APVA informuoja apie planuojamas daugiabučių renovacijos finansavimo sąlygas

Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) dalijasi puikia naujiena – Viešųjų investicijų plėtros agentūra (VIPA) pradeda įgyvendinti 2021–2027 m. investicijų programą daugiabučių modernizavimo srityje atnaujindama finansines priemones naujo laikotarpio lėšomis. Ką tai reiškia?

Nors Daugiabučių namų atnaujinimo (modernizavimo) programa įgyvendinama ne vienus metus, gyventojai vis dar nerimauja dėl paskolos daugiabučiui atnaujinti – supratimas, kad reikės ją grąžinti, yra tarsi kliūtis, trukdanti rinktis renovaciją ir žengti kokybiškesnio gyvenimo link. Vis dėlto tikimasi, kad

VIPA finansinis įsitraukimas padės procesus paspartinti.

„Finansavimo sąlygose numatyta, kad paskolų metinė palūkanų norma neviršys 3 proc. 20 metų laikotarpiui. Svarbu paminėti, kad šios sąlygos yra lengvatinės kreditavimo sąlygos – joms netaikomi jokie sutarčių pasirašymo, administravimo, išankstinio kredito grąžinimo, paskolos išmokėjimo ir kitokie mokesčiai. Taip pat gyventojai galės atidėti ir palūkanas, t. y. jeigu jie jau pradėjo įgyvendinti projektą, yra pasirašyta rangos darbų sutartis, pradedami apmokėjimai už rangos darbus, paskolos įmokų mokėjimai gali būti atidėti. Juos reikėtų pradėti mokėti, kai daugiabutis jau yra atnaujintas ir yra gauta valstybės parama“, – pasakoja APVA Pastatų energinio taupumo departamento direktorė Gintarė Burbienė.

Gyventojams papildomai yra numatyta 30 proc. dydžio subsidija, ją suteikus atitinkamai mažėja ir paskolos dydis. Sąlygose numatoma, kad paskola ar jos dalis gali būti grąžinta anksčiau nustatyto laiko, netaikant papildomų mokesčių.

Taip pat APVA praneša, kad Europos investicijų banko (EIB) valdomas ES modernizavimo fondas daugiabučiams atnaujinti Lietuvoje skirs 58 mln. eurų. Tai leis atnaujinti kelis šimtus daugiabučių visoje šalyje ir sutaupyti apie 20 tūkst. MWh energijos ir beveik 5 tūkst. t CO² per metus. Finansavimas bus skiriamas tik B arba aukštesnę energinio naudingumo klasę pasiekusiems projektams.

Pranašumų tik daugėja

VIPA generalinis direktorius Gvidas Dargužas teigia, kad tai tik dalis pranašumų – sąlygose nurodyta, jog gyventojams nereikės įkeisti buto, nes paskola yra susiejama su konkrečiu būstu. Vadinasi, jeigu keičiasi buto savininkas, tolesnis įsipareigojimas mokėti paskolą pereina naujam savininkui.

„Svarbu paminėti ir tai, kad finansavimas nuo šiol bus teikiamas tik projektams, kurie po atnaujinimo pasieks B arba A energinio efektyvumo klasę. 192 mln. eurų – būtent tokia yra LR aplinkos ministerijos skiriama finansavimo lėšų suma, su kuria startuosime, nes nuo kitų metų įtraukiamos ir tarptautinių įstaigų lėšos, ir mūsų pritrauktos investicijos. Iš viso per 7 metus planuojame beveik 1 mlrd. eurų, t. y. 980 mln. eurų investicijų daugiabučiams atnaujinti“, – teigia G. Dargužas.

Dėl valstybės paramos daugiabučių atnaujinimo projektų administratoriai turi kreiptis į APVA ir suderinti investicinius projektus, o tada gali kreiptis į VIPA dėl paskolos.

Nepraleiskite galiojančių kvietimų

„Svarbu akcentuoti, kad VIPA paskelbtos finansavimo sąlygos dėl lengvatinių kreditų teikimo daugiabučiams namams atnaujinti taikomos ne tik praėjusių metų pabaigoje skelbtam kvietimui, bet ir šių metų vasario 22 d. paskelbtam A klasės kvietimui. Todėl raginame visus suskubti ir pasinaudoti galimybėmis atnaujinti savo daugiabutį namą, siekiant aukštesnių energinio efektyvumo rodiklių“, – teigia G. Burbienė.

Taip pat praėjusių metų pabaigoje paskelbtas kvietimas teikti paraiškas seniems daugiabučiams atnaujinti pratęstas iki š. m. gegužės 31 d. Gyventojai, norintys gauti paramą, projekto metu turės pasiekti B ir aukštesnę pastato energinio naudingumo klasę.

Daugiau informacijos apie daugiabučių modernizavimo programą ir sąlygas rasite APVA

tinklalapyje https://modernizuok.apva.lt/.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių