Dėl ES sankcijų uždarytos sanatorijos „Belorus“ darbuotojai rengia protesto akciją

 • Teksto dydis:

Dėl Europos Sąjungos (ES) sankcijų Minsko režimui uždarytos Druskininkuose esančios sanatorijos „Belorus“ darbuotojai ketvirtadienį rengia protesto akciją.

Planuojama, kad šimto automobilių kolona pajudės nuo Parko tilto, važiuos pro sanatoriją, taip pat M. K. Čiurlionio gatve, tuomet pro sanatorijai priklausantį daugiabutį Gardino gatvėje ir pro „Swedbank“ Druskininkų skyrių.

„Darbuotojų pozicija bus išreikšta ant automobilių bei sanatorijai priklausančio daugiabučio namo balkonų pakabintais plakatais. Dar vienas plakatas bus prie „Swedbank“ Druskininkų skyriaus“, – pranešė sanatorijos „Belorus“ Darbo tarybos pirmininkas Vladislavas Šaruckis.

Tai antra sanatorijos darbuotojų protesto akcija, pirmoji vyko sausio 12 dieną.

„Jau antras mėnuo sanatorijos „Belorus“ darbuotojai gyvena nežinioje dėl savo ateities, o 35 šeimos kasdien su nerimu keliasi žinodamos, kad bet kada gali būti atjungta elektra, šildymas, o jie patys turės išeiti į gatvę su nepilnamečiais vaikais“, – pranešime teigia V. Šaruckis.

Anot jo, įstaigai nėra pateiktas joks teisės aktais pagrįstas dokumentas dėl sankcijų pritaikymo pagrįstumo.

„Belorus“ atvejis yra pirmasis Lietuvos istorijoje, kai šalyje veikiančiai įstaigai pritaikomos tarptautinės sankcijos. Jas pritaikius, gruodžio viduryje bankas „Swedbank“ įšaldė sanatorijos sąskaitas.

Registrų centro duomenimis, sanatorija „Belorus“ priklauso Baltarusijos prezidento reikalų valdybai, o ji tiesiogiai pavaldi Aliaksandrui Lukašenkai.

ES 2020 metų pabaigoje įvedė sankcijas Vyriausiajai ūkio valdybai (GHU), kuri yra tiesiogiai pavaldi Baltarusijos prezidento reikalų valdybai.

Lietuvos užimtumo tarnyba trečiadienį pranešė nutraukianti subsidijų už prastovas mokėjimą beveik 400 Druskininkuose veikiančios Baltarusijos valstybinės sanatorijos „Belorus“ darbuotojų – jiems bus mokamos vienkartinės sankcijų taikymo išmokos ir teikiama pagalba įsidarbinant kitur.

Užimtumo tarnyba tvirtina parengusi planą dėl 393 įstaigos darbuotojų, iš kurių 133 medikai, kad jie kuo sklandžiau pereitų į darbo rinką.

Sanatorijoje „Belorus“ dirba apie 350 Lietuvos piliečių, likusieji yra baltarusiai.NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Gerai. Lietuvos smogikams bus malonu pasaudyti i protestuotojus. Jau paruosti net 6 policijos ir smogiku ekipazai. Teisejai irgi trina rankas - pasipelnys tampydami po teismus. Demokratija NELEIS kazkokiems tai atmatoms kelti riauses ir sukilimus.

Patarimas

Patarimas portretas
Turiu pasiūlymą: Gudija atveža grynus pinigus, išmoka sanatorijos darbuotojams algas, sumoka mokesčius ir problemos kaip nelikę. Kas trukdo?

Čiubaka

Čiubaka portretas
šitas atvejis tik dar kartą parodo, kad valdžiai visiškai nusispjaut ant Lietuvos piliečių. Kaip vienas padla iš URK išsireiškė - patys kalti
VISI KOMENTARAI 8
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių