Quantcast

„Maxima“ Kuršių nerijoje atsisako vienkartinio plastiko

  • Teksto dydis:

Neringa tampa vienu pirmųjų kraštų Lietuvoje, kuris aktyviai mažina plastiko taršą ir skatina atostogautojus atkreipti dėmesį į ekologines problemas. Prisijungdamas prie akcijos „NE plastiko bangai“, lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ Kuršių nerijoje nebeprekiaus visais plastikiniais indais, šiaudeliais bei maišeliais. Pirkėjams bus pasiūlytos ekologiškos alternatyvos.

„Būdami socialiai atsakinga įmone, rūpinamės aplinkosauga ir į tai žiūrime, kaip į savo pareigą. Mūsų tikslas – ne tik kalbėti apie plastiko vartojimo mažinimą, bet ir imtis konkrečių veiksmų. Tikimės paskatinti pirkėjus rinktis labiau gamtą tausojančias alternatyvas. O patys dar šiemet siekiame iki 30 proc. sumažinti plastikinių maišelių vartojimą”, – sakė „Maximos“ generalinė direktorė Kristina Meidė.

Vietoje įprastų permatomų maišelių, skirtų sveriamiems produktams įsigyti, vartotojams bus pasiūlyti nemokami popieriniai maišeliai. Įprastus „Maximos“ maišelius, pagamintus iš perdirbamo plastiko,  pakeis popieriniai. Pirkėjai raginami atsinešti savo daugkartinio naudojimo maišelius.

Atsisakyti vienkartinio plastiko buvo nuspręsta Kuršių marių regatos metu. Tačiau tai taps ilgalaikiu projektu, sako Neringos meras Darius Jasaitis: „Vienkartinio plastiko atsisakyti skatinsime ir kituose Neringoje vyksiančiuose renginiuose. Tikslas yra tapti kraštu, į kurį atvykus kiekvienas gali pajausti, kad vienkartinis plastikas – nėra būtinas.”

Iniciatyvos „NE plastiko bangai“ organizatoriai –  Lietuvos buriuotojų sąjunga. Jos prezidentas Naglis Nasvytis teigia, kad buriuotojų įsitraukimas ir iniciatyvumas – ne atsitiktinis. Idėja kilo stebint pasaulio buriuotojų aktyvumą tvarkant vandenynus ir suprantant gamtos puoselėjimo svarbą.

„Maximoje“ plastikinių maišelių vartojimas mažėja nuo 2015 metų. Pirkėjai jau kurį laiką gali rinktis maišelius, pagamintus iš alternatyvių medžiagų: cukranendrių pluošto, kukurūzų, augalinio džiuto pluošto. Paskutinė naujiena – popieriniai pirkinių maišeliai, kurių šūkis „Esu gerose rankose”.

Prekybos tinklas ir toliau analizuoja galimybes plastikines pakuotes pakeisti į aplinkai draugiškas medžiagas, pavyzdžiui, biomedžiagas, kanapių pluoštą, krakmolą.  Intensyviai bendradarbiaujama su mokslininkais, kompetentingomis institucijomis, viena jų – KTU polimerų institutas, kuriame lietuvių mokslininkai sukūrė suyrantį, bioskaidų plastiką.



NAUJAUSI KOMENTARAI

..Kaip dėl konditerijos gaminių, kai vieną pyragaitį deda į

..Kaip dėl konditerijos gaminių, kai vieną pyragaitį deda į  portretas
Gal,.. jums butu .."geriau"?? kai ta- ".vieną pyragaitį deda.." Bus sukrauta JUMS.. i ..viena maisuka .. kartu su ,, nefasuotu bulviu ,??:))

...

... portretas
Kažkada tie maišeliai leido 1 (vieną) medį išsaugot; kai dabar pradėjom tuos medžius šimtais katilinėse degint, užsimanėm ir maišelių atsisakyt... nors NE mūsų maišeliai atogrąžas užteršia.

O

O portretas
Kaip dėl konditerijos gaminių, kai vieną pyragaitį deda į plastiko dėžė.
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių