„Agrokoncernas“ prašo prezidentės ir premjero įvertinti L. Linkevičiaus veiksmus

„Valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui priklausantis „Agrokoncernas“ prašo prezidentės ir premjero įvertinti užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus veiksmus, kai šis inicijavo kreipimąsi į prokurorus dėl galimų koncerno ryšių su Rusijos oligarchu Arkadijumi Rotenbergu.

Koncerno teigimu, tokie Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovo sprendimai yra politizuoti ir kenkiantys įmonės reputacijai.

„Agrokoncernas“, nesulaukęs paaiškinimų dėl Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus poelgio įmonės atžvilgiu, nepraranda vilties sužinoti pagrindinių šalies institucijų poziciją, ar valstybės pareigūnas turi teisę selektyviai išskirti vieną privačią bendrovę ir dėl tos bendrovės kreiptis į teisėsaugos instituciją bei šią informaciją skelbti viešai, kai yra žinoma, kad analogiška veikla užsiima ir kitos bendrovės“, – rašoma ketvirtadienį išplatintame koncerno vadovo Edgaro Šakio pranešime. 

„Agrokoncernas“ iš tarpininko Dubajuje perka Rusijos bendrovės „Minudobreniya“ trąšas. Daugiau kaip 80 proc. šios įmonės akcijų priklauso A. Rotenbergui – jam dėl artimų ryšių su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu nuo 2014 metų taikomos tarptautinės sankcijos, tačiau pačios „Minudobreniya“ įmonių, kurioms taikomos sankcijos, sąraše nėra.

LRT Tyrimų skyrius yra gavęs Europos Komisijos išaiškinimą, kad automatiškai sankcijos taikomos ir toms bendrovėms, kuriose daugiau kaip pusė akcijų priklauso asmenims iš „juodojo sąrašo“. Anot LRT kalbintų teisininkų, tai reiškia, kad sankcijos gali būti taikomos ir „Minudobreniya“.

Užsienio reikalų ministras L. Linkevičius anksčiau BNS sakė, kad į prokurorus kreiptasi, kad būtų atliktas tyrimas ir išaiškinta, ar pažeidžiamos ES ekonominės ir kitokios sankcijos tada, kai Lietuvos įmonė bendradarbiauja su Rusijos bendrove, kuri į tokį sąrašą nepatenka, tačiau jos savininkui tokios sankcijos taikomos.

„Agrokoncernas“ teigia, kad Lietuvos ir Europos Sąjungos rinkoje veikia bent kelios dešimtys bendrovių, kurios pirko minimoje gamykloje pagamintas trąšas, taip pat sako, kad jokia valstybės institucija į bendrovę nesikreipė su prašymu pateikti kokius nors duomenis ar paaiškinimus.

Be to, koncerno vadovas sako pasigedęs teisinių motyvų, kuriais grindžiamas URM kreipimasis į Generalinę prokuratūrą.

„Tokie Užsienio reikalų ministro pareiškimai stebina ir patvirtina „Agrokoncerno“ nuogąstavimus, kad politikai, naudodamiesi valstybės institucijoms suteiktais įgalinimais, sąmoningai kenkia „Agrokoncerno“ reputacijai ir veiklai“, – rašoma įmonės pranešime.

URM yra rekomendavusi Lietuvos įmonėms susilaikyti nuo verslo ryšių palaikymo su įmonėmis, kurių savininkai yra „juoduosiuose sąrašuose“.

Ikiteisminis tyrimas gresia iki 10 įmonių

Teisėsauga sako sprendžianti, ar pradėti ikiteisminį tyrimą dėl maždaug dešimties įmonių, pirkusių Rusijos įmonės „Minudobreniya“ trąšas ir taip galbūt pažeidusių Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai politiką.

„Tai yra pateiktos medžiagos nagrinėjimo stadija. Procesinis sprendimas, ar pradėti ikiteisminį tyrimą, nėra pradėtas. Nagrinėjimo metu vertinama iki dešimties įmonių veikla“, – BNS ketvirtadienį sakė Generalinės prokuratūros atstovė spaudai Elena Martinonienė.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
EH: "LRT Tyrimų skyrius yra gavęs Europos Komisijos išaiškinimą, kad automatiškai sankcijos taikomos ir toms bendrovėms, kuriose daugiau kaip pusė akcijų priklauso asmenims iš „juodojo sąrašo“. Anot LRT kalbintų teisininkų, tai reiškia, kad sankcijos gali būti taikomos ir „Minudobreniya“..." - sąvoka 'gali būt' teisiškai yra NIEKINĖ, na o EK 'išaiškinimas' - KAS tai, laisvos kūrybos rašinėlis, ar - konkrečiais įstatymais ir nurodymais (kokiais?) grįstas dokumentas?

na kaip. galima. vertint.

na kaip. galima. vertint. portretas
idioto. lietuviu. valstybes. ir. tautos. prieso. veika. ???

puiku

puiku portretas
labai daug šansų kad išsiaiškins ka Komsorgas iki šiol dirba savo jaunystės laikų vadams
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių