Quantcast

Kuriamas SGD verslo ir mokslo klasteris

Uostamiestis tampa suskystintųjų gamtinių dujų projektų centru. Keturios organizacijos sutarė, kad uostamiestyje bus imtasi SGD mokslo ir verslo klasterio kūrimo. Teigiama, kad tai padės geriau išnaudoti ekonominį SGD potencialą , pradėti vystyti su SGD susijusius mokslinius projektus bei ugdyti SGD specialistus Klaipėdos universitete.

Ketinimų protokolas

Penktadienį SGD terminalo projektą įgyvendinusi ir operatoriaus funkcijas atliekanti akcinė bendrovė „Klaipėdos nafta“, inžinerinės pramonės įmonių grupė akcinė bendrovė „Vakarų laivų gamykla“, Klaipėdos universitetas ir viešoji įstaiga Klaipėdos mokslo ir technologijų parkas pasirašė ketinimų protokolą dėl suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) klasterio kūrimo.

Pasirašiusieji šį dokumentą įsipareigojo bendradarbiauti vienijant studijų ir verslo potencialą, bendradarbiaujant energetikos, švietimo ir mokslo, verslo srityse.

Minėto klasterio atsiradimo idėją remia Lietuvos Respublikos Energetikos ministerija bei Lietuvos Respublikos Švietimo ir mokslo ministerija.

„Pasaulis sparčiai tobulėja technologiškai. Lietuva nuo to neturėtų atsilikti, o Klaipėda, kaip šios srities lyderis, neturėtų nusišalinti“, – pastebėjo Klaipėdos universiteto rektorius prof.habil.dr. Eimutis Juzeliūnas.

Reikšmingas indėlis

Energetikos ministro Roko Masiulio teigimu, SGD srityje Lietuva šiuo metu pirmauja.

„Reikia pagirti Klaipėdos universitetą, kad jie spėja su srove, gavo didelį užsakymą su šia studija „Go LNG“, ištirti taip vadinamų mėlynųjų koridorių, tai yra, SGD infrastruktūros išvystymą visame Baltijos regione“, – teigė

Ateinančiais metais Europos komisija turi pateikti visos Europos SGD studija, prie kurios ne mažai prisidės ir Lietuva.

„Turime suprasti, kad Lietuva, turėdama unikalią kompetenciją SGD srityje, jau ir pati formuoja politiką ir strategiją Europos Sąjungoje, ar bent prisideda reikšmingai prie to. Kadangi esame pirmieji, ta infrastruktūra yra pas mus, tai galiausiai turėtų valstybei atnešti didelę naudą“, – pabrėžė R.Masiulis.

Energetikos ministras pastebėjo, kad tiek „Klaipėdos nafta“, tiek „Vakarų laivų statykla“ yra pasirengusi investuoti į tokių technologijų vystymą, todėl tikėtina, kad netrukus naujos Europoje pasirodysiančios SGD technologijos gali būti sukurtos būtent Lietuvoje.

Didelės perspektyvos

„Klaipėdos naftos“ generalinis direktorius Mantas Bartuška pastebėjo, kad pradėjus veikti SGD terminalui ir planuojant nuo 2017-ųjų eksploatuoti SGD paskirstymo stotį Klaipėdoje, atsiveria plačios mokslo ir verslo partnerystės galimybės, leidžiančios plėtoti regioninį jūrinį SGD verslą.

Taip pat būsimo SGD klasterio dėka bus vystomos ne tik pažangios SGD technologijos, bet ir gamtos išteklius tausojančias ir aplinkos taršą mažinančios technologijos.

M.Bartuška pastebėjo, kad siekiant stiprinti šią sritį labai svarbus yra ir mokslo indėlis, išugdomi stiprūs profesionalai.

„Klaipėda yra unikali, esame pirmaujantis uostas, SGD terminalas planuoja tapti centru visame Baltijos regione. Perspektyva su dideliu augimu“, – neabejojo generalinis direktorius.



NAUJAUSI KOMENTARAI

ir kiek mum

ir kiek mum portretas
tas klasteris kainuos?

pritariu

pritariu portretas
Supratau- bus siekiama kuo racionaliau "plauti" pinigus :)

666

666 portretas
senai rašiau kad sgd yra afera ir nuostolis lietuvai , paprasčiausiai mafija kuria pajamų šaltinį sau o lietuvai žalą
VISI KOMENTARAI 4

Galerijos

Daugiau straipsnių