Lietuviški agurkai ir pomidorai sugrįžo anksčiau nei gandrai

 • Teksto dydis:

Šviežias trumpavaisių lietuviškų agurkų derlius jau atkeliavo į parduotuves, tarsi skelbdamas ne tik pavasarį, bet ir šaltibarščių sezono pradžią. Šiemet lietuviškas daržovių derlius parduotuves pasiekė anksčiau negu įprasta – ir dėl šiltos žiemos, ir dėl tobulėjančių auginimo technologijų, kurios taikomos moderniuose Lietuvos šiltnamiuose. Pirkėjai šiuo metu jau gali mėgautis ir lietuviškais agurkais, ir pomidorais, neišleisdami daugiau negu prieš metus.

„Šiemet šviežių lietuviškų daržovių kainos išlieka tokios pačios kaip ir pernai pavasarį. Klientai gali būti tikri, kad ras savo mėgstamų šviežių agurkų ir pomidorų, ką tik nuskintų iš Lietuvos šiltnamių. Visada siekiame pasiūlyti didžiausią lietuviškų daržovių asortimentą ištisus metus. Vietinių augintojų derlių mūsų pirkėjai vertina labiausiai“, – teigia „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Pirmas šviežių trumpavaisių agurkų derlius į lietuvišką prekybos tinklą dar prieš savaitę atkeliavo iš „Kietaviškių gausos“. Ilgavaisiai agurkai bendrovės šiltnamiuose netoli Elektrėnų auginami ištisus metus, o trumpavaisiai – su trumpa žiemos pertrauka. Anot V. Drulienės, būtent trumpavaisius agurkus pirkėjai mėgsta labiausiai – ši daržovė populiarumu nusileidžia tik bulvėms ir pomidorams. Kilogramas sveriamų lietuviškų trumpavaisių agurkų prekybos tinkle šiuo metu kainuoja 5,99 euro, o 500 gramų pakuotė – 2,99 euro. Agurkai šią savaitę į parduotuves atkeliauja jau ne tik iš „Kietaviškių“ gausos, bet ir iš kitų Lietuvos augintojų.

Lietuviškų daržovių paklausa auga

„Maximai“ daržoves tiekiančios bendrovės „Kietaviškių gausa“ šiltnamiuose veikia moderni apšvietimo ir mikroklimato palaikymo sistema, todėl gėrybės pradedamos sėti ir auginti labai anksti – gamtos oro sąlygos derliui beveik nedaro įtakos. Be to, užtikrinti geresnį derlių padeda specialiai išveistos kamanės, galinčios gyventi šiltnamio sąlygomis ir pasirūpinančios augalų apdulkinimu. Daržovių augintoja itin daug dėmesio skiria tvariai aplinkai ir ekosistemai, todėl augalų apsaugai bendrovės specialistai naudoja biologines priemones, vengiama pesticidų, mat nuodingoje aplinkoje kamanės neišgyventų.

Specialiai lietuviškam prekybos tinklui paskirtuose šiltnamių plotuose Kietaviškėse sunoksta ne tik traškūs agurkai – auginama net vienuolika pomidorų rūšių, salotos, kitos daržovės.

„Maximos“ duomenimis, pernai trumpavaisių ir ilgavaisių agurkų parduota po maždaug 3,4 tūkst. tonų. Lyginant su 2018 metų pardavimais, pernai lietuviškų ilgavaisių agurkų pardavimai pakilo 8 proc., o trumpavaisių – net 15 procentų.

Sveikos ir subalansuotos mitybos dalis

„Praėjusiais metais 8 iš 10 mūsų parduotų agurkinių daržovių buvo užaugintos Lietuvoje. Rezultatai atspindėjo mūsų įsipareigojimus ir prioritetus: apie 80 proc. „Maximos“ parduotuvėse siūlomo šviežio maisto yra lietuviškas. Daržovės yra labai svarbi sveikos ir subalansuotos mitybos dalis, todėl iš anksto pasirūpiname, kad kuo daugiau gėrybių į parduotuves atkeliautų iš Lietuvos augintojų laukų ir šiltnamių“, – teigia V. Drulienė ir priduria, kad prasidėjus šiltajam metų sezonui lietuviško derliaus gausės, todėl atitinkamai keisis ir kaina.

Pernai lietuviškas prekybos tinklas pardavė per 6,8 tūkst. tonų lietuviškų agurkų ir daugiau kaip 2,5 tūkst. tonų Lietuvoje užaugintų pomidorų. „Maximos“ duomenimis, lietuviškų agurkų paklausa piką pasiekia gegužę, o pomidorų – birželio mėnesį.

Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja vienam gyventojui kasdien suvalgyti bent 400 gramų vaisių ir daržovių, daugiau nei pusę šio kiekio turėtų sudaryti daržovės.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių