„Revolut“ vadovas: įmonė nekelia jokių grėsmių Lietuvos valstybei

  • Teksto dydis:

Specializuotą banką Lietuvoje kuriantis finansų startuolis "Revolut" toliau mėgina įrodyti Lietuvos politikams, kad jo verslo planas nekelia rizikos. Bendrovė atskleidė daugiau savo planų ir pirmą kartą užsiminė apie paskolų perpardavimą.

"Revolut" įkūrėjas ir vadovas Nikolajus Storonskis, reaguodamas į Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininko Stasio Jakeliūno abejones dėl "Revolut" patikimumo, pareiškė, kad jo įmonė nekelia jokių grėsmių Lietuvos valstybei.

"Mes planuojame startuoti su labai paprastu verslo modeliu, kuriame pirmiausiai numatomas paskolų perpardavimas, už kurį sau pasiimsime komisinius. Tai akivaizdžiai yra labai mažos rizikos verslo modelis, kuris negali kelti sisteminės grėsmės valstybei", – ketvirtadienį išplatintame pranešime teigė N. Storonskis.

"Revolut" atstovė paaiškino BNS,kad įmonė siekia išsklaidyti abejones dėl jos pajėgumų skolinti.

"Pradėję teikti asmenines paskolas, fizinio asmens įsipareigojimus parduosime bankams ar stambioms kredito unijoms su didelėmis balanso ataskaitomis, tai yra, iš jų gausime paskolos sumą ir komisinius. Tokiu būdu paties "Revolut" balanso ataskaitoje paskolų suma visada bus itin maža, su minimalia kredito rizika. Toks veiklos modelis padės maksimizuoti kompanijos vertę, kas yra ir mūsų, ir investuotojų tikslas", – sakė "Revolut" atstovė Ieva Elvyra Kazakevičiūtė.

Ji pabrėžė, kadtokia veikla – jau įvertinta ir Lietuvos banko, ir Europos centrinio banko – negali kelti rizikos Lietuvos finansų sistemai.

Bendrovė specializuoto banko veiklą ketina pradėti pirmoje šių metų pusėje – pirmiausiai ji priims indėlius, siūlys vadinamąjį "overdraftą" (kredito limitą banko sąskaitoje) bei asmenines paskolas.

Seimo BFK pirmininkui "valstiečiui" S. Jakeliūnui svarstant "Revolut" patikimumą dar kartą nagrinėti nacionalinio saugumo aspektu, specialios vyriausybinės komisijos vadovas Alminas Mačiulis trečiadienį pareiškė, kad komisija kol kas neketina to daryti, nes neturi jokios naujos informacijos dėl "Revolut" grėsmę nacionaliniam saugumui. Tačiau jei tokios informacijos gautų, komisija ją svarstytų.

Lietuva pirmoji Europoje gruodįsuteikė "Revolut" specializuoto banko licenciją. Lietuvos bankas teigia, kad įmonė prieš suteikiant licenciją buvo kruopščiai patikrinta.Šalyjesausį kilus abejonių dėl "Revolut" veiklos ir tariamų bendrovės ryšių su Rusija,"Revolut" vadovas N. Storonskis tokius būgštavimus neigė.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
ACH: "Pradėję teikti asmenines paskolas, fizinio asmens įsipareigojimus parduosime bankams ar stambioms kredito unijoms su didelėmis balanso ataskaitomis" - aišku, JEI kas jas pirks (o ir tai bus BRANGU). Taip kad - NEĮTIKINA.

sauliux

sauliux portretas
Che che che ...va taip ims ir prisipazins ....o taip ,keliu gresme ...

Nuomone

Nuomone portretas
As tai nerizikuociau det pinigus i sita banka, kazkaip nepasitikiu.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių