„Valstiečiai“ siūlys 9 proc. PVM lengvatą buitiniams elektros energijos ir dujų vartotojams

Ketvirtadienį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) frakcijos seniūnės pirmoji pavaduotoja Guoda Burokienė ketina pateikti Seimui Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisą, siūlančią taikyti lengvatinį 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) tarifą tiekiamai elektros energijai buitiniams vartotojams ir dujoms.

LVŽS frakcijos nariai yra įsitikinę, kad valstybė turi pasirūpinti labiausiai pažeidžiamais žmonėmis ir padėti jiems išgyventi.

„Socialinė įtampa vis auga, todėl valdantieji turi ieškoti priemonių, kaip pažaboti kainų kilimą. Vyriausybė turi galvoti ir apie priemones infliacijai suvaldyti. Kiek dar kils maisto ir paslaugų kainos ir ar bus numatytas kompensavimo mechanizmas vartotojams dėl didėjančių elektros, dujų ir šildymo kainų? Tai yra problema, reikalaujanti neatidėliotinų sprendimų“, – sako Aušrinė Norkienė.

G. Burokienės teigimu, 9 proc. PVM  tarifas leistų tikėtis, kad elektros ir dujų kaina gyventojams galėtų mažėti apie 12 procentų.

„Elektros kainos mažėjimas prisidės prie finansinės naštos mažinimo visiems buitiniams vartotojams, o ypač gyventojams, pasirinkusiems ekologišką oras-vanduo šildymo sistemą, kuriai jokia PVM lengvata netaikoma. Gyventojai, pasirinkę žaliąją energetiką, jaučiasi apvilti. Manome, kad tai yra socialiai neteisinga. Elektros energijos pabrangimą visiems Lietuvos gyventojams galima įvardinti kaip finansinį šoką, kuris mažina jų mokumą, prisideda prie socialinės atskirties didinimo“, – sako G. Burokienė.

Projektus parengę Seimo LVŽS frakcijos nariai pastebi diskriminaciją, nes už tiekiamą šilumos energiją daliai gyventojų skaičiuojamas 9 proc. PVM tarifas, tuo metu kitai daliai, kurie šilumos energijai gauti naudoja gamtines dujas ar elektros energiją, PVM yra 21 proc.

„Konstitucijoje yra įtvirtintas lygybės principas, pagal kurį draudžiama diskriminuoti mokesčių mokėtojus ar dėl tam tikrų priežasčių sudaryti išskirtines apmokestinimo sąlygas. Esant vienodo tipo ar paskirties paslaugų apmokestinimui, mokesčių teisės aktai turi būti taikomi vienodai visų mokesčių mokėtojų atžvilgiu“, – sako LVŽS frakcijos narys Vilius Ąžuolas.

Įstatymo pataisų autorių teigimu, ES energijos mokesčių direktyva ir PVM direktyva suteikia valstybėms narėms tam tikro lankstumo, todėl būtina išnaudoti šią galimybę ir padėti gyventojams sumažinti išaugusias išlaidas šildymui ir elektros energijai.NAUJAUSI KOMENTARAI

pensininkė

pensininkė portretas
kažkaip visus įstatymus priima spręsdami pagal didžiuosius miestus ir jų problemas , bet juk Lietuva nesibaigia su lyg Vilniumi ir Kaunu, yra mažesni miestai, kaimai, kurie irgi kurna šildosi elektra kietuoju kuru ar dujomis tai kodėl kitiems nėra lengvatos šildymui jei jau skiriate lengvatą tai skirkite visiems o ne pasirinktinai atrodo valdžia priima priesaiką būti visiems vienodai teisinga , bet labai greitai pamiršta savo pažadus ir PRIESAIKAS
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių