DNB bankas vėl mokės palūkanas už indėlius

 • Teksto dydis:

DNB bankas nuo sausio 3 dienos visiems klientams, sudariusiems 12 mėnesių ir ilgesnio termino sutartis pradeda mokėti palūkanas už indėlius, laikomus eurais, JAV doleriais ir Norvegijos kronomis.

Tokį sprendimą bankas priėmė, reaguodamas į gerėjančias makroekonomines prognozes.

JAV Federalinis rezervo bankas, reaguodamas į stiprėjančius infliacijos lūkesčius ir gerėjančią situaciją darbo rinkoje, palūkanų normą rinkos dalyviams padidino 2016 metų gruodį, ko rinkų dalyviai ir tikėjosi. Tuo tarpu Europos centrinis bankas pakeitė kiekybinio skatinimo politiką, nusprendęs sumažinti per mėnesį superkamų obligacijų kiekį nuo 80 iki 60 mlrd. eurų per mėnesį. Dauguma investuotojų tikėjosi, kad kiekybinio skatinimo programos tempas bus sumažintas, tačiau dėl prailginto termino, į euro zonos ekonomiką bus įlieta 540 mlrd. eurų daugiau. ECB teigia, kad sprendimą lėmė pagerėjusios euro zonos infliacijos ir ūkio augimo prognozės.

Nedrįsčiau teigti, kad nulinių ar net neigiamų palūkanų era baigėsi, tačiau svarbiausios rinkų institucijos siunčia nedviprasmišką žinutę – ekonominė situacija gerėja, todėl dirbtinio pinigų apyvartumo skatinimo tempas turėtų mažėti.

„Nedrįsčiau teigti, kad nulinių ar net neigiamų palūkanų era baigėsi, tačiau svarbiausios rinkų institucijos siunčia nedviprasmišką žinutę – ekonominė situacija gerėja, todėl dirbtinio pinigų apyvartumo skatinimo tempas turėtų mažėti. Bankų klientams tai gera naujiena – nepaisant vis dar labai nedidelio fiksuotas palūkanas mokančių instrumentų pajamingumo, terminuotieji indėliai atsispiria nuo dugno ir vėl tampa patrauklesniu taupymo įrankiu. Atsižvelgdami į savo klientų poreikius, nusprendėme reaguoti nedelsiant“, – sakė DNB Taupymo ir investavimo paslaugų departamento vadovas Rolandas Juteika.

DNB klientams už 12 mėnesių ir ilgesnio laikotarpio indėlius eurais bus mokamos 0,1 proc. metinės palūkanos, tuo tarpu JAV doleriais už 12-23 mėnesių termino indėlį bus mokamos 0,5 proc., už 24-35 – 0,7 proc., už 36-47 – 0,8 proc., o už 48-59 mėnesių indėlį – 0,9 proc. metinės palūkanos. Už 12 mėnesių ir ilgesnio termino indėlį Norvegijos kronomis bus mokamos 0,8 proc. metinės palūkanos. DNB klientams, pasidėjusiems terminuotą indėlį internetu, bus mokamos papildomos 0,05 proc. palūkanos.


Šiame straipsnyje: dnb bankasindėliaipalūkanos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Na

Na portretas
taip, tikrai milžiniški pinigai. Juokinga ir dar 12mėn. negali pasiimti,arba pasiimti be palūkanų. Paskui sugalvos vėl, kaip buvo prieš berods porą metų,kad laikei laikei ir reikėjo sumokėt atsiėmimo mokestį. Na geriausiu atveju persivest į kortelę, bet imant daugiau nei 500 per mėn.nemažai atskaičiuoja. Viso to pasekoje žmogus priverstas pirkt is kortelės, bet jei reikia butent grynais, gaunasi nemažas nuostolis. Dar ir keliauji į bankomatą kasdien.

joo

joo portretas
t.y. po metu is1000eu, pataps 1001eu?, o kiek reiks sumoket to abonntinio saskaitos aptarnavimo mokescio?

Kęstas

Kęstas portretas
Kodėl skandinavų bankai turi kasdien nešioti liberalui Steponavičiui džiuvėsius? Nes liberalas Steponavičius, būdamas ministru, davė skandinavų bankams uždirbti be rizikos. Atsimenate kapitalizmo dėsnį: kuo didesnė rizika, tuo daugiau gali uždirbti iš investicijos ar paskolos. Liberalui Steponavičiui šis kapitalizmo dėsnis neveikia: visą riziką už paskolas studentams Steponavičius atidavė Lietuvos valstybei (man ir tau per mokesčius). Visą pelną Steponavičius atidavė skandinavų bankams. Už dyką? Steponavičius yra specialusis liudytojas Masiulio byloje. Tai reiškia, kad yra pakankamai duomenų, jog Steponavičius padarė nusikaltimą, deja, nepakanka kolkas įrodymų, kad Steponavičių nuteisti. Aišku, kad Steponavičius, kaip lapė, gerai užžarsto pėdsakus, bet nieko niekam už dyką neatiduoda, nebūkite naivūs. Skandalo liberalų gretose nagrinėjimas dar tik įsibėgėja, kalėjimas Steponavičiui ne už kalnų. O ką darysime su skandinavų bankais? Daugiau apie tai, guglinant žodžius: mokslas-studijos-
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių