Quantcast

„Mezon“ pardavimas – parlamentarų akiratyje

Lietuvos radijo ir televizijos centrui už daugiau nei 20 mln. eurų parduodant interneto, duomenų perdavimo ir IPTV verslą „Mezon“ telekomunikacijų bendrovei „Bitė Lietuva“, Seimo Biudžeto ir finansų komitetas trečiadienį domėsis sandoriu.

Posėdžio išvakarėse komiteto pirmininkas „valstietis“ Valius Ąžuolas registravo Nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių objektų apsaugos įstatymo pataisą, kuria siūloma nuo birželio  įtraukti Lietuvos radijo ir televizijos centrą į pirmos kategorijos nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.

Parlamentaras sako, kad dėl „Mezon“ pardavimo kyla įtarimų, nes įmonė yra pelninga, turi daug klientų.

„Norime išgirsti, kokios priežastys paskatino valstybės įmonę parduoti šį verslą. Kad pristatytų –  ar pajamos per mažos, ar pelno negavo, ar nuostolinga veikla. (...) Dėl ko tai daryti reikia (parduoti – BNS), o galbūt reikia tai stabdyti. Jeigu jis (pardavimas  – BNS) kenksmingas valstybinei įmonei, negalime toleruoti“, – BNS teigė V. Ąžuolas. 

„Stebina tai, kad tai didelis verslas su 100 tūkst. vartotojų, 15-16 mln. eurų pajamų. Tai ar tokio dydžio verslą parduoti yra tikslinga?“ – pridūrė jis.

Tuo metu Biudžeto ir finansų komiteto narys Mykolas Majauskas abejoja, ar vien tik tikėdamasi gauti dividendų valstybė turi dalyvauti absoliučiai kiekvienoje verslo srityje.

Stebina tai, kad tai didelis verslas su 100 tūkst. vartotojų, 15-16 mln. eurų pajamų. Tai ar tokio dydžio verslą parduoti yra tikslinga?

„Valstybė turi koncentruotis į viešųjų paslaugų teikimą, tam skirti visus savo turimus resursus, kad paslaugos būtų savalaikės ir kokybiškos, o tai, ką gali atlikti privatus verslas, tai jis ir turi padaryti, ir nėra reikalo valstybei būtinybės dalyvauti absoliučiai kiekvienoje valstybės gyvenimo srityje“, – BNS teigė M. Majauskas.

Be kita ko, V. Ąžuolas „Mezon“ pardavimą palygino su bandymu privatizuoti kelių techninės priežiūros ir kokybės kontrolės įmonę „Problematika“.  Įmonę pernai kovą Vyriausybė įtraukė į privatizuojamų įmonių sąrašą, tačiau Seimas tam pasipriešino ir įmonę įtraukė į nacionaliniam saugumui užtikrinti svarbių įmonių sąrašą.

Lietuvos radijo ir televizijos centras irgi yra įtrauktas į šį sąrašą.

Aiškindamas „Mezon“ pardavimo priežastis, bendrovės valdybos pirmininkas Vidas Danielius anksčiau teigė, kad nuspręsta orientuotis į valstybei svarbių infrastruktūros projektų vystymą ir siekiant efektyviai juos įgyvendinti, nuspręsta nebeteikti paslaugų mažmeninėje rinkoje.

„Mezon“ prekės ženklu Telecentras teikia 4G LTE neribotų duomenų interneto paslaugą fiziniams asmenims ir smulkiam bei vidutiniam verslui. Ji yra techniškai pažangesnė už 3G, tačiau formaliai neatitinka 4G ryšiui keliamų kriterijų. 4G LTE paslaugas „Mezon“ pradėjo teikti 2015-ųjų pabaigoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

nu va

nu va portretas
Mykolas Majauskas finansų komitete o nesigaudo absoliučiai... tai kaip ta valstybė užsidirbs jeigu neturės savo verslo??? negi pasilieka tik vienintelę teisę - valstybinį reketą??? Su tokiais majauskais tik taip ir gyvensim. valstybė net nesusigaudo ar kelių remonto / vaistų / bankų ar kt. kainos yra teisingos nes pati versluose nedalyvauja...

...

... portretas
Neleiskit tęst Šalies išpardavimo!!!
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių