Tarptautinę kovos su skurdu dieną Lietuva kasmet pasitinka vis liūdniau

Trečiadienį minima Tarptautinė kovos su skurdu diena. Lietuva kasmet šią dieną pasitinka vis liūdniau. Naujausi duomenys rodo, kad skurdo rizikos lygis 2017 m. buvo didžiausias nuo pat Lietuvos įstojimo į ES ir siekė 22,9 proc., taip palikdamas Lietuvą viena iš lyderiaujančių ES pagal aukštus skurdo rizikos rodiklius.

Kaip, remdamasis Statistikos departamento duomenimis, skelbia Nacionalinis skurdo mažinimo organizacijų tinklas, 2017 m., lyginant su 2016 m., skurdo rizikos lygis padidėjo 1 procentiniu punktu.

Apskaičiuota absoliutaus skurdo riba 2017 m. - 238 eurai per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 500 eurų - šeimai iš dviejų suaugusių asmenų ir dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

Absoliutaus skurdo lygis šalyje 2017 m. siekė 13,8 proc., palyginti su 2016 m., jis sumažėjo 2 procentiniais punktais. 2017 m. apie 390 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau absoliutaus skurdo ribos.

Tarp dirbančių asmenų žemiau absoliutaus skurdo ribos buvo 4,6 proc., tarp bedarbių - 53 proc., o tarp senatvės pensininkų - 16,2 proc.

Absoliutaus skurdo lygis šalyje 2017 m. siekė 13,8 proc., palyginti su 2016 m., jis sumažėjo 2 procentiniais punktais. 2017 m. apie 390 tūkst. šalies gyventojų gyveno žemiau absoliutaus skurdo ribos.

Tarptautinė kovos su skurdu diena minima nuo 1987 m. Ji skirta bado aukoms pagerbti ir dėmesiui į skurdžiausiai gyvenančius pasaulio žmones atkreipti.NAUJAUSI KOMENTARAI

uztat

uztat portretas
valdzioj riebus zasinai .Dziaukites.

Nuomone.

Nuomone. portretas
Jei zmogus negauna pensijos net 250 euru,tai ka jis dirbo sovietmeciu.Matyt spekuliavo ir tuo metu gyveno gerai ir apie senatve negalvojo.Turiu staza bet paskutinius metus buvo mazas atlyginimas tai pendija maza 260 e.Reikia pasirupinti paciam apie save.Esu girdejusi ne is vieno ir sonietmeciu ir dabar.As nedirbu tik knygele dirba uz ketvirti ar puse etato.Ir isejus i poilsi nereikia asaroti ,kad skursti.

Jurijus

Jurijus portretas
Pernai, palyginti su 2016-aisiais, skurdo rizikos lygis mieste padidėjo 1,7 procentinio punkto, kaime – sumažėjo 0,4 procentinio punkto.O komunaliniai mokesčiai brangiausi Lietuvoje,kainos auga kaip ant mielių.Važiavimas miesto transportu irgi brangiausias Lietuvoje.Už tai mieste padaugėjo važinėjančių su superdžipais super poršais,atsiras tuoj 7 nauji tiltai,stadionai,mokslo salos,baseinai,ledo arenos,trinkelėmis klojamos gatvės ir parkai-viskas kad vaizdas geresnis būtų net gatves žaliai dažo.ir viskas iš kauniečių kišenių.Ekonominis pakilimas amžinainesitęs -jau kalbama apie krizės artėjimą.Paskolos paskolos imamos be ribų ir niekas nesuka galvos kad jas reikės grąžinti-bet jau ne Matijošaičiui o kitam merui reikės dar labiau "lupti skūrą"nuo kauniečių kad grąžinti paskolas>Taip Kaunas tvarkosi realybėje o ne propogandoje vizualizacijose....
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių