Registrų centras diegs naują IT aplikacijų valdymo sistemą

  • Teksto dydis:

Registrų centras ruošiasi modernizuoti prieš du dešimtmečius įdiegtą informacinių technologijų (IT) aplikacijų sistemą – tikimasi, kad ji padės išvengti veiklos sutrikimų.

Centras praėjusią savaitę paskelbė tarptautinį konkursą, o teikėjų pasiūlymų laukiama iki kovo 20 dienos.

Centro IT vadovas Antanas Raguotis sako, kad veikianti sistema kurta remiantis principais, neatitinkančiais dabarties poreikių.

„Sistemos buvo stipriai centralizuotos, jų pagrindas buvo viena centrinė duomenų bazė. Šis principas buvo taikomas kuriant vis naujas informacines sistemas ir paslaugas. (...) Vis dėlto toks sprendimas neatitinka šių dienų poreikių, todėl norėdami būti modernūs ir kurti pažangius sprendimus turime pereiti prie šiuolaikiškų sistemų valdymo principų“, – BNS teigė A. Raguotis.

Šiuo metu pagrindinė duomenų bazė talpina apie 40 skirtingų informacinių sistemų duomenų, A. Raguotis sako, kad tokia  struktūra neleidžia užtikrinti sklandaus sistemų vystymo, didina incidentų ir sutrikimų riziką.

Nauja technologija turėtų padėti to išvengti, nes sutrikimas vienoje sistemoje nesutrikdys kitų veiklos, taip pat – užtikrinti jų stabilumą, padės efektyviau jas vystyti, pagreitinti informacijos apdorojimą.

Norint tai pasiekti reikės įdiegti vadinamąją konteinerizacijos platformą, o sistemas į atskirus komponentus atskirti taip, kad kiekviena iš jų savarankiškai atliks savo funkcijas, bet kartu ir sąveikaus tarpusavyje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių