Quantcast

Maitinimo sektoriaus atstovų protestas prie Vyriausybės: prašo grąžinti lengvatinį PVM tarifą

Apie 100 protestuotojų – maitinimo sektoriaus atstovų – prie Vyriausybės rūmų Vilniuje penktadienį surengtame mitinge reikalauja grąžinti iki šių metų galiojusį lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą.

„Tai labai skaudžiai (9 proc. PVM lengvatos panaikinimas – BNS) paveikė visą maitinimo sektorių, o ypatingai tą socialiai jautriausią sektorių, tarkime, mokinių maitinimą mokyklų valgyklose, maitinimą darželiuose, senelių globos namuose“, – BNS sakė Ugdymo ir gydymo įstaigų maisto gamintojų asociacijos prezidentė Eurika Turonienė.

Jos teigimu, politinės ambicijos ir vidinės politikų rietenos užgožia galimybes veikti smulkiajam verslui.

Indų restorano „Sues Indian Raja“ direktorius Jonas Zelba BNS komentavo, kad mokestinė našta jo verslui padidėjo 15 proc. ir keliant kainas jos neįmanoma atsverti.

„Vaikai valgo už du tris eurus. Ir tikrai pasijuto – tam, kad uždirbtume, turime labai daug parduoti (...), labai sunku nedidelei įmonei šitoje rinkoje išsilaikyti“, – BNS sakė įmonės „Namų dvasia maitinimo projektuose“ direktorė Natalija Derškienė.

Mitingo dalyviai laiko plakatus „CPO! Netekink informacijos, vaikai mokyklose nori valgyti kokybiškai“, „Leiskit dirbti – bus ir mokesčiai“, „VMI, iš ko mokesčius rinksite rytoj“, „Cepelino kainoje – 27 proc. mokesčių“.

Nuo šių metų panaikinus lengvatą PVM tarifas maitinimo verslui siekia 21 proc.

Mitingo organizatoriai susitiko su Vyriausybės atstovais

Mitingo organizatoriai Vyriausybėje susitiko su premjerės patarėju Dainiumi Krinicku.

Evalda Šiškauskienė po susitikimo sakė, kad patarėjas maitinimo įstaigų atstovus išklausė ir pažadėjo perduoti premjerei.

„Norėjo įsigilinti ir sužinoti, kokią naudą duotų PVM mažinimas maitinimo įmonėms. Verslas jam išaiškino, kad pirmiausia yra žmonių atlyginimai, darbuotojų išlaikymas“, – BNS sakė E. Šiškauskienė.

Jos teigimu, mažesnis PVM tarifas įmonėms leidžia išgyventi, neužsidaryti ir nedirbti šešėlyje. 

E. Šiškauskienė ketvirtadienį BNS sakė, kad protestą inicijavo smulkusis maitinimo verslas, kuriam ypač sunku išsilaikyti nuo šių metų grąžinus standartinį 21 proc. PVM tarifą.

„Asociacija planavo rudenį kreiptis į Seimą ir keisti pataisą, tačiau mažieji verslai atėjo pas mus ir sakė, kad mes neišgyvensim iki rudens, reikia kažką daryti dabar“, – žurnalistams penktadienį sakė E. Šiškauskienė.

Ji pranešė, kad Latvijos ir Estijos asociacijos per socialinius tinklus taip pat prisijungė prie mitingo Vilniuje. Nepasiekus norimų rezultatų, planuojama rudenį organizuoti didesnę protesto akciją kartu su kitomis Baltijos valstybėmis.

Protesto organizatorių teigimu, sugrąžinus įprastą PVM restoranų, kavinių, mokyklų ir įstaigų valgyklų, ligoninių ir senelių namų maistas pabrango 15-20 proc., dešimtadaliu krito įmonių apyvarta, sumažėjo darbuotojų.

Nuo 2021 metų liepos kaip pagalba per pandemiją nukentėjusiam šiam verslui galiojo 9 proc. mokestis.

Pernai rudenį Seimas atmetė opozicijos frakcijų siūlymą 9 proc. PVM tarifą pratęsti iki 2026-ųjų gruodžio pabaigos. Dar anksčiau parlamente siūlyta lengvatą padaryti nuolatine.NAUJAUSI KOMENTARAI

Ir atskirkit...

Ir atskirkit... portretas
maitinimo nuo restoranu... Daugiausia rekia tai restoranu savininkai , restoranai - prabangos preke, isvis turetu didesnius mokescius ... Ir ...geda vadintis restoranais ... tokiu slyksciu patiekalu (nors restoranai !? ar ...) neteko valgyti. Jau ismatas pradejote pardavineti

o

o portretas
kodėl jie nė trupučiu nesumažino kainų, kai jiems buvo pritaikyta PVM lengvata? Tada nė centuku niekur kainos nesumažėjo, dar tyčiojosi, kad čia tik jų kišenei, ne vartotojui skirta lengvata, Štai ir turi ko norėjo. Net negaila tų grobuonių.

niekaip

niekaip portretas
nesuprantu, kodėl valgyklų biznis turi būti privilegijuotas. Pas mus ir taip pilna įvairiausių lengvatų nežinia kam ir kodėl. Neišsilaikai - bankrotas. Nuvarei įmonę tyčia į bankrotą - kalėjimas.
VISI KOMENTARAI 11

Galerijos

Daugiau straipsnių