Quantcast

Tyrimas: kinai padeda baltarusiams parduoti Astravo elektrą

  • Teksto dydis:

Kinijos valstybinė energetikos bendrovė „Power China“ ir jos dukterinė įmonė „North China Power Engineering“ (NCPE) padeda Baltarusijai parduoti Lietuvos pasienyje statomos Astravo atominės elektrinės elektrą, skelbia portalas lrt.lt.

LRT tyrimų skyrius skelbia, kad „North China Power Engineering“ (NCPE) įgyvendina vadinamąjį Baltarusijos atominės energijos perdavimo ir tinklo sujungimo projektą, kurį iš viso sudaro 23 projektai.

Šiam Astravo AE tinklų projektui Baltarusija gavo paskolą iš Kinijos eksporto-importo banko – iš viso Baltarusijai jis paskolino 5 mlrd. dolerių.

NCPE 2013-aisiais įsigijo vieną didžiausių Lietuvos elektros energetikos objektų projektavimo įmonių – Kaune esantį Energetikos tinklų institutą (ETI).

Kinams priklauso kontrolinis akcijų paketas, o bendrovės valdyboje yra tik Kinijos piliečiai.

Lietuva nuo 2016 metų pradžios siekia įtikinti ES šalis prisidėti prie baltarusiškos elektros embargo, tačiau kitos Baltijos valstybės tokių žingsnių nesiėmė. Ekspertai pripažįsta, kad Astravo AE elektra teoriškai galės patekti į bendrą rinką per Rusiją ir Latviją.

2017 metais Seimas pripažino, kad Astravo AE yra nesaugi ir kelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, aplinkai ir visuomenės sveikatai. Taip pat priimtas įstatymas, draudžiantis pirkti elektrą iš nesaugių jėgainių.

Baltarusijos valdžia teigia, kad jėgainė gali pradėti veikti kitų metų pirmąjį ketvirtį. Ji atmeta Lietuvos priekaištus dėl nepakankamų saugumo standartų. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

Savaimei

Savaimei portretas
Taip taip Kinams mes esam koridoriaus dalis o jav mes esam borderis. O kas esame mes sau?

A

A portretas
Kodel biednas kad durnas,kodel durnas kad biednas:))

savaime

savaime portretas
Kinų pramonės parkui "Didysis akmuo" Gudijoje ir buvo reikalinga Astravo AE. Bet dabar jie turės parduoti tą Energetikos tinklų institutą. Apskritai, greičiausiai, kinai bus išstumti iš Baltijos šalių, nes šia linkme aktyviai ėmė veikti amerikiečiai. Jeigu Ukrainos sraigtasparnių variklių gamybos "Motor sič" įsigijo amerikiečių fondas, kad įmonė neatitektų kinams, tai pas mus tuo labiau bus imtasi žingsnių. Beje, Ventspilio merui A.Lembergui, tikėtina, JAV sankcijos pirmiausiai buvo pritaikytos už flirtavimą su kinais ir jų verslo interesų lobiavimą.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių