„City Service“ įmonėms – milijono eurų bauda už slapta ištrintus duomenis

Pastatų priežiūros grupei „City Service“ ir jai priklausančioms bendrovėms „Būsto aplinka“ ir „Mano būsto priežiūra“ Konkurencijos taryba skyrė 1,074 mln. eurų baudą už tai, kad jos, pasak institucijos, kliudė įgaliotiems pareigūnams atlikti patikrinimą ir gauti tyrimui reikalingus dokumentus.

Kaip nurodo institucija, 2017-ųjų gruodį Konkurencijos tarybos įgalioti pareigūnai, vykdydami tyrimą dėl galimo konkurenciją ribojančio susitarimo viešuosiuose pirkimuose, atvyko į bendrovę „Būsto aplinka“ (tuo metu vadinosi „Mano aplinka“) atlikti patikrinimą. Institucijos pareigūnai, kaip teigiama pranešime, nurodė darbuotojams suteikti prieigą prie įmonės naudojamo el. pašto serverio, kad galėtų peržiūrėti tyrimui reikalingus dokumentus, tačiau prieiga daugiau kaip dvi valandas nebuvo suteikta.

Tokiais veiksmais įmonės atstovai, pasak Konkurencijos tarybos, užkirto kelią institucijos ekspertams tinkamai atlikti patikrinimą.

Konkurencijos taryba, atlikusi tyrimą dėl tokių kliudymo veiksmų, nustatė, kad per tą laiką, kol nebuvo suteikta prieiga, informacija serveryje buvo trinta – jame liko keliolika kartų mažiau informacijos, nei pareigūnams pavyko užfiksuoti vieno iš trijų tikrintų asmenų kompiuteryje, rastame įmonės „Būsto aplinka“ patalpose. Bendrovės vadovą, kuris patikrinimo metu buvo išvykęs, institucijos pareigūnai įpareigojo netrinti, nemodifikuoti ir kitaip nekeisti informacijos, esančios jo kompiuteryje. Tačiau vėliau jame buvo panaudota speciali programa, skirta naikinti failus, dokumentus ir kitus aplankus be atkūrimo galimybės, nurodo institucija.

„Neatmetame galimybės, kad būtent dėl tokių kliudymo veiksmų, kai buvo trinama, modifikuojama, kitaip keičiama įgaliotų pareigūnų prašoma pateikti informacija, tyrimą dėl galimo konkurenciją ribojančio susitarimo teko nutraukti neradus tokio susitarimo įrodymų. Tačiau pastarasis faktas neleidžia verslo atstovams išvengti atsakomybės“, – pranešime teigia Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja Dina Lurje.

Institucijos teigimu, kadangi kliudymo veiksmus „Būsto aplinkos“ darbuotojai atliko tarpininkaujant „Mano būsto priežiūros“ darbuotojams, be to, abi įmonės sudaro vieną ekonominį vienetą konkurencijos teisės prasme, institucija už Konkurencijos įstatymo pažeidimą bendrovėms skyrė solidarią 1,074 mln. eurų dydžio baudą.

Konkurencijos tarybos nutarimas per 20 dienų nuo jo paskelbimo institucijos interneto svetainėje dienos gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos administraciniam teismui.NAUJAUSI KOMENTARAI

Jonas

Jonas portretas
Servisai servisais , o virš daugelio daugiabučių namų ir kitų pastatų likę ištiesti radijo taško laidai. Ilgą laiką žmonės buvo mulkinami ir renkamas mokestis už tai kad turi namuose tą rozetę. Mokestis mažiukas, niekas nekreipė dėmesio mokėjo , bet padauginus iš abonentų skaičiaus ir laikotarpio susidarė milžiniška suma. Mokesčių ir radijo taško neliko. Bet pasekmės liko . Tarp namų išvedžioti laidai , styro metaliniai laikikliai kokių 4-5 metrų. Visa šita infrastrūktūra -puiki priemonė pritraukti žaibui ir sudeginti elektroniką tame name. Aš kreipausi į City servis - jeigu apsiėmėte prižiūrėti namą -tai ir sutvarkykite tai arba išreikalaukite tai atlikti iš tų ,pas ką nusėdo pinigai. Man buvo atsakyta - mokėk papildomai. O, atrodo ,tie pinigai ir padejo užaugti gyventojų intereso vagims, straipsnyje paminėtiems servisams. Taigi , apsidairykite ir nuolankiai melskitės gal žaibas netrenks. Arba ramiai miegokite paruošę piniginę.

Tui

Tui portretas
Lengva vapėt eikit lauk..buvo norinčių įsteigt bendrijas..jie piestu stojasi ir teismais gradina kad tik neišeitų žmonės

To Šarūnas

To Šarūnas portretas
Apgailėtina atsiplaudinėti komentarais :) . Mokėsit tą milijoną kaip dideli.
VISI KOMENTARAI 18
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių