Teismas: Lyčių lygybės instituto laikiniems darbuotojams mažiau mokėta nepagrįstai

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį patvirtino, kad Europos Lyčių lygybės institute (EIGE) įdarbintiems laikiniems darbuotojams nepagrįstai buvo mokamas mažesnis atlyginimas.

Teismas konstatavo, kad įdarbinimo agentūra „Manpower Lit“ darbinusi laikinus darbuotojus EIGE nepagrįstai jiems mokėjo mažesnius atlyginimus, nei nuolatiniams, ir paliko pirmos instancijos teismo priimtą sprendimą.

Penkiems nukentėjusiesiems buvo priteistos kompensacijos už šešių mėnesių laikotarpį, jos siekia nuo beveik 4 tūkst. eurų iki beveik 4,5 tūkst. eurų.

„Manpower Lit“ skundu prašė panaikinti pirmos instancijos teismo sprendimą. Agentūra teigė, kad laikinai įdarbintų darbuotojų statusas yra kitoks nei nuolatinių, todėl negalima lyginti ir jų gaunamų atlyginimų.

„Mūsų kontraktas yra ketveriems ar penkeriems metams, ten yra nurodyta, kad įmonė turi remtis darbo kodeksu. Jau čia yra atsakomybė tos firmos, kuri pateikė šį pasiūlymą“, – BNS telefonu sakė EIGE vadovė Virginija Langbakk.

Darbo Inspekcijos Darbo ginčų komisija dar pernai birželį įpareigojo „Manpower Lit“ pakelti darbuotojams algas, kad šios prilygtų nuolat dirbančiųjų bei sumokėti jiems šį skirtumą už pusę metų – kiekvienam po maždaug 3 tūkst. eurų.

Pirmos instancijos teismas pripažino, kad laikinųjų darbuotojų vykdytos užduotys, darbinės funkcijos „nebuvo kokios nors ypatingai kitokios ir nebūdingos EIGE veiklai“, kad jų negalima būtų priskirti nuolat EIGE dirbantiems tarnautojams ir pareigūnams.

Teismo nuomone, Lyčių lygybės institutas pasirinko dalies personalo įdarbinimo formą per įdarbinimo agentūrą su laikinaisiais darbuotojais „iš esmės tokiu būdu siekdamas sumažinti žmogiškųjų išteklių kaštus atitinkamose pozicijose ir išvengti ilgesnės ir sudėtingesnės nuolatinių darbuotojų, ES tarnautojų atrankos procedūros“.

Penki darbuotojai pirmos instancijos teisme tvirtino, kad jų atlyginimų vidurkis sudarė daugiau nei 700 eurų, tuo metu tos pačios kategorijos, tą patį išsilavinimą ir darbo patirtį turinčių nuolatinių darbuotojų – beveik 2 tūkst. eurų.

Savo ruožtu „Manpower“ ir EIGE atstovai laikėsi pozicijos, kad nenusižengė europiniams reikalavimams, jog už vienodą darbą institucijoje būtų mokamas vienodas atlyginimas, nes darbuotojų funkcijos iš esmės skyrėsi.

Nutartis gali būti skundžiama, bet ji įsiteisėja nuo jos priėmimo dienos.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
NUSIKALTIMAS tokiems veltėdžiams dar ir atlyginimus mokėt.

jie kita atlyginimo daly

jie kita atlyginimo daly portretas
gaudavo natura --todel teismas neteisus...
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių