Quantcast

Suteikiama daugiau laiko gyventojams pasirinkti nepriklausomą tiekėją

  • Teksto dydis:

Pusmečiui pratęsiamas terminas, iki kada šalies gyventojai turi pasirinkti nepriklausomą elektros tiekėją. Tai reiškia, kad į antrąjį liberalizavimo etapą patenkantys ir tiekėjo nepasirinkę vartotojai visuomeniniu elektros tiekimu galės naudotis ne iki šių metų pabaigos, bet iki 2022 m. vidurio. Tikimasi, kad termino pratęsimas padės suvaldyti tiekėjus besirenkančių vartotojų srautus ir išvengti galimo butelio kakliuko efekto metų pabaigoje, taip pat mažiau vartotojų pateks į garantinį tiekimą, kuriems elektros kaina būtų didesnė.

Antrajame etape nepriklausomą tiekėją turi pasirinkti gyventojai, sunaudojantys 1000–5000 kWh per metus, iš viso apie 780 tūkst. namų ūkių. Likus apie pusantro mėnesio iki anksčiau galiojusio termino nepriklausomą tiekėją yra pasirinkę apie 38 proc. Reiškia, per trumpą laiką pasirinkti tiekėją turėjo dar apie 480 tūkst. vartotojų.

Tikimasi, kad įstatymo pakeitimai taip pat padės išvengti kainų kilimo tiems vartotojams, kurie nebūtų laiku pasirinkę elektros energijos tiekėjo ir jiems būtų nutrauktos visuomeninio tiekėjo paslaugos. Tokiu atveju šie gyventojai automatiškai patektų į garantinį elektros tiekimą, kurio kaina yra ketvirčiu brangesnė ir yra laikinai teikiama bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Įstatymo pakeitimuose numatyta, kad nepriklausomi tiekėjai gali pasiūlyti vartotojams nuo kitų metų pradžios prasidėsiantį sutarčių vykdymą automatiškai atidėti iki 2022 m. liepos 1 d., todėl gyventojams bus aktualu atkreipti dėmesį į visuomenines elektros energijos kainas ir tarifus. Visuomeninio tiekėjo nuo 2022 m. sausio 1 d. taikytini visuomeninės elektros energijos kainos ir tarifai bus paskelbti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) ne vėliau kaip iki šių metų gruodžio 1 d.

Ką svarbu žinoti?

Jeigu gyventojas pasirašęs sutartį su nepriklausomu tiekėju ir elektros energijos tiekimas turi prasidėti nuo 2022 m. sausio 1 d. – rekomenduojama palyginti visuomeninio tiekėjo nuo sausio 1 d. siūlomas ir nepriklausomo tiekėjo pasiūlytas kainas. Svarbu įvertinti, kuris pasiūlymas naudingesnis ir priimti sprendimą, o tada susisiekti su tiekėju pasitarti dėl galimybės įgyvendinti norimą sprendimą.

Tuo atveju, jei vartotojas pasirašęs sutarti su tiekėju ir elektros tiekimas jau prasidėjęs arba prasidės nuo šių metų gruodžio 1 d. – siūloma palyginti visuomeninio tiekėjo nuo sausio 1 d. siūlomas ir nepriklausomo tiekėjo pasiūlytas kainas. Tai padarius ir esant poreikiui, susisiekti su tiekėju pasikonsultuoti dėl tolimesnio turimos sutarties valdymo.

Tiems gyventojams, kurie dar nepasirašę sutarties su tiekėju, šiuo pokyčiu suteikiamas ilgesnis laikas pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. Tą svarbu padaryti nelaukus paskutinės minutės, nes reikės pasirinkti vėliausiai iki kitų metų birželio 18 d.

Apie pokyčius bus informuoti visi antrojo etapo klientai

Visuomeninis ir nepriklausomi tiekėjai informuos antrojo elektros energijos rinkos liberalizavimo etapo vartotojus apie pasikeitusį reguliavimą ir jų pasirinkimo galimybes. Šie pokyčiai neliečia pirmojo etapo vartotojų, kurie tiekėją pasirinko pernai, taip pat tų, kurie patenka į kitus metus vyksiantį trečiąjį etapą, kuriame turės pasirinkti visi likę šalies gyventojai. Galutinis elektros rinkos liberalizavimo Lietuvoje terminas nesikeičia – projektas bus įgyvendintas iki 2023 m. pradžios.

Išsami informacija pateikiama svetainėje pasirinkitetiekeja.lt arba telefonu +37062655565.



NAUJAUSI KOMENTARAI

KNS

KNS portretas
Jokios naudos vartotojui iš tu nauju tiekėju jie brangiau parduoda o jaigu kas nusiplauna rankas ir už nieka neatsako nu tiesiog idialus buznis kaip apvogti tauta

Vad.

Vad. portretas
Elektra,taip ir visa kitą kainų biržoje negali būti didesnės kainos, nes niekas tada nepirks.Kaina gali būti tik mažesnė. Taip kad gazdinimai apie įvairių tiekeju kainas yra blefas,tai laikina kol įvyks biznio pasidalinimas.

Ver.

Ver. portretas
Kiekvienas gyventojas ir verslininkas norėtų turėti patikimą ,valstybės garantuotą tiekėją. Nes visi privatūs ir privačiais tikėti negalima.Nes šiandieną ,privatūs tiekejas ,kita dieną gali jo nebūti.Taip kad pasirinkimas yra nežina ,tai toks dalykas neturėtų būti.Nežinau kieno planas yra ir koks tikslas .Bet vieną žinau, kad bus afioru ir problemų.Kodėl valstybė leidžia žaisti su Lietuvos žmonėmis, kodėl nekontroliuoja ir neuždraudžia.Manau pavydi gero kąsnio vienas kitam,todėl vyksta priekaištai piktumai negali biznio pasidalinti.O pasidalinti visai aparatą ,visa pelną kuris lieka sumokėjus mokescius reikia pasidalinti i kiek dalių, ir kokios tos dalys turi būti ,privalote patys nuspręsti. nenaudojant gyventojų.Juk tiekėją pasirinkus nebus kitų elektros laidų kuriais ta elektra atskirais laidais, taip kad manau dauguma žmonių nesupranta ,kad niekas nesikeis tik sąskaitos už elektrą bus pervedama skirtingiems biznieriams.
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių