Quantcast

Derybose su profsąjunga VVT siūlys anksčiau sumokėti darbdavio mokestį

  • Teksto dydis:

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ (VVT) ir darbuotojų profsąjunga savaitgalį sutarė dėl kolektyvinės sutarties projekto, tačiau likus klausimui dėl streikuojančiųjų apmokėjimo bendrovė pirmadienį derybose žada siūlyti anksčiau sumokėti metinį darbdavio mokestį.

Kaip pranešė bendrovė, pirmadienį VVT ir profesinės sąjungos atstovai susitinka tęsti derybas dėl streiko nutraukimo.

„Dėl kolektyvinės sutarties iš esmės viskas sutarta. Dabar jau kalbame apie streiko nutraukimo sąlygas, nors tai visiškai nesusiję su tuo, dėl ko buvo pradėtas streikas. Kviečiame profesinę sąjungą pasirašyti sutartį ir nevilkinti proceso, grąžinti patogų susisiekimą į miestą vilniečiams prieš šventes“, – pranešime spaudai sakė VVT generalinis direktorius Darius Aleknavičius.

VVT teigia esanti pasirengusi šio susitikimo metu atsakyti visus klausimus, taip pat profsąjungai teiks siūlymą sumokėti į priekį metinį darbdavio mokestį, kuris siekia beveik 54 tūkst. eurų, tam, kad streiko organizatoriai galėtų įvykdyti savo pažadą darbuotojams dėl streiko dienų apmokėjimo, jeigu tų lėšų jiems trūksta.

Dėl kolektyvinės sutarties iš esmės viskas sutarta. Dabar jau kalbame apie streiko nutraukimo sąlygas, nors tai visiškai nesusiję su tuo, dėl ko buvo pradėtas streikas.

VVT duomenimis, per pastaruosius penkerius metus profesinė sąjunga iš narių mokesčių ir VVT yra gavusi apie 1,5 mln. eurų pajamų. Bendrovė taip pat teigia, kad, kolektyvinės sutarties derybose finansinė atskaitomybė už darbdavio skiriamas lėšas nebuvo įtvirtinta.

Jos teigimu, streiko metu derybose keičiantis pozicijomis buvo aišku, kad VVT ir profesinei sąjungai sutarus dėl esminių pagerinimų kolektyvinėje sutartyje, už streiko dienas apmokėjimo klausimas nebus keliamas.

VVT teigia, jog jos vadovai ir Vilniaus miesto savivaldybė tiek prieš streiką, tiek streiko metu aiškiai pasisakė, kad darbo užmokestis nebus mokamas ir priminė, jog viešumoje pati profesinė sąjunga teigė pasiruošusi už kiekvieną streiko dieną skirti kiekvienam streikuojančiam po 40 eurų.

Anot D. Aleknavičiaus, kolektyvinė sutartis „tikrai naudinga darbuotojams“, tad svarbu leisti jai veikti, o darbuotojams grįžti į darbą ir gauti padidėjusį atlyginimą.

Bendrovė pranešė kolektyvinės sutarties derybose papildomai skyrusi lėšų stažo priemokai 700 tūkst. eurų per metus, pakeitusi pagal profsąjungos prašymą kokybės priemokos skaičiavimą, nustačiusi kompensacijas pietų pertraukai.

Sutarta, kad kartą per kalendorinius metus bus peržiūrėta ir sutarta dėl darbuotojų mėnesinės algos ar valandinių atlygių indeksavimo.

VVT patvirtino, kad darbo apmokėjimo sistema bus įtraukta į kolektyvinę sutartį, sutartas ir kolektyvinės sutarties galiojimo terminas.

Gruodžio 19 dienos duomenimis, streikuoja 433 darbuotojai. Nuo streiko pradžios iš viso į darbą grįžo 97 darbuotojai, nuo ketvirtadienio tai padarė 30 darbuotojų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Geras algas

Geras algas portretas
Vakaruose ir zmogiska darbo kultura,visuotines profsajungos ivede tik visuotiniu streiku pagalba! Kovojo desimtmecius,buvo zudomi profsajungu aktyvistai,eiliniai zmones,apart nario mokescio,rinko aukas streikuojanciuju pragyvenimui,kol buvo pasiekta tai,ka mes praradome vos per 30 metu! Tik del savo tamsumo ir bailumo... Nenusileiskite,nesutikite su jokiu "kelimu procentais ar vidutiniskai",jokiu "kokybes vertinimu" ir kitais "bonusais",atsiprasant! Bonusu gali ir nebuti! Tik vieningas valandinis ikainis visiems ir proporcingas valandu kruvis! Visa kita - apgavystes! Saugokite ir kontroliuokite savo profsajungu lyderius! Juos tikrai bandys santazuoti,papirkti o gal ir kesinsis! Tik visi jus,o ne lyderiai,yra jega!

prie istorinių šaknų ( su Lenkija)

prie istorinių šaknų ( su Lenkija) portretas
Wefc parašė gylia minti: kaip turtais dalintis tai gauna mažumą (blatni), užtat pareigoms (mokesčiai, gynyba karo metu) visiems. Artėja lietuva prie Smetonos laikmečio tik Rusijos, greičiausiai nebus, del kremliaus kekšiu, todėl teks jungtis su Lenkiją ir grizti prie istorinių šaknų :kada Lietuva buvo dalis Lenkijos karalystės. tik toks kekšė kaip d.tusk tegul negrįžta i Lenkiją ir politinių lietuviškų kekšiu reikės atsikrastyti.

wefc xswe

wefc xswe portretas
Vairuotojai dirba, o ne sėdi prastovose, kaip kai kurie, ir jų darbo krūvis nesikeičia nuo prastovose sėdinčiųjų skaičiaus. Ir kvaili tie, kurie kaltina streikuojančius, nes ateis eilė ir tiems sėdintiems. Ir reikia vieningos profsąjungos visai Lietuvai, o ne kokių šakinių su keliais nariais. Ką gali tokios susiskaldžiusios profsąjungos - beveik nieko su turimu biudžetu, nes negali pasamdyti kvalifikuotų teisininkų, kuo nesiskundžia darbdaviai. Pirmas veiksmas po nepriklausomybės paskelbimo buvo panaikinti visus kontrolės organus, kad būtų galima netrukdomai išsidalinti išlikusį turtą bei pasisavinti visų kuriamą produktą - atlyginimai keitėsi kartais valdantiesiems ir procentais dirbantiesiems, ko pasėkoje visas turtas perėjo į mažumos rankas. Dabar nykstamai maža procentinė žmonių dalis yra užgrobusi artimą 100 proc. visuminio produkto dalį. Todėl neblevyzgokite, o junkitės į darbuotojų profesinę sąjungą, kad galėtumėte pakeisti tai kuo dabar nepatenkinti
VISI KOMENTARAI 9

Galerijos

Daugiau straipsnių