Atnaujintų daugiabučių gyventojai šildymo sezonus sutinka su šypsenomis

 • Teksto dydis:

Daugiau nei pusšimčio daugiabučių namų, kuriuos padėjo renovuoti „Mano BŪSTAS“, gyventojai į rekordiškai brangų šildymo sezoną gali numoti ranka. Jų sąskaitos už šildymą, lyginant su neatnaujintais namais, sumažėjo net iki 70 proc. Skaičiuojama, kad tokių laimingųjų kitąmet uostamiestyje bus dvigubai daugiau.

Specialistai vieningi – kompleksinis daugiabučio modernizavimas yra vienintelis būdas išvengti didelių sąskaitų už šildymą ir ragina gyventojus nedelsti. Renovavus daugiabutį tenka ne tik mažiau mokėti už šildymą – žymiai išauga būsto vertė bei gyvenimo jame kokybė. Skaičiuojama, kad atnaujinus seną daugiabutį namą sutaupoma apie 50–70 proc. iki renovacijos suvartojamo šilumos kiekio.

Procesas įsibėgėjo

Daugiabučių namų modernizavimo procesus administruojantis „Mano BŪSTAS“ gerovę, komfortą ir didesnę turto vertę Klaipėdoje jau suteikė 53 renovuotų namų gyventojams arba 4 079 namų ūkiams. Džiugina ir kitas rodiklis – įmonė uostamiestyje šiuo metu vykdo dar 50 daugiabučių renovacijos projektus, o kitąmet planuoja pradėti dar 15.

Šie skaičiai rodo, kad gyventojai vis labiau ieško būdų, kaip ištrūkti iš brangių energijos resursų pinklių ir nemokėti už šildymą reikšmingų sumų.

„Žvėriškai augant energijos resursų kainomis mažiausią įtampą šildymo sezonu jaučia būtent renovuotų daugiabučių namų gyventojai – jų sąskaitos už šildymą buvo ir, matyt, visada bus gerokai mažesnės. Be to, atnaujintas namas džiugina ne tik gyventojų kišenę, bet ir augina viso pastato ir jame esančių butų finansinę vertę, pastebimai prisideda prie švaresnės bei tvaresnės aplinkos puoselėjimo, mažina klimato kaitos grėsmes“, – renovacijos naudą nusakė „Mano BŪSTO“ Renovacijų ir projektavimo grupės vadovė Vida Naudžiūnienė.

Ragina nebijoti

Renovacija – ganėtinai sudėtingas ir kompleksiškas projektas, tačiau V.Naudžiūnienė patarė apie modernizaciją galvojantiems gyventojams nesivadovauti stereotipais ir nebijoti žengti pirmojo žingsnio. „Mano BŪSTO“ atstovė sakė, kad namo administratorius padeda sužiūrėti kiekvieną detalę: nuo dokumentų parengimo namo renovacijos projektui įgyvendinti ir valstybės paramai gauti iki patikimų darbų rangovų parinkimo bei darbų kokybės kontrolės.

„Užtikriname sklandų daugiabučio namo atnaujinimo procesą nuo pradžios iki pabaigos“, – pabrėžė V. Naudžiūnienė. 

„Mano BŪSTO“ nuotr.

Rezultatas atperka pastangas

Apsisprendusiems dėl renovacijos gyventojams namo administratorius visų pirma teikia pasiūlymus dėl energiją taupančių sprendimų įgyvendinimo ir organizuoja investicijų plano sudarymą.

Atnaujinimo darbai pradedami tik gyventojams aptarus ir patvirtinus investicijų planą.

Vieno daugiabučio atnaujinimas vidutiniškai trunka apie 36 mėnesius. „Renovacijos rezultatas atperka netrumpą laukimo laikotarpį – gyventojai džiaugiasi ne tik galimybe sutaupyti, bet ir gražesniais, šviesesniais namais“, – atkreipė dėmesį „Mano BŪSTO“ Renovacijų ir projektavimo grupės vadovė.

Įmonė nuo 2015 m. įgyvendino beveik 200 renovacijos projektų ir pagal šį skaičių yra lyderė iš visų tokias paslaugas teikiančių privačių įmonių Lietuvoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Sigitas

Sigitas portretas
Kas iš to kad kainos už šildymą žymai sumažėjo, negu kad pas ne renovuotus namus. Todėl greičiausiai dabar yra skleidžiama toji propogandinė reklama, kad kiti daugiabučiai kulversčiai pultu į renovavimo programos virtinę. Todėl tas teiginys, kad Sąskaitos už šildymą, lyginant su neatnaujintais namais, sumažėjo net iki 70 proc., tai dar nereiškia kad palūkanos neva ryškiai sumažėjo. Na o tas "Mano būstas" jau geriau ir atsakingai tvarkytu savo aptanaujamus namus, o ne sėdėdami Vilniuje skleistu čia tą reklaminę propogandą.

"Renovuotas Vyturio"

"Renovuotas Vyturio" portretas
Gyvenam renovuotame name, butas beveik 80kv.m., renovacijos paskola apie 70-80 eur/mėn. + šildymo sąskaita apie 50 eur/mėn. Kambariuose turime 19-21 laipsn.(geriausiu atveju), reguliatoriai atsukti ant 3-4 padalos. Namie vaikštom su vilnos kojinėmis ir pora megztinių. Tai štai, kokia puiki renovacijos esmė. Ir kur kreiptis dėl tokios neteisybės. Pirmininkei "užkliuvo" mūsų grindys (laminatas, ne parketas, vadinasi, šalta; ilgos užuolaidos, vadinasi, nepraleidžia šilumos). Ar čia normalu? Nafik, tokias renovacijas.

Vel

Vel portretas
Eilinis žmonių kvailinimas.
VISI KOMENTARAI 30
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių