Ūkininkai bus skatinami atsisakyti kiaulių?

Lietuvoje sparčiai plintant afrikiniam kiaulių marui, žemės ūkio ministras ketina siūlyti Vyriausybei, kad ji skatintų kiaulių augintojus atsisakyti kiaulininkystės. Anot Giedriaus Surplio, pasiūlymus ministrų kabinetui bus pateiktas kitą savaitę.

„Mes kalbame apie tai, kad reikia stiprinti biosaugą ir kalbame apie tai, kad turime skatinti alternatyvių gyvūnų auginimą, bet ne prievartinėmis priemonėmis, o pateiksime žmonėms patrauklų pasiūlymą“, – BNS sakė G. Surplys.

Jis kol kas negalėjo atskleisti, kokia finansinė paskata bus siūloma kiaulių augintojams.

„Sukonstravome priemonę, kuri žmogui bus tikrai patraukli ir privers pamąstyti, ar man verta prisiimti visą riziką ir investuoti į biosaugos priemones, ar man verta įsigyti triušių, kalakutų ir sau ramiai gyventi“, – teigė ministras.

Būsimas naujoves ministerija žada išsamiau pristatyti ketvirtadienį spaudos konferencijoje.

Antradienį pranešta, jog „Idavang“ fermoje Akmenės rajone nustatytas maro protrūkis. Visos 19,5 tūkst. kiaulių bus sunaikintos.

2014 metų vasarą „Idavang“ Rupinskų komplekse Ignalinos rajone teko sunaikinti maždaug 19 tūkst. kiaulių. Pernai liga smogė Jonavos rajono „Beržų komplekso“ fermai, kur nugaišinta 23,6 tūkst. kiaulių.

Užtikrinant kiaulių fermų biologinę saugą, jose turi būti naikinami kenkėjai, kontroliuojamas žmonių patekimas, prižiūrima darbuotojų ir lankytojų švara, draudžiama darbuotojams atsinešti savo maistą. Taip pat turi būti akylai kontroliuojamas kiaulių šėrimas – jų negalima šerti maisto atliekomis – bei mėšlo išvežimas.

Fermos privalo būti aptvertos tvora, o aplink esanti žolė ir kiti augalai nuolat šienaujami. Ties įvažiavimu į fermas turi būti įrengti vartai, į jas negali pakliūti pašaliniai asmenys, reguliuojamas transporto priemonių eismas.

Maro priežastys – po kelių savaičių

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas tikisi, kad per maždaug dvi savaites bus aiškios pirminės priežastys, kodėl į Danijos kapitalo įmonės „Idavang“ kompleksą pateko afrikinio kiaulių maro virusas.

Dariaus Remeikos teigimu, veterinarai tyrimą pradeda trečiadienį, jiems padės vienas ekspertas iš Vokietijos.

„Šiandien 11 valandą turime pradėti tyrimą. Tikrai yra daug informacijos – kiaulių ir žmonių judėjimas. Tikimės per 2-3 savaites turėti pirminę mintį, kur buvo silpnesnės vietos“, – BNS sakė D. Remeika.

Anot D. Remeikos, šiuo metu jau pradėta ruoštis kiaulių utilizavimui, tai gali trukti iki dviejų savaičių.

„Šiandien vyksta paruošiamieji darbai. Bandysime vykdyti žemės darbus. Gaišinimą galvojame pradėti rytoj. Pats gaišinimas ir utilizavimas gali užtrukti nuo vienos iki dviejų savaičių“, – tvirtino D. Remeika.

Pasak tarnybos vadovo, gali praeiti maždaug pusmetis, kol „Idavang“ ferma bus iki galo išvalyta ir dezinfekuota, kad į ją būtų galima įvesti bandomąją kiaulių bandą.NAUJAUSI KOMENTARAI

...

... portretas
Anot žydų Lietuva jiems pažadėta žemė, bet jie negali keltis ten kur 'nekošernai' smirdi.

Anonimas

Anonimas portretas
Čia turbūt pagal musulmonų užsakymą gieda.

o

o portretas
kiauliu maras tai ko gero musulmonu isvestas kad nebutu kiauliu nes jie tai nevalgo kaip indai karve laiko sventa taip matosi kiaule sventa nes pagal padavima tai issigime ateiviai kuriu nevalia zudyti.....
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių