Atskleistos priežastys prastam darnumo vertinimui valstybės valdomose įmonėse

Naujausiais gerojo valdymo indekso duomenimis, prasčiausiai iš visų Lietuvos valstybės valdomų įmonių (VVĮ) veiklos aspektų įvertintas darnumas. Šis kriterijus nurodė, kad tik kelios didelės Lietuvos VVĮ viešino su socialine atsakomybe susijusią informaciją.

Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje įgyvendinamo „Kurk Lietuvai“ projekto metu parengtas tyrimas atskleidė prasto įmonių pasirodymo darnumo vertinimuose priežastis.

Atsakant į klausimą, kas galėtų paskatinti ir padėti VVĮ aktyviau taikyti socialinę atsakomybę, dauguma pateikė vienodą atsakymą – gerieji pavyzdžiai valstybės valdomų įmonių kontekste. Pasak įmonių vadovų, būtent dalijimasis tiek gerosiomis, tiek blogosiomis praktikomis galėtų suteikti stipresnę paskatą ir būtinas žinias įmonėms keistis.

8 iš 19 kalbintų įmonių yra patvirtinusios darnumo strategijas, kuriomis įsipareigoja elgtis atsakingai visuomenės, darbuotojų ar gamtos atžvilgiu. Tačiau ne visos valstybės valdomos įmonės supranta socialinę atsakomybę kaip racionalų verslo sprendimą.

Dažniausiai išskirtos keturios prioritetinės socialinės atsakomybės taikymo sritys – darbuotojų pasitenkinimas, aplinkosauga, santykiai su visuomene ir vietine bendruomene bei skaidrumas.

„Keletas įmonių savanoriškai suteikia darbuotojams papildomą sveikatos draudimą, bendradarbiauja su profsąjungomis, užtikrina lankstaus darbo grafiko galimybes. Nors kitos socialinės atsakomybės sritys kiek mažiau išvystytos, matomas itin didelis susirūpinimas darbuotojais“, – pranešime cituojama tyrimo bendraautorė projektų vadovė programai „Kurk Lietuvai“ Agnė Buraitytė.

Paklaustos apie iššūkius socialinės atsakomybės diegimui, VVĮ teigė, kad trūksta vidinės komunikacijos apie jos teikiamą naudą, ne visi darbuotojai linkę keistis, o visuomenė kartais žiūri neigiamai į bandymą daryti daugiau nei „parašyta”. Aktyvų darnumo siekį įmonėse stabdo ir tokios priežastys kaip kompetencijų ir žmogiškųjų išteklių trūkumas, taip pat patiriamas didelis administracinis krūvis, vidinės pertvarkos ar pasikeitusi vadovybė.

Gerojo valdymo indekso 2018 m. vertinimas pasirodys rudenį. Kaip ELTA jau rašė, neseniai pasirodęs 2019 m. septyniolikos Jungtinių Tautų (JT) Darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo vertinimas parodė, kad Lietuvos situacija nuo praeitų metų nepagerėjo. Pagal tikslų įgyvendinimą Lietuva ženkliai atsilieka nuo kaimynių, o ES yra tik 23-ia iš 28 šalių.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių