Jubiliejų švenčianti „Vikonda“: mūsų kelias – laiko išgrynintos vertybės

Šeštadienio popietę kėdainiškiai ir miesto svečiai galėjo net netikrinti orų prognozių. Sraigtasparnio aidas virš miegamųjų mikrorajonų reiškė viena – bus lietaus. Sutikti miestiečiai neslėpė džiaugsmo, kad pagaliau ir vėl Kėdainiuose atgaivinta net du dešimtmečius trukusi "Ledų lietaus" tradicija.

Per kelias valandas beveik du šimtus kartų stabtelėjęs ore sraigtasparnis virš gatvėse lūkuriuojančių žmonių pažėrė net 30 tūkst. Ledų lietaus žetonų, kuriuos laimingieji per ateinančias dvi dienas galėjo išmainyti į DADU ledus. Tai puiki dovana visiems kėdainiškiams nuo "Vikonda" įmonių grupės, švenčiančios 30 metų jubiliejų, pavadintą "Mūsų kelias 30".

Darbuotojams – net dvi šventės

Prieš keletą savaičių jubiliejinį "Vikondos" gimtadienį atšventė ir daugiau nei 600 "Vikonda grupės" darbuotojų. Jiems buvo surengtos net dvi atskiros šventės. "Norėjome pasirūpinti žmonėmis, nesutelkti jų į didelį būrį, – sakė "Vikonda" įmonių grupės generalinis direktorius Mindaugas Snarskis. – COVID-19 akivaizdoje ėmėmės visų įmanomų priemonių, kad užtikrintume žmonių saugumą, bet pažymėti šią ypatingą datą tiesiog privalėjome."

Darbuotojų renginiuose šmaikštavo Justinas Jankevičius ir Mantas Stonkus, grojo Saulius Prūsaitis su grupe. Jų metu buvo apdovanota per 60 žmonių, išdirbusių šios įmonių grupės kolektyvuose daugiau nei du dešimtmečius.

M.Snarskis akcentavo, kad šeimyniškumas – viena "Vikondos" vertybių. "Gera žinoti, kad nemažai mūsų darbuotojų yra siejami šeiminių santykių – vienose įmonėse dirba tėvai, kitose – broliai, seserys, vyrai, žmonos. Džiugina tai, kad į mūsų įmones jau ateina ir nauja karta, – t.y. čia dirbančiųjų vaikai. Tai mums didelis įvertinimas", – sakė jis.

Vakaro svečiai – garbinga publika

Rugpjūčio 1-osios popietę, kol kėdainiškiai stebėjo įspūdingą dangaus spektaklį ir gaudė ledų loterijos bilietus, į VIP gimtadienio šventę, kuri vyko "Vikondos" pramogų centro slėnyje, raudonu kilimu žengė kviestiniai svečiai. Tarp jų buvo matyti ir Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis su antrąja puse, verslininkas bei politikas Antanas Guoga, Kauno miesto savivaldybės tarybos narys Liudas Mikalauskas su žmona, "Vikondos" įkūrėjas Viktoras Uspaskichas, SEL lyderis Egidijus Dragūnas, Lietuvos teisininkas, diplomatas Vygaudas Ušackas, o taip pat – "Vikonda" įmonių grupės vadovai, kiti garsūs verslo, politikos ir  visuomenės veikėjai.

Maloniai šypsodamasi vakaro svečius sveikino ir prie fotosienelės kvietė šios šventės šeimininkė, "Vikonda" įmonių grupės valdybos pirmininkė Jolanta Blažytė.

Gimtadienio svečiams susėdus prie staliukų, šventę pradėjo gitaristas Aurelijus Globys su gyvo garso improvizacija, kuri papildė didžiuliame ekrane transliuojamą vaizdo klipą "Vikonda 30 / Mūsų kelias".

Kviestinė publika galėjo pasekti, kaip vingiavo šios įmonių grupės kelias nuo pat jos įkūrimo iki šių dienų. Trumpo filmuko pabaigoje svečiai išvydo ir save – čia ir dabar – besidalijančius džiaugsmo akimirka su šventės šeimininkais.

Verslo knygą rašė daug laiko

"Vikondos" įkūrėjas V.Uspaskichas tą vakarą buvo linksmai nusiteikęs. Po muzikinio koliažo, kurį atliko orkestras "Simfonieta", diriguojamas maestro Vytauto Lukočiaus, ir skirtingų kartų atlikėjai, dainų simbolika pasakoję apie įsimintinus "Vikondos" trisdešimtmečio įvykius, jis drauge su vakaro šeimininke J.Blažyte lipo ant scenos.

Kreipdamasis į vakaro svečius V.Uspaskichas kalbėjo palyginimais, kad verslas yra kaip knyga: sudegti gali labai greitai, bet parašyti jai reikia daug laiko ir išminties. "Džiaugiuosi, – sakė jis, – kad man teko garbė pradėti ją rašyti, o tai įvyko išsyk atkūrus Lietuvos nepriklausomybę."

"Vikonda" įmonių grupės įkūrėjas pastebėjo: versle galioja savos taisyklės. "Pirma reikia įtikėti tuo, ką darai; paskui – įtikėti, kad tai, ką darai, yra teisinga; o jau galiausiai – patikėti, kad tai, ką darai, yra dar ir kažkam reikalinga", – V.Uspaskichas dalijosi verslo kūrimo praktika, laimindamas nuo scenos, jo žodžiais tariant, vaiką, vardu "Vikonda", naujo dešimtmečio iššūkiams.

J.Blažytė džiaugėsi 30-mečio kelyje sutiktais žmonėmis – savo mokytojais ir akcentavo, kad žmonės visais laikais buvo, yra ir bus didžiausia vertybė.

Po jo kalbėjęs Lietuvos Respublikos Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša dėkojo UAB "Vikondos grupei" ne tik už milžinišką indėlį Lietuvos ūkiui, Kėdainių krašto gyvenimui, bet ir už indėlį Lietuvos švietimui, o tiksliau – už J.Blažytės pastangomis įkurtą Sėkmės ir lyderystės mokyklą, veikiančią Kėdainių Šviesiojoje gimnazijoje. "Mokyti jaunimą būti lyderiais yra tai, – sakė jis, – ko šiandien mums visiems labiausiai reikia."

Sveikinimo žodį tarė ir pati "Vikonda" įmonių grupės valdybos pirmininkė. J.Blažytė džiaugėsi 30-mečio kelyje sutiktais žmonėmis – savo mokytojais ir akcentavo, kad žmonės visais laikais buvo, yra ir bus didžiausia vertybė.

Vakaro siurprizas – šeimininkės valsas

Po prasmingų vakaro šeimininkės žodžių – tarsi finalinis pirmosios šventės dalies akordas – nuskambėjo legendinio Franko Sinatros daina, kurią atliko operos solistas Merūnas Vitulskis.

Kūrinio "Mūsų kelias" pabaigoje netikėtai ant šventinės palapinės parketo pasirodė ir valso ritmu ėmė suktis pati vakaro kaltininkė – J.Blažytė. Jai porą sudarė televizijos projektų dalyvis, šokių treneris Gintaras Svistunavičius, prieš gerą dešimtmetį drauge su ponia Jolanta dalyvavęs TV projekte "Šok su manimi."

Po šeimininkės valso svečiai toliau galėjo vaišintis užkandžiais ir gardžiuotis rinktine koncertine programa, kurioje pasirodė operos solistas M.Vitulskis, atlikėja Monika Marija, į sceną vėl grįžtanti grupė "Dinamika". 22 val. visų renginio dalyvių laukė ypatinga staigmena – grupės "Laskovyj Maj" ir jos lyderio Jurijaus Šatunovo pasirodymas. Po jo – finalinis šventės akcentas – grupės "Electric ladies" atliekamas kūrinys "Euforija", kuris tarp besilinksminančių vakaro svečių sukėlė tikrą euforiją ir ovacijų griausmą.

Prasidėjo lazerių, ugnies ir vaizdo projekcijų šou, po kurio sekė teatralizuotas 30-ties gimtadienio tortų įnešimas, vainikuojantis "Vikonda" įmonių grupės 30-ojo jubiliejaus finalą.

Pristatė naujoves

Šį jubiliejų "Vikonda" sutiko atsinaujinusi tiek savo pavadinimu (nuo šiol koncernas "Vikonda" vadinsis "Vikonda grupė"), tiek ir atnaujintais "Kėdainių konservų fabriko" prekės ženklais bei produktų pakuotėmis.

Karštą vasaros dieną mėgstantys atsigaivinti ledais irgi turėjo pastebėti atnaujintą "Dadu" ledų prekinį ženklą ir atsinaujinusią pagrindinę vaflinių puodelių liniją. Anot juos gaminančios įmonės "Vikeda", nors lietuvaičiai ir mėgsta ledus, bet jų eksportas sudaro daugiau nei 60 proc. visos gaminamos produkcijos.

Šįmet, minėdama ypatingą 30 metų sukaktį, "Vikonda grupė" išsikėlė ir ypatingus tikslus. Toliau likti ištikimai savo per 30 veiklos metų išgrynintam vertybių identitetui ir ateities kelyje vadovautis šeimyniškumo, veržlumo, atsakingumo, modernumo ir tarptautiškumo principais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Love

Love portretas
Auksas nerudyja Jolanta....

Smagumėlis

Smagumėlis portretas
Plebėjams - žeriami žetonai moroženoms, o kviestiniams svečiams , garbingai publikai- vaišės, rinktinė koncertinė programa ir vakaro šeimininkės valsas. Ponų ir vasalų fiesta.

Jolanta

Jolanta portretas
Viskas čia normaliai su Vikondos jubiliejine švente,bet gal tik nereikėjo taip žiauriai iš eilinių gyventojų tyčiotis.
VISI KOMENTARAI 17
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių