Ūkio bankas – milijardinės pinigų plovimo sistemos centre

 • Teksto dydis:

Rusijoje besislapstančio verslininko Vladimiro Romanovo valdytas žlugęs Ūkio bankas dalyvavo daugiau nei 6 mlrd. eurų pinigų plovimo schemoje, kurią sukūrė armėnų kilmės multimilijonierius Rubeno Vardaniano valdytas didžiausias privatus investicinis bankas Rusijoje „Troika Dialog“, pirmadienį pranešė naujienų portalas 15min.lt.

Tai rodo tarptautinis žurnalistinis tyrimas, kurį remdamasis nutekėjusiais Ūkio banko duomenimis atliko tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP, kartu su partneriais iš 18 valstybių, įskaitant 15min.lt.

Portalo duomenimis, pinigų plovimo operacijoms buvo panaudoti žmonės, kurie teigia, kad jų tapatybės buvo pavogtos. Ne vienu atveju – tai paprasti žmonės iš R. Vardaniano gimtosios Armėnijos.

Tyrimo metu pavyko nustatyti ne vieną garsų ir įtakingą veikėją iš Rusijos, kuris pelnėsi per „Troika Laundromat“ sukurtą sistemą. Garsiausias asmuo šioje kompanijoje – Rusijos violončelininkas Sergejus Rolduginas. Jis yra vienas artimiausių Rusijos prezidento Vladimiro Putino draugų, Rusijos lyderio pirmosios dukters krikštatėvis.

OCCRP skaičiavimais, per „Troika Laundromat“ sistemą S. Roldugino įmonės gavo apie 69 mln. dolerių. Dalis šių operacijų – sunkiai paaiškinami sandoriai, kai sutartys sudaromos ir netrukus nutraukiamos, o S.Roldugino įmonėms išmokamos solidžios kompensacijos. Tokių sandorių grandinė garsiajam violončelininkui per porą mėnesių sunešė lygiai 11,6 mln. dolerių.

Tarptautinė žurnalistų komanda identifikavo kelias gerai žinomas nusikalstamas schemas, kurių pinigai buvo prasukti per sąskaitas Ūkio banke. Garsiausia – tai finansinė afera, kurią praėjusiame dešimtmetyje atskleidė teisininkas iš Rusijos Sergejus Magnickis. Kita garsi istorija – sukčiavimo schema, 2003-2008 metais veikusi Maskvos Šeremetjevo oro uoste, kai per fiktyvių įmonių grandinė buvo smarkiai išpūstos degalų kainos.

OCCRP skaičiavimais, S. Magnickio nustatytai aferai panaudotos įmonės per „Troika Laundromat“ sistemą prasuko apie 130 mln. dolerių, o iš Šeremetjevo aferos per šią schemą buvo prasukta daugiau nei 27 mln. dolerių.NAUJAUSI KOMENTARAI

w

w portretas
tai ne ukio , o skandinavijos , - matyt spaudos klaida

Anarchistas

Anarchistas portretas
.... o pinigų mazgotojus į prezidentus....

pinigu zombai

pinigu zombai portretas
kur tik koja keli -ten milijardai isplauti,ka veikia atsakingi asmenys ,turbut irgi rankas sildosi,kur mes einam ,ka mes toliau galvojam ,tiesiog kasmaras zemeje,nereikia net pragaro ,patys kuriam pragara sau ir valstybei,klaiku darosi visame pasaulyje,
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių