„Vikonda“ akistatoje su pandemija teiks pagalbą medikams ir žmonėms

Visą pasaulį apėmęs koronavirusas kiekvienai šaliai ar net miestui suteikia savų iššūkių. Kol kas daugiausiai pagalbos reikia pirmoje fronto linijoje su virusu ir susirgusiais žmonėmis kovojantiems medikams, kuriems ypač trūksta įvairių apsisaugojimo priemonių. Jei didžiųjų miestų ligoninės jų kažkiek gauna, tai, pasak Kėdainių ligoninės direktoriaus Stasio Skaumino, mažosioms - kyla daug iššūkių aprūpinant medikus reikiamomis apsisaugojimo priemonėmis.

Kita, ne mažiau dėl viruso pavojaus ne tik sveikatai, bet ir gyvybei kenčianti visuomenės grupė – senjorai ar lėtinėmis ligomis sergantys asmenys. Jiems primygtinai rekomenduojama nekelti kojos iš namų. Tačiau skrandžiui neįsakysi, kad luktertų, kol praeis visos negandos ir vėl bus galima keliauti į parduotuvę.

Atsižvelgiant į sudėtingą situaciją labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“ teikia finansinę pagalbą šiuo metu didelėje rizikoje esantiems ir už kiekvieno iš mūsų sveikatą bei gyvybes kovojantiems medikams, o „Vikonda“ įmonių grupei priklausantis „Kėdainių konservų fabrikas“ pasirūpins Kėdainių mieste ir rajone gyvenančiais silpnesniais bendruomenės nariais.

Ligoninei „Vikondos“ parama

Labdaros ir paramos fondas „Viltis-Vikonda“ pervedė tikslinę paramą Kėdainių ligoninei, kad ši galėtų įsigyti daugiau apsaugos priemonių  nuo infekcijos – respiratorių, kaukių, specialios aprangos, akinių ir kitų.

Nors sveikatos apsaugos ministras kiek anksčiau buvo minėjęs, jog siekiant įsigyti medicininių kaukių problema yra ne pinigai, o kaukių bei respiratorių trūkumas rinkoje, Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas tikina, jog apsaugos priemonių tikrai yra, tik jų kaina pakilusi ne keliais, o keliomis dešimtimis kartų.

„Dėl įsigijimo problemų nematau. Guli dabar pas mane ant stalo dvi sąskaitos – renkamės pigiausią variantą. Kaukių ir respiratorių yra, tik jų kaina labai aukšta. Jeigu anksčiau respiratorius pirkdavome po 70 centų už vienetą, tai dabar jo kaina pašoko iki 4,5 euro, o kai kur net ir iki 7 eurų. Pavyzdžiui, anksčiau 50 vnienetų apsauginių kaukių pakuotę pirkdavome po 90 centų, o dabar ji kainuoja apie 2,8-3 euro. Kad tik būtų pinigų, o pirkti tikrai bus ką“, – kalbėjo ligoninės vadovas.

Kiek gali prireikti kaukių, respiratorių ar kitų apsaugos priemonių S. Skauminas teigė, jog pasakyti neįmanoma. Tačiau, jo nuomone, pandemija mūsų šalyje dar tik įsibėgėja ir gali trukti net iki vasaros pradžios. Todėl ir apsaugos priemonių poreikis tik augs.

„Dabar, kol nėra protrūkio, per dieną personalui išdaliname apie šimtą kaukių. Bet jei prasidės protrūkis, šimto per dieną jau neužteks. Medicininių kostiumų kol kas nereikia, atsargų šiek tiek turime. Tačiau mes žiūrime į ateitį, nereikia turėti vilties, kad liga pasitrauks po dviejų savaičių ar mėnesio. Manau, ji gali užsitęsti iki gegužės pabaigos. Kinija kovojo du mėnesius, Italijoje koronaviruso pandemija trunka jau mėnesį ir dar nepasiektas pikas, tad ir pas mus bus tas pats, – atvirai kalbėjo ligoninės direktorius. – Todėl mes apsaugos priemones perkame dabar, nes balandžio pabaigoje galime iš viso nieko negauti. Stengiamės sukaupti dideles atsargas.“

„Kėdainių konservų fabrikas“ parems vienišus senolius

Savo ruožtu „Kėdainių konservų fabrikas“ taip pat nelieka nuošalyje ir yra pasiruošęs padėti šiuo laikotarpiu sunkioje situacijoje atsidūrusiems Kėdainių miesto ir rajono bendruomenės nariams – vienišiems senjorams. Įmonė yra parengusi savo produkcijos maisto paketus, kurie padėtų išgyventi šį sunkų laikotarpį. Produkcijos turėtų užtekti ne tik iki Velykų, bet ir šventiniam stalui pagardinti.

Jį sudarys konservuotos sriubos ir pietų patiekalai, daržovės bei kiti maisto produktai, kurie ne tik praturtins maistą įvairiais skoniais – padažai ar majonezai – bet leis nejausti alkio per visą karantino laikotarpį.

Pasak Kėdainių rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjos Jūratės Blinstrubaitės, suskaičiuota, kad visose Kėdainių rajono seniūnijose vienišų senelių, kurie yra rizikos grupėje ir visiškai nerekomenduojama išeiti į lauką, yra 207.

„Daugiausiai minėtų senjorų yra Kėdainių seniūnijoje – 92, mažiausiai – Pernaravos – 6. Kaip vienišiams bus pristatyta „Kėdainių konservų fabriko“ produkcija dar kol kas detaliai nėra nuspręsta. Tačiau manome, jog juos išvežios patys socialiniai darbuotojai, – teigė J. Blinstrubaitė. – Devynios seniūnijos iš vienuolikos maisto davinius vienišiems senjorams sutiko išnešioti pačios. Jos žino, kaip tai padaryti saugiai – susiskambins su klientu ir lauknešėlį paliks sutartu laiku prie jo namų durų. O kitos dvi seniūnijos gal pasitelks savanorius ar ras kitų būdų, kaip rizikos grupės žmonėms pristatyti konservuotus produktus.“

Ragina senolius labiau rūpintis savimi

Paklausta, ar dar reikalinga ir ar bus organizuojama kokia nors pagalba Socialinio skyriaus vedėja sakė, kad viskas priklausys nuo to, kaip situacija klostysis toliau.

„Šiai dienai yra taip kaip yra, o paskui žiūrėsime. Dabar organizuojame lankomąją priežiūrą, nenutraukiame paslaugų, kurias ir teikėme iki šiol vienišiems seneliams. Lankomosios priežiūros paslaugos yra sumažintos ir paliktos tik tos, kurios susijusios su gyvybinėmis funkcijomis – maistas, vaistai, higiena, – paaiškino J. Blinstrubaitė. – Taip pat pergrupuosime tuos, kurie turi vaikų, t.y. kas jais galėtų pasirūpinti, todėl jiems paslaugas laikinai nuimsime. Vaikai ekstremalioje situacijoje turės patys pasirūpinti savo tėvais.“

Socialinio skyriaus vadovė taip pat ragino senyvo amžiaus žmones labiau rūpintis savimi ir be reikalo nevaikštinėti po miestą.

Jei sudėtinga situacija tęstųsi ilgiau, „Vikonda“ įmonių grupė neatmeta galimybės ir toliau remti sunkiau gyvenančius bendruomenės narius bei medikus.NAUJAUSI KOMENTARAI

Malaciai

Malaciai portretas
SAUNUOLIAI !!!
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių