Pardavimų kanalų gausa – nauda klientams ir karjeros galimybės darbuotojams

 • Teksto dydis:

Įmonės vystomas platus prekybos centrų tinklas ir elektroninė parduotuvė naudingi ne tik klientams, kurie gali pasirinkti jiems labiausiai tinkantį būdą apsipirkti. Daugiakanalės prekybos naudą jaučia ir darbuotojai, kuriuos motyvuoja galimybė plėsti savo įgūdžių ratą bei keisti darbo pobūdį.

Tai, kad darbuotojai vertina tobulėjimo darbe galimybę kaip motyvacinį įrankį patvirtina ir 2020 m. tyrimų bendrovės „Kantar“ atliktas darbuotojų įsitraukimo tyrimas. Jo duomenimis, mokymosi ir tobulėjimo darbe svarbą įvardija 23 proc. apklaustųjų. 21 proc. respondentų darbe motyvuoja galimybė kopti karjeros laiptais.

Didina motyvaciją

Dirbdami įmonėje, turinčioje ne vieną pardavimo kanalą, darbuotojai įgauna galimybę mokytis bei įgauti naujų įgūdžių srityse, kurios iki šiol buvo nepažįstamos. Tiek fizines, tiek elektroninę parduotuvę vystančios įmonės „Kesko Senukai“ atstovės teigimu, darbuotojus motyvuoja galimybė susipažinti su naujomis darbo sferomis.

„Nuolat suteikiame darbuotojams galimybę išbandyti naujas funkcijas, išmokti naujų įgūdžių. Pastebėjome, kaip darbuotojus tai motyvuoja – jie noriai įsitraukia net į pirmą kartą matomų problemų sprendimą, mokosi dirbti su naujomis sistemomis, naujais procesais“, – teigia Irma Stankovskytė-Talalajevskienė, „Kesko Senukai Lithuania“ personalo ir klientų patirties vadovė.

Iki šiol tik gyvai su klientais bendravę darbuotojai turi progą bendrauti su jais telefonu, suprasti jų poreikius, patarti ir kartu ieškoti išeities. Taip jie papildo savo žinių bagažą – tampa klientų aptarnavimo specialistais, elektroninės prekybos žinovais ar pardavimų telefonu ekspertais.

Pakeitėme dalies parduotuvių darbuotojų darbo profilį, kad išsaugotume jų darbo vietas.

Padeda išsaugoti darbo vietas

Anot I. Stankovskytės-Talalajevskienės, įmonė, apribojusi fizinių parduotuvių veiklą, dalį darbuotojų perkėlė dirbti į elektroninę parduotuvę bei taip išsaugojo darbo vietas. Operatyviai reaguoti į naujus verslo ribojimus padėjo sėkmingai vystoma daugiakanalės prekybos sistema.

„Pakeitėme dalies parduotuvių darbuotojų darbo profilį, kad išsaugotume jų darbo vietas. Šiuo metu dalis parduotuvių konsultantų atrenka ir pakuoja elektroninės parduotuvės užsakymų siuntas. Buhalteriai, kategorijų vadybininkai ir dalis parduotuvių konsultantų dirba klientų aptarnavimo centruose, taip įgauna klientų aptarnavimo patirties ir geriau susipažįsta su pirkėjų lūkesčiais“, – pristato personalo valdymo specialistė.

Kuria komandinę dvasią

Skirtinguose įmonės skyriuose dirbantys bei individualius tikslus turintys darbuotojai dažnai tik gana paviršutiniškai supranta, kuo gyvena jų kolegos. Todėl galimybė bent trumpam padirbėti naujoje komandoje bei geriau pažinti kolegų atsakomybes prisideda prie vieningos įmonės dvasios puoselėjimo.

„Darbuotojai savo naująjį kolegą išmoko darbo paslapčių, noriai dalijasi savo patirtimi bei žiniomis. Taip stiprėja santykiai tarp skirtingų komandų, geriau suprantamos kolegų darbo sferos, nebijoma paprašyti kitos komandos pagalbos, o sutelkus skirtingų darbo profilių žmones, bendrai atrandami geriausi sprendimai klientui“, – vardija I. Stankovskytė-Talalajevskienė.

Gimsta naudingos idėjos

Kituose skyriuose padirbę bei geriau su įmonės procesais susipažinę darbuotojai yra labiau įsitraukę į savo darbą, o įgytas naujas žinias kūrybiškai pritaiko atlikdami savo tiesiogines funkcijas.

Pasak I. Stankovskytės-Talalajevskienės, platesnį supratimą apie kitų įmonės skyrių darbą įgavę kolegos grįžta į savo darbo vietą turėdami ir naudingų idėjų, kaip būtų galima efektyviau atlikti savo užduotis bei dar geriau atliepti klientų lūkesčius.

Atveria karjeros galimybes

Proga padirbėti kituose įmonės skyriuose ar padaliniuose bei geriau susipažinti su jų veikla leidžia darbuotojams aiškiau suvokti ir savo karjeros galimybes.

„Nors karjerą dažniausiai suvokiame kaip judėjimą per pozicijas aukštyn, darbuotojai, išbandę save kitoje srityje, susipažįsta su platesnėmis karjeros galimybėmis. Tai itin svarbu jaunajai kartai, nuolat siekiančiai įgauti kuo įvairesnės, naudingesnės patirties, kuri vėliau gali padėti tiek pelnant pripažinimą, tiek siekiant karjeros aukštumų pakeitus darbo pobūdį“, – komentuoja prekybos tinklo atstovė.NAUJAUSI KOMENTARAI

už pristatyma kurjeriui reikia sumokėti 4.49 Eur.

 už pristatyma kurjeriui reikia sumokėti 4.49 Eur. portretas
O tai pačiam pasiimti "pigiau" ? Jūsų mašiną oru varoma ?

Nezurnalistas

Nezurnalistas portretas
Kn.d. zurnalistas(e), nick'as -"informacija" atskleide nenorom sss populiaruma tipo.

Romas

Romas portretas
Šiandien bandžiau per Senukus užsakyti druskos maišuose ledui tirpinti. Atsiėmimas tik Vilnius ir Kaunas. Klaipėda nieko neturi. Beje, anksčiau tas pats su kirpimo mašinėle buvo. Užsakiau Ermitaže ir tą pačia dieną pasiėmaiu.
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių