Quantcast

Ž. Mauricas: didelė tikimybė, kad mokesčiai bus pakelti

Banko „Luminor“ vyr. ekonomistas Žygimantas Mauricas sako, kad Lietuvoje žmonių lūkesčiai yra geri, tačiau tai gali pasikeisti kitais metais, nes didelė tikimybė, jog šalyje bus pakelti mokesčiai.

Pasak jo, reikia kelti klausimą ne ar jie bus keliami, o kiek ir kam.

„Krizę jaučiančių žmonių Lietuvoje yra labai mažai, nes nedarbo lygis labai žemas, užimtumas didelis. Taip pat turime rinkiminius metus ir nors apetitas yra išaugęs, bet mokesčių kėlimas yra ne klausimas A, ar bus jie keliami, o kada, kaip, kam ir kiek“, – „Luminor“ surengtoje diskusijoje teigė Ž. Mauricas.

„Žmonės per daug negalvoja apie tai, bet didelė tikimybė, kad mokesčiai vienu ar kitu būdu bus pakelti. Kitais metais lūkesčiai gali suprastėti“, – kalbėjo jis.

Tačiau Ž. Mauricas tikino, kad 2024-ieji yra „šviesos tunelio gale“ metai, o pavasario pabaigoje arba vasarą turėtų mažėti palūkanų normos.

„Šie metai yra šviesos tunelio gale metais, nes yra daug lūkesčių dėl palūkanų normų sumažėjimo. Buvo tikimasi, kad jos sumažės pavasarį, dabar kalbama labiau apie pavasario pabaigos, vasarą. Taip pat tikimasi ekonomikos atsigavimo“, – sakė ekonomistas.

„Šiais metais tikimasi ekonomikos šalyje augimo, tarp 1–2 proc. (...) Metai vilties, lūkesčių, kad situacija bent antroje metų pusėje keisis į gerą“, – tikino jis.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Juozas

Juozas portretas
Kažin kodėl Lietuvos žiniasklaidoje tik bankų ekonomistai reiškiasi? Sėdi stikliniuose rūmuose pinigais aptekę ir nemato, kaip iš tiesų žmonės gyvena. Pasižiūri į bankuose esančias vagių sąskaitas- vaje, kokie tie lietuviai turtingi. Galim kelti mokesčius. Gal nors kartą pasidairykite po kitas šalis, kaip žmonės gyvena. Yra kur minimali alga 2400 eurų, o pas mus rašė, koks pasakiškas atlyginimas laukia Vilniaus Sodros skyriaus valdytojo- net 4000- 5000 ant popieriaus... Sutvarkyti reikia biudžeto vagis, jo taškytojus visokiems stadionams, medžių keitimams, gatvių siaurinimams, gerų kelių "rekonstrukcijoms", sumažinkime valdininkų armiją bent dviem trečdaliais- atsiras gynybai tiek, kad nelabai sugalvos seneliai generolai, kur juos padėti.

Aliui

Aliui portretas
Tu esi mazochistas.

elektrikas aferistas gerbiamas perekupas

elektrikas aferistas gerbiamas perekupas portretas
vos tik mokesciai mane palies.... iskart elektros kaina jum boommmmierangu per kepppIeEEeniss nax... i nieko asmenisko tiesiog biznis... nenorit gyvent kaip zmones - nu i ok... negivenkit
VISI KOMENTARAI 15

Galerijos

Daugiau straipsnių