- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Lietuvos nekilnojamojo turto agentūrų asociacija (LNTAA) ir 20 iš 39-ių nekilnojamojo turto bendrovių, pernai gruodį nubaustų už draudžiamą susitarimą, teismui apskundė Konkurencijos tarybos pernai gruodį joms skirtas baudas.
Vilniaus apygardos administracinio teismo atstovas Audris Kutrevičius BNS pranešė, kad iki pirmadienio vakaro skundus pateikė asociacija, įmonės „Ober-Haus nekilnojamas turtas“, „Inreal“, „Apus turtas“, „NTA 21 Amžius“, „Etapas“, „Citus“, „Proreal Invest“, „Renatos namai“, „Juda NT“, „Lendor Estate“, „Augida“, „Resolution LT“, „Reon“, „Centro kubas–Nekilnojamasis turtas“, „Ontex“, „ES Investment“, „Capital Realty“ „Rebesta“, „NT Savas Būstas“ ir „Vilniaus turtas“.
Asociacijos direktorė Inga Andriulevičienė pirmadienį BNS Plius sakė, kad organizacija nesutinka su Konkurencijos tarybos sprendimu – pasak jos, sprendimas ir baudos yra nelogiškos, todėl teismo prašoma jį panaikinti: „Tikrai nebuvo siekta jokios konkurencijos riboti ir mes niekam žalos nepadarėme“.
Didžiausią – 450,6 tūkst. eurų – baudą gavusios „Ober-Haus“ generalinis direktorius Audrius Šapoka taip pat sakė, jog įmonė kategoriškai nesutinka su tarybos sprendimu ir bauda.
69,9 tūkst. eurų baudą gavusios bendrovės „Capital Realty“ vadovas Dmitrijus Semionovas tikino, kad asociacija į Konkurencijos tarybą kreipėsi jos narių iniciatyva norėdama gauti konsultaciją, o vietoj jos gavo pradėtą tyrimą.
Manome, kad Konkurencijos taryba pati pažeidė įstatymą, neatsakydama į oficialų ūkio subjekto kreipimąsi.
„Manome, kad Konkurencijos taryba pati pažeidė įstatymą, neatsakydama į oficialų ūkio subjekto kreipimąsi. Atsakymo negavome iki šiol. Ruošiant LNTAA etikos kodeksą nebuvo siekiama riboti konkurenciją, o priešingai – siekiama skaidrinti brokerių veiklą, gerinti profesijos reputaciją ir tuo pačiu paslaugų klientams kokybę“, – BVNS Plius aiškino D. Semionovas.
Anot jo, tarybos nustatyti pažeidimai faktiškai negalėjo būti įgyvendinami, nes brokeriai yra biurų verslo partneriai, kurie visada patys priima sprendimus, kur dirbti.
„Visą Konkurencijos tarybos vertinamą laikotarpį brokerių kaita vyko taip pat aktyviai, kaip ir iki tol. Tiek prie „Capital“ prisijungė, tiek išėjo ne dešimtys, o šimtai brokerių. Tad jokio poveikio konkurencijai nebuvo ir negalėjo būti. Negavome nė vieno brokerio nusiskundimo, kad jo galimybės rinktis kitą kompaniją buvo kažkaip apribotos“, – BNS Plius sakė D. Semionovas.
Jo teigimu, brokerių veikla Lietuvoje vis dar nėra reglamentuojama, todėl LNTAA narių priimtas Etikos kodeksas buvo puiki iniciatyva ir būdas įvesti bent šiek tiek tvarkos ir skaidrumo šioje rinkoje.
Beveik 125 tūkst. eurų baudą gavusios bendrovės „Inreal“ direktorius Andrius Anusauskas BNS Plius sakė manantis, jog LNTAA ir jos nariams negali būti taikoma atsakomybė už veiksmus, kurie tuo metu nebuvo neteisėti.
Konkurencijos taryba gruodžio pabaigoje asociacijai ir 39 jos narėms už susitarimą nevilioti vienos kitų klientų bei brokerių skyrė 969 tūkst. eurų baudų. Anot KT, tokiu susitarimu buvo apribota konkurencija.
Taryba nurodė, kad 2015 metais LNTAA narių priimtame Etikos kodekse buvo nuostata, jog NT specialistai turėjo vengti tiesioginio bendravimo su kitų asociacijai priklausančių agentūrų brokerių klientais siekiant išvengti konkurencijos, kad neprarastų klientų, su kuriais yra sudarytos išimtinės sutartys.
Be to, pasak tarybos, asociacija ir jos narės susitarė nekonkuruoti dėl viena kitos brokerių, nes NT specialistų iš kitų agentūrų viliojimas laikomas neetišku elgesiu, už ką numatytos nuobaudos. Tai, anot tarybos, kenkia ne tik vartotojams, bet ir darbuotojams, kurie praranda derybinę galią dėl atlyginimų.
LNTAA skirta 4,5 tūkst. eurų, „Ober-Haus nekilnojamas turtas“ – 450,6 tūkst., „Inreal“ – 124,7 tūkst., „Capital Realty“ – 69,9 tūkst., „Apus turtas“ – 38,3 tūkst., „NTA 21 Amžius“ – 23,9 tūkst., „Resolution LT“ – 21,2 tūkst., „Centro kubas-Nekilnojamasis turtas“ – 16,4 tūkst., „Etapas“ – 21 tūkst., „Vilniaus turtas“ – 28,3 tūkst., „Gijoneda“ – 16 tūkst., „Rebesta“ – 13,2 tūkst., „JG Franchise“ – 14 tūkst., „NT Savas Būstas“ – 14,9 tūkst., „Citus“ – 21 tūkst. eurų baudos.
„Adomax“ skirta 3,5 tūkst., „Adomus“ – 2 tūkst., „Aidila“ – 4,8 tūkst., „Augida“ – 4,7 tūkst., „Hausa“ – 1 tūkst., „Juda NT“ – 11,2 tūkst., „Lendor Estate“ – 6,5 tūkst., „Ontex“ – 12,5 tūkst., „Renatos namai“ – 8,7 tūkst., „Pamario NT“ – 3 tūkst., „Proreal Invest“ – 1,4 tūkst., „Rezidentas“ – 3,4 tūkst., „Oberstata“ – 4,5 tūkst., „Trakų grupė“ – 1,2 tūkst., NT paslaugų centras – 950, „Urban Estate“ – 6,7 tūkst., „ES Investment“ – 2,8 tūkst., „Reon“ – 3,7 tūkst., „Namų partneriai“ – 1 tūkst., „Laurus Real Estate“ – 7,4 tūkst., „Namelita“ – 100 eurų baudos.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
„Philip Morris Lietuva“ Klaipėdoje imasi išskirtinių veiksmų ir ragina prisidėti visuomenę
Minėdama Pasaulinę vandens dieną UAB „Philip Morris Lietuva“ fabrikas Klaipėdoje ragina visuomenę atkreipti dėmesį į vandens vartojimo įpročius. Siekdama tausoti vandenį Minijos vandens baseine, įmonė šiuo metu diegiasi tarptaut...
-
„YIT Lietuva“ už daugiau nei 4 mln. eurų tęs „Erudito Licėjaus“ modernizavimą
Praėjusių metų rugsėjo 1-ąją, užbaigus I-ojo etapo patalpų kapitalinį remontą, Vilniaus centre duris atvėrė nauja bei modernizuota „Erudito Licėjaus“ mokykla. Šią rekonstrukciją atliko tvarios miestų plėtros ir statybų bend...
-
„Ignitis grupė“ ketina investuoti 700 mln. eurų į saulės ir vėjo projektus Latvijoje2
Valstybės valdoma energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ per artimiausius metus į saulės ir vėjo parkus Latvijoje planuoja investuoti bent 700 mln. eurų, skelbia Latvijos visuomeninio transliuotojo portalas LSM. ...
-
Gudri statybos vystytojų sukčiavimo schema: žmonės liko ir be pinigų, ir be namų9
Įsigyti būstus Vilniaus pakraštyje besikuriančioje gyvenvietėje ketinę žmonės liko nieko nepešę. Pirkėjai tikina, kad liko ne tik be pažadėtų namų, bet ir be sumokėtų tūkstančių. Nors nukentėję žmonės kreipėsi į teismus &n...
-
Nelegalus mėsos versliukas užsidarė po pilietiškų gyventojų skundo11
Raseinių rajone tarnybos aptiko nelegalų mėsos gaminių cechą su lauko rūkykla, antradienį pranešė Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba. ...
-
VVTAT skyrė 300 tūkst. eurų baudą „Jozitai“29
Alternatyvių degalų įstatyme numatyta, kad Lietuvos Respublikos teritorijoje esančiose degalinėse turi būti prekiaujama benzinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,6 proc. biodegalų, ir dyzelinu, kurio kiekviename litre yra ne mažiau kaip 6,...
-
„Profitus“ peržengus 100 mln. ribą atsiveria vartai į Europą
Didžiausia lietuviško kapitalo sutelktinio finansavimo platformos „Profitus“ nekilnojamojo turto projektams finansuoti sutelkta suma viršijo 100 mln. eurų. Sutelktinio finansavimo lyderiais Lietuvoje tapusi įmonė tai vertina kaip ...
-
„INVL Baltic Real Estate“ pelnas pernai augo 24 proc. iki 4,2 mln. eurų
Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovės „INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotas grynasis pelnas pernai, palyginti su 2021 metais, augo 24 proc. iki 4,2 mln. eurų, pranešė įmonė. ...
-
Nerimsta aistros ir diskusijos – ar pavežėjai privalo mokėti kalbėti lietuviškai?81
Lietuviškai nekalbantys pavežėjai vienus siutina, kitiems problemų nesukelia. Tačiau į nesibaigiančias diskusijas dėmesį jau atkreipė ir parlamentarai. Tikisi, kad lietuviškai bendrauti su klientais juos privers naujos įstatymo pataisos...
-
Tarnyba: „Lidomed-Bio“ biorezonansiniai prietaisai negali būti platinami Lietuvoje
Bendrovės „Lidomed-Bio“ gaminami biorezonansiniai prietaisai nebuvo įvertinti pagal jiems taikomus reikalavimus, todėl negali būti platinami Lietuvoje, jie nėra tinkami gydymui, pirmadienį pranešė Valstybinė akreditavimo sveikatos pr...