Per antrąjį karantiną trumpės parduotuvių darbo laikas: ką svarbu žinoti?

Lietuvoje nuo šeštadienio įsigaliosiant visuotiniam karantinui, prekybos tinklas „Maxima“ laikinai trumpins dalies parduotuvių darbo laiką, tuo metu kiti tinklai to paties daryti kol kas neplanuoja.

Prekybos tinklo „Maxima“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė komentare Eltai nurodė, kad darbo laikas nuo lapkričio 7 dienos trumpinamas ir laikinai keičiasi 27 parduotuvėse.

Pasak jos, laikinai nauju grafiku dirbs penkios parduotuvės Vilniuje, dvi Marijampolėje esančios parduotuvės bei kai kurios parduotuvės Alytuje, Dauguose, Druskininkuose, Viečiūnuose, Kėdainiuose, Rokiškyje, Radviliškyje, Joniškyje, Kupiškyje, Pasvalyje, Biržuose, Vabalninke, Aukštadvaryje, Molėtuose, Švenčionyse, Širvintose, Palangoje, Šventojoje, Priekulėje ir Šilutėje.

„Šį sprendimą priėmėme, atsižvelgdami į dėl COVID–19 pandemijos pasikeitusius pirkėjų poreikius ir mažindami darbo krūvį savo darbuotojams, įvertindami galimas rizikas dėl vis sparčiau plintančios COVID–19 infekcijos. Stebime situaciją ir, esant poreikiui, darbo laikas bus toliau koreguojamas tam tikrose Lietuvos savivaldybėse arba atskirose mūsų parduotuvėse“, – komentare Eltai nurodė E. Dapkienė.

Prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis Eltai sakė, kad trumpinti darbo laiko tinklo parduotuvėse kol kas neplanuojama.

Tuo metu pirkėjų srautai parduotuvėse ribojami nuo antradienio.

„Nuo antradienio tai taikoma tokiu būdu – padedama tiek krepšelių ir vežimėlių, kiek žmonių gali būti prekybos salėje, ir uždrausta be krepšių ar vežimėlių pirkėjams būti prekybos salėje. Tai jei daugiau žmonių bus, tai turės palaukti, kol tie vežimėliai ar krepšiai atsiras“, – sakė D. Ryliškis.

Prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Renata Keršienė Eltai sakė, kad šiuo metu nuspręsta trumpinti tik prekybos ir pramogų centre „Panorama” esančios „Rimi“ parduotuvės darbo laiką.

„Ir pastarosiomis dienomis, ir karantinui prasidėjus stebėsime, kaip srautai pasiskirstys. Šiam momentui nuspręsta, kad trumpinsime prekybos centre „Panorama“ esančios „Rimi“ darbo laiką“, – Eltai sakė ji.

Pasak jos, pirkėjų srautų ribojimas, kuris buvo taikomas tų miestų, kuriuose paskelbtas lokalus karantinas parduotuvėse, bus išplėstas į visas tinklo parduotuves.

Prekybos tinklas „Iki“ taip pat kol kas neplanuoja trumpinti darbo laiko. Anot tinklo komunikacijos vadovės Vaidos Budrienės, pirkėjai elgiasi atsakingai.

„(...) Matome iš savo pirkėjų, kad jie elgiasi labai atsakingai, naudoja apsaugos priemones, taip pat laikosi atstumų. (...) Kiek žinau situaciją, nėra didelių eilių, spūsčių parduotuvėse“, – sakė V. Budrienė.

„Lidl Lietuva“ atstovė ryšiams su visuomene Lina Skersytė nurodė, kad tinklo parduotuvėse trumpinti darbo laiko taip pat neplanuojama.

„Šiuo metu parduotuvių darbo laiko trumpinti neplanuojame. Prireikus, parduotuvėse yra reguliuojami pirkėjų srautai, siekiant užtikrinti 10 kv. metrų vienam pirkėjui”, – informavo L. Skersytė.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gražina

Gražina portretas
Kodėl dabar nevalomos vežimėlių rankenos?

Ko siekiama?

Ko siekiama? portretas
trumpinant laiką intensyvėja pirkėjų srautai ir užsikrėtimo tikimybė.
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių