato varžybose Lietuvos lenktynininkai tarp prizininkų nepateko.

Greičiausia – olandė

Jėgas išmėgino 62 dalyviai iš trylikos šalių, startavo vyrai ir moterys. Lietuvą reprezentavo aštuoni sportininkai.

Aleksandrijos trasa vienintelė Lietuvoje turi Europos motociklų federacijos licenciją.

Europos moterų motokroso čempionato pirmo etapo EMX grupėje Lietuvos čempionė Adrija Skudutytė (motociklas KTM) tarp penkiolikos dalyvių užėmė dvyliktą vietą (18 taškų), Austėja Tamuliūnaitė ("Husqvarna") – tryliktą (16 tšk.), Agilija Skudutytė ("Husqvarna") – penkioliktą (13 tšk.).

Sėkmingiausiai pasirodė olandė Lynn Valk ("Husqvarna", 50 tšk.), antra buvo norvegė Mathea Selebo ("Yamaha", 42 tšk.), trečia – kita Nyderlandų motociklininkė Shana Van der Vlist (KTM, 40 tšk.).

EMX-125 grupėje varžėsi keturios lenktynininkės. Nugalėjo norvegė Martine Hughes (KTM, 50 tšk.), toliau išsirikiavo švedė Tyra Backstrom ("Gas Gas", 44 tšk.), vokietė Alexandra Massury ("Yamaha", 40 tšk.) ir Agilija Skudutytė (36 tšk.).

Antro etapo lenktynės numatytos birželio 26–27 d. Italijoje.

Triumfavo lyderis

Vyrai dalyvavo Europos motokroso čempionato Šiaurės Rytų zonos trečio etapo varžybose.

Aukščiausią vietą iš mūsiškių užėmė Marius Adomaitis ("Husqvarna" – jis EMX-85 grupėje buvo septintas (30 tšk.).

Pergalę šventė rusas Semionas Rybakovas ("Husqvarna", 50 tšk.), kitas prizines vietas užėmė latvis Janis Martinas Reisulis (KTM, 40 tšk.) ir lenkas Bartoszas Jaworskis ("Husqvarna", 38 tšk.).

15-oje pozicijoje – Eimantas Čepulis (KTM, 12 tšk.), 26-ojoje - Matas Strasevičius ("Husqvarna", 0 tšk.).

Bendros įskaitos lyderis – S.Rybakovas (139 tšk.). M.Adomaitis – penktas (87 tšk.).

Pabaigtuvės – Italijoje

EMX-65 grupėje triumfavo estas Lucas Leokas (TC, 50 tšk.), antrą vietą užėmė jo tautietis Enriko Peilmanas (KTM, 42 tšk.), trečią – latvis Jekabas Hudolejus ("Yamaha", 37 tšk.).

Tarp 22 dalyvių Rojus Zaborskis (KTM, 20 tšk.) – dešimtas, Martynas Jasiūnas ("Husqvarna", 7 tšk.) – aštuonioliktas.

Po trijų etapų lyderis L.Leokas turi 140 tšk. R.Zaborskis su 55 tšk. – vienuoliktas.

1–10 vietas EMX-85 ir EMX-65 grupėse užėmę sportininkai dalyvaus Europos čempionato finalo varžybose, kurios planuojamos rugsėjį Italijoje.