V. Blinkevičiūtė rėžė apie galimybių pasų tikrinimą: šį absurdišką reikalavimą reikia atšaukti

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė teigia nematanti logikos reikalauti galimybių pasų didžiosiose parduotuvėse bei siūlo reikalavimą atšaukti.

„Akivaizdu, kad šis reikalavimas sunkiai įgyvendinamas, o jei jo neįmanoma tinkamai įgyvendinti, jis netenka savo prasmės. Jei reikalaujama tik galimybių paso, bet nereikalaujama tapatybės dokumento, vadinasi, į prekybos centrus iš esmės gali patekti visi norintieji. Tai ir vyksta. Prekybos centrai ir žmonės priversti apsimesti, kad vykdo valdžios nurodymus. Valdžia apsimeta, kad sėkmingai kovoja su pandemija. Absurdo spektaklis, kurį sukėlė absurdiškas reikalavimas“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų lyderės manymu, tokį perteklinį reikalavimą būtina atšaukti, o padidėjęs pirkėjų srautas mažesnėse parduotuvėse niekaip nesumažins užsikrėtimų skaičiaus.

„Tai tik iliuzija. Eilinis eksperimentas, kuris sukelia daug nepatogumų, o rezultatas neaiškus, nes sunkiai įvertinamas. Manau, reikia atsisakyti reikalavimo, o palikti rekomendaciją: jei parduotuvės nori tikrinti galimybių pasus, gali tai tinkamai įgyvendinti, tegul tikrina. Leiskime joms savarankiškai tai nuspręsti“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Tai tik iliuzija. Eilinis eksperimentas, kuris sukelia daug nepatogumų, o rezultatas neaiškus, nes sunkiai įvertinamas.

Ji sutinka, kad daugelyje Europos Sąjungos valstybių panašūs pasai yra. Klausimas tik toks, kokia jų paskirtis ir kaip jie naudojami.

„Matau didelę galimybių paso taikymo prasmę, ypač uždarose pasilinksminimo, pramogų, laisvalaikio vietose, bet ne parduotuvėse“, – įsitikinusi V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratai jau anksčiau yra teigę, kad Vyriausybė turi aiškiai apibrėžti galimybių paso teisines ribas, jo taikymo sąlygas bei sritis, taip pat tikslus.

Pasak socialdemokratų, visa tai būtina įtvirtinti įstatymuose, reguliuojančiuose užkrečiamųjų ligų plitimo ir ekstremalių situacijų valdymą, civilinę ir darbo saugą.

Ten, kur yra dideli žmonių sambūriai, socialdemokratų nuomone, turėtų veikti testavimo centrai. Patalpų ventiliacija, kaukės, atstumai, higienos reikalavimų laikymasis – visa tai socdemams atrodo nekvestionuotina.NAUJAUSI KOMENTARAI

Psichol.

Psichol. portretas
Pasibaisėjau tais galimybių pasaus.Aš jį turiu,tačiau nesinaudoju ,nes Man žema stovėti eilėje, kad būtum įleistas i parduotuvę.Rusų laikais žmonės stovėjo prie deficitu ,retų prekiu ,tai normalu ,nes ir dabar stovi žmones,reguliuoja srautus ,jeigu prekių būna geresnių. Bet dabar net tave i parduotuvę neįleidžia ,baisiau negali būti.Pažeminimas baisus kaip skyre žmones lyg būtų kokie raupsuotieji ,išskirtiniai ,ne žmonės.Naikinkite tuos pasus ir kuo greičiau, nes prisidirbote tiek ,kad i tuos kurie juos sugalvojo pažiūrėti net nemalonu, šlykštu.

Konservatoriai

Konservatoriai portretas
Blogiau už blogus . Beliko šunis bankrotui padenkt.

Expertas \\\\\...//////

Expertas  \\\\\...////// portretas
Nieko naujo,komunistai ruošiasi keisti prasmirdusius koncervus.Tas tęsiasi jau 30 metų.---Ta pati mergelė tik kita suknelė.
VISI KOMENTARAI 40
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių